Jump to content
Българският форум за музиканти

Дисторшън педал


Dankata0071

Recommended Posts

Кой от всички тия педали да си взема аз имам китара Factor New Line и амп Cort MX30R . Искам да докарам звук като на Мейдън :cheers2::)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

^^И аз искам, ама с толкова пари няма как.

 

е смисъл не ЧАК като тях ама горе долу . усилвателят ми има г/д добър дисторшън чудя се къв педал да му взема да звучи г/д като тях?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Всеки драйв звучи различно в различен усилвател,с различна китара и с различни настройки..

Тоя звук от записите,които слушаш на живо едва ли звучи така,химията е голяма в студио..микрофони и т.н..

С тая китара и амп си много далече ..но с времето ще си вземеш каквото те радва,аз си колекционирам драйв педали - само кинти да има :metalist:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз доколкото влизам в положението на автора подразбирам, че под "искам да звуча като тях" се има по-скоро предвид ефектите, които се използват. Не знам с какво свирят, но определено не е само чист драйв. Хоруси ли са, дилеи ли са, не знам. Но едва ли ухото му е толкова изтънчено, че да има предвид конкретния драйв на Мейдън.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз доколкото влизам в положението на автора подразбирам, че под "искам да звуча като тях" се има по-скоро предвид ефектите, които се използват. Не знам с какво свирят, но определено не е само чист драйв. Хоруси ли са, дилеи ли са, не знам. Но едва ли ухото му е толкова изтънчено, че да има предвид конкретния драйв на Мейдън.

 

точно тва имам предвид :metalist: просто искам някой да ми препоръча кой от тея педали ще ми пасне добре с ампа и неговите си настройки :greenball:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

150 лева ако имаш, вземи си някой читав процесор на старо, да се ориентираш горе-долу кое как звучи.

 

Имам 180 :bravo:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ами, като свирещ и обожаващ Мейдън, аз ползвам 2 педала на Бос за целта.

HM2 - heavy metal - този дистер, за соло бленда

DS2 - турбо дисторжън ( но моднат по кийли) - за ритъм бленда ( без кийли мод-а, пак става)

като единият е включен, другият изключен и с едновременно натискане ,

превключвам от единият на другият.

Хеви метъла не се произвежда вече и пускаш обява за втора ръка.

Другият го има в магазините, но и пак може да го вземеш от форума.

Важно условие е, че аз ги пускам в клийн канал на хубави ( скъпи) лампови усилватели.

Примерно Маршал или Пиви (Джо Сатриани)

и съм напълно доволен.

 

Посочените ефекти не знам дали се ползват от Мейдън, по скоро не.

Но аз с тях успявам да съм доволен, докарвайки бленда, която ме устройва.

Но както ти казаха, с твоята китара и усилвател, няма как да си близо.

 

ПС - не пречи да отидеш в магазин и да пробваш ДС2.

Той има и турбо функция, която може да се активизира за соло например, така че може да се мине и само с този педал,

за още по-бюджетно решение. (което пък е свързано със закупуване на допълнителен футсуич)

Редактирано от TONY
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

^

 

Мерси за коментара :thumbs_up: Днеска отивам в магазините да пробвам този ДС2 ако го има :) само не разбирам какво му е на ампа има си доста опций и настройки на звука :greenangel: Иначе китарата е мъка.... :D

Отделно 1 въпрос : на китарта ми volume врътката от много удряне (понеже ми е точно под ръката...) нещо се е разхлабила и мърда много :-( Как да я затегна?

Редактирано от musicman
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Чисти пристрастия, ама ако имах 180 лв. веднага бих взел MXR Fullbore Metal или Line6 Uber Metal. НО понеже нямам 180 лв. не съм решил кой от двата. :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.