Jump to content
Българският форум за музиканти

По скъпа и качествена акустична китара


Karavadjo

Recommended Posts

Здравейте на всички! Тъй като не разбирам много от акустични китари реших да потърся съвет от вас.

 

От Варна съм и един ден се поразходих из всички музикални магазини тук и си признавам нищо не ми хареса.

 

Тук акустичните китари с метални струни са от 180 до 500лв но са направени все от шперплат и форнир а не

 

от истинско дърво.Изпробвах и китарите на Фендер но се разочаровах много от звука който показаха.

 

Затова ви моля дайте съвет какъм модел и марка да си купя сравнително добра електро акустечна китара

 

с метални струни направена от дърво а не от шперплат.Дайте предложения за което ще съм ви много благодарен...

 

:)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Поръчай си при лютиер ако знаеш точно какво искаш.

Не зная колко са тези, които правят акустични инструменти, но ако се поинтересуваш, ще намериш.

Ето един софийски, много добър пример - http://sites.google.com/site/aurelliaguitars/home2

 

Освен това и Кремона работят, но не като едно време - проучи въпроса.

 

Имай предвид, че електрониката също не е много евтина, щом ти трябва и такава.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

С риск да се изкажа неподготвен ама аз съм метнал око на някоя от тези - Ibanez - AEG series и само да събера парички и веднага ще си взема AEG10EBK. Имал съм удоволствието да пипна такава и съм много доволен!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Провери ли при Тинко зад ВИНС,има доста голям избор включително и Ямаха от компас серията,но мисля беше над 1000лв.Аз имам модела CPX700 и съм много доволен с масивен смърч е топа страниците и дъното са ламиниран махагон,

хвърли едно око там.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравей ! Аз също бих те посъветвал за Ямаха но като цена/качество най ми хареса Сийгъл /канадски китари май са една фирма с Годин/.Модела който пробвах не беше ел акустична но звука и материалите от които е направена са направо върха но не съм ги виждал в БГ.Виж в нета. :rolleyes:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравей ! Аз също бих те посъветвал за Ямаха но като цена/качество най ми хареса Сийгъл /канадски китари май са една фирма с Годин/.Модела който пробвах не беше ел акустична но звука и материалите от които е направена са направо върха но не съм ги виждал в БГ.Виж в нета. :rolleyes:

+ 1. Seagull са страхотни китари и според мен в класа си около 1000 лева са едно от най-добрите неща които съм пипал. Ямаха имат много хубави модели, за съжаление обаче са ми попадали главно от ниския клас ( притежавам 12 струнна Ямаха ), който звучат учудващо добре за парите си.

 

Сийгъл са марка на Годин, а за мен това е най-иновативната китарна компания .

 

Пламен

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Искам да коментирам съзета за лютиер.

Единственият човек, чийто акустични инструменти съм чувал(от лютиери!), че са страхотни, а и съм оставал зашеметен след като съм виждал снимки, е Галин Пенев. Не съм запознат в дълбочина с ценовата му политика, но доколкото знам, прави скъпи класически инструменти.

Не съм сигурен дали у нас има лютиери, правещи акустични инструменти, които хем могат да се впишат в ценовия диапазон, който искаш, хем се справят по-добре от заводите. Според мен си струва да пробваш и Кремона, ако все оше произвеждат моделите за метални струни. Капъша също продава доста интересни(не често срещани и доста забележително изглеждащи) акустични китари, можеш да минеш и да ги пробваш.

Редактирано от Evtim Djerekarov
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

за да ти помогнат би трябвало да кажеш нещо повече за себе си - каква музика ти харесва, за какво точно ти трябва тази китара (студио, участия, концерти, планина, подарък, И Т.Н.)

 

разбираш ли?

 

не може просто да кажеш "дайте ми съвет" и да очакваш че някой ще ти помогне.

ето аз например разбирам много от тия неща - свиря от малък, имам 2 висши с музика, 2рото е от Бъркли, свирил съм къде ли не и с кой ли не и даже съм работил в гитар сентър и съм влизал в музикални магазини каквито ако не си ги видял не можеш да си ги представиш.

 

е, как да ти помогна?

 

отиди на www.guitarcenter.com www.musiciansfriend.com отиди на акустични китари, задай си цена и има да си гледаш и четеш 3 месеца.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря за споделените мнения.Да ходих при Тинко който продава Ямаха и други марки но не ми хареса нищо.

 

Ходих и във Фактор и разгледах и пробвах китари Уошбърн и се оказа че не са толкова зле колкото ги мислех 

 

отначало.Ямаха имат и скъпа серия но във Варна не видях в магазина такава китара.Ще разгледам и 

 

предложените от вас китари може пък да ми хареса някоя.По въпроса за лютиерите също ще се замисля а за 

 

цената мога да добавя и още 200лв не е проблем стига да ми хареса нещо.Давайте още предложения........

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ето няколко варианта:

 

http://www.musicworld.bg/bg/c_385/i_19720/...UITARS_LS6.html

http://www.musicworld.bg/bg/c_385/i_19689/...r_DMC_725S.html

http://www.musicworld.bg/bg/c_385/i_22345/...z_RD20SCSB.html

 

Другият вариант е от чужбина (мюзикстора или томан), като за тия пари можеш да видиш и марки като Такамине и Епифон също.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря Alvarez са наистина хубави и интересни китари но ми се искаше първо да ги чуя и пробвам преди да си купя...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ами пробвай - в София има Алварез в Динакорд в Дружба, само че доколото си спомням ниския клас.

1'200 лв. за акустична е долната граница на това, което се води среден клас промишлено произвеждана китара.

В БГ има много добри лютиери, но за класически тип акустични китари (т.е. класически китари с пластмасови струни) са моите впечатления, които може да не съвпадат с впечатленията на другите :greenangel:

 

Bo Yan има много резон във въпросите, които задава, иначе просто хвърляме предположения. Фендер и Ибанез са добри в електрическите инструменти, акустичните им са в най-добрия случай приемливи, пак според мен разбира се.

 

В БГ има и Guild между другото, които не са лоши.

 

Ямаха L (моделите които не са 26 и 36, защото те са доста по-сериозна цифра) серията са доста добри инструменти, които са горе долу в този ценови диапазон.

 

Walden в последно време също имат модели от масивно дърво в този ценови диапазон, които звучат много добре. (отново в Динакорд ги има, но мисля че по-високите модели могат само да се поръчат).

 

Не е лошо да обиколиш и ebay.co.uk за употребявани инструменти - Larrivee, Taylor, Martin и други също могат да се намерят, но сериозния проблем е че няма да можеш да пипнеш. А и трите изброени са много различни и на пипане и като звук.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

^Най-скъпият Walden, който съм виждал из магазините тук, е 630, или 700 сериите. Които не са висок клас въобще, което в случая е кофти за автора. Не са над 500 лв.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.