Jump to content
Българският форум за музиканти

Гадна китара и яко кубе или гадно кубе и яка китара :)


Джордж Freefly

Recommended Posts

  • Отговори 56
  • Created
  • Последен отговор

Top Posters In This Topic

:) Metal Zone горе - долу въплъщава най - жужащия и кофти звук, който съм чувал някогга от педал. Може би за да звукне трябва да е в комбинация със Скуаер и кубе Беринджър, знам ли...

 

Метълзон звучи добре(на усилено)само с усилватели, който имат сравнително глух говорител/кабинет.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

^^Да, но колко хора ще дадат лампово кубе за примерно 1000+++ лева назаем? А и как ще направи човека звук, като не е свирил на него?То се иска свикване не само за китарист към китара, но и китарист към кубе, амп респ.

 

^Мхм... но и копресията.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Е в крайна сметка, ако говорим реалистично, човек трябва да има добра китара и добър усилвател :).

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Сигурен ли си в това твърдение?Аз не!

 

Ами аз поне съм останал със такова впечатление :) Или поне около нещата са така (приятели, роднини, дори под наем) се намират само да искаш

Редактирано от velit
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Темата много ме обърка лично!

 

След всичките тия спорове кой-каква китара да си купи във форума (вероятно 40% от темите), всичките тия фукни, сега казвате, че няма значение дали китарата ще е Скуайър или Фендер, защото 90% от звука е кубето...

 

Или нещо не съм разбрал правилно, или да се отказвам да си купувам по-висок клас китара и да си купя един Бълет за 200 лв. и един Маршал за 3000...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ам... май трябва да пооотучним какво значи "яко" и "гадно".

Най-ниският клас кубета са Стаг, Фендер ф15 и Беритата. Това са играчки, колкото да не си инплъгд. Ако това е критерият за гадно кубе, то определено приоритет е човек да се оттърве от някакво такова кубе и независимо каква китара да включи към него, ще звучи ужасяващо.

 

Аз лично съм пипал едно малко Бери... не помня модела какъв беше... та просто възмутително. Нито чистият му чист, нито овърдрайва му овърдрайв, няма каква да обяснявам. Обзалагам се, че и китара за 2000+ лева да се включи към него единствената разлика може да дойде от към състейн, другото е шит.

 

Друг въпрос е дали кубенцата от средния клас минават за гадни. Примерно някой Line 6 за около 500 лв или Маршалите от МГ серията. Определено не блестят с някакви уникални качества, но смятам, че от едно такова нещо може да се извади що годе приличен звук и има умисъл да се инвестира в китара.

 

И аз съм раздвоен между това дали да инвестирам в китара или в амп. И напоследък все повече клоня към китара. Защото свиренето не е само звукът, който излиза от говорителя. Въпросът е как застава дървото в ръката. Китарата трябва да ти е удобна, да я обичаш. Ненавиждам ментаците, с които свиря и ще продължа да ги ненавиждам дори и да се бодна в лампов Маршал. Но добрата китара си е дългосрочна инвестиция - като събереш пари за амп, изведнъж откриваш от къде изгрява слънцето, ако пък не събереш или ти писне да свириш, винаги можеш да я продадеш и да й вземеш добри пари.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Темата много ме обърка лично!

 

След всичките тия спорове кой-каква китара да си купи във форума (вероятно 40% от темите), всичките тия фукни, сега казвате, че няма значение дали китарата ще е Скуайър или Фендер, защото 90% от звука е кубето...

 

Или нещо не съм разбрал правилно, или да се отказвам да си купувам по-висок клас китара и да си купя един Бълет за 200 лв. и един Маршал за 3000...

 

Ще те посъветвам нещо....хубаво правиш, че питаш преди да купиш, но понеже всеки си има собствено мнение постъпи както решиш, защото когато послушаш някой и направиш както ти каже на него може да му хареса а не теб не.Затова хубаво си помисли и прецени какво точно искаш :) .

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

^Ами аз не съм автора на темата и не питам нищо, отдавна съм разбрал, че тук точни отговори и да получиш, няма да ги забележиш от наводнението спам и "ходи пробвай" постове. Аз и сам мога да се сетя вече да ида и да пробвам. :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Пичове, айде стига сме писали глупости.

Редактирано от Evtim Djerekarov
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Пичове, айде стига сме писали глупости.

 

Хехе, да си пишат бе, аз вече си събирам парички за новия си Маршал. :):cheers2:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.