Jump to content
Българският форум за музиканти

Epiphone Vs Vintage


PuppetMaster

Recommended Posts

Здравейте, много съжалявам, че ОТНОВО ви занимавам с моите въпроси, но искам да ви попитам кое копие на SG е по-добра изработка, на Epiphone или Vintage? Знам, че оригиналът си е НАЙ-доброто, но за момента пари за оригинал нямам :girl_cray2:. А питам тук, защото и двете фирми (до колкото знам) нямат представителства в София.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 56
  • Created
  • Последен отговор

Top Posters In This Topic

Vintage, да за него става дума, ами Epiphone, понеже е горе-долу същия ценови клас Epiphone SG G-400 CH Cherry, иначе има по близо 1000 лева Epiphone китари, ама ако имам толкова пари, по-добре да си взема някой от гибсъните, които ги продават колегите тук

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Vintage не са лоши китари ,но имат някои слаби места.Най-вече адаптерите и ключовете.Въпреки,че притежавам Vintage (LP модел обаче) бих избрал Epiphone,ако двете китари ще са stock.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Така като се замисля няма обективен отговор на моят въпрос. ПОРЕДНАТА глупава тема, която пускам. В темата за хубавите и евтини китари прочетох, че Vintage са хубави китари, а пък в предишната тема, която пуснах ако си спомням правилно един съфорумник нахули Epiphone. Ама все пак си остава истината, че на едни ще им харесва едно, на други друго. Сигурно има хора, на които и оригинални Fender и Gibson не им харесват. Все пак не пречи на хората, ползвали двете или една от двете марки да си каже впечатленията от нея/тях

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Вече имам един Epiphone - Les Paul Black beauty 3 и съм адски доволен.

Всичко е изпипано чудесно и ако тръгна да избирам между нещо gibson-like & epiphone, то определено бих заложил на epiphone.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Въпрос на късмет е при винтиджа да е хубав,епифон не знам,сигурно също - каквото ти дойде-нямаш избор.Е ако имаш 1300лв в Казанлък има гибсън СГ,добър е.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Знам за него, ако знаете колко пъти съм гледал тази обява и съм си мечтал и сънувал. Но уви все още не съм достатъчно заможен

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 3 weeks later...

С Епи съм alpine white les paul custom и бих споделил за за готин саунд плътен с олд (с)куул звук от адаптерите.

Пробвал съм Vintage - избрах Епи. :wacko: Доста спорят някои^ между двете а някои от най-скъпите модели на Епи

са по-добри от някои най-ефтини Гибсъни! :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз съм пробвал този в Казанлък за 1300, страхотен е наистина. Съветвам те да посъбереш още пари, така че да можеш да си вземеш нещо по-добро от Vintage или Epiphone!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако имаш късмет с бройка , Vintage след смяна на адаптерите няма да звучи по-зле от евтин Epiphone, но изработката на Vintage-а ще е малко по-калпава.

Иначе, нито Vintage, нито евтиното Епи ще имат звука на Gibson. Почти същия е, но има нещо характерно, което го няма.

Редактирано от Evtim Djerekarov
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

^ Напълно съм съгласен и знам, че няма нищо друго като оригинала. Може да се доближава, но нещо ще му липсва. Ще събирам парички от „банички“ и ще си купя един от двата гибсъна или този на TONY или този на Valvesound. Много ви благодаря за отговорите, въпреки че няма конкретен отговор исках да чуя мненията на хора през ръцете, на които са минали достатъчно китари, че да си изградят мнение за това какво трябва да е и какво в същност е. Отново БЛАГОДАРЯ!!!

 

Поздрави!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.