Jump to content
Българският форум за музиканти

Вижте Китайците какво са сътворили


temerut

Recommended Posts

  • Отговори 50
  • Created
  • Последен отговор

Top Posters In This Topic

blr

Говорех хипотетично.Никога няма да си купя Фодера, то е ясно.Не ме карай да намеря семпли и да направя опит, че има вече такива теми...като възхвалят евтината китара и после - хъц, мъц...Мисълта ми е, че наистина донякъде човек се омайва от марката.Нали знаеш, че кривата на цена-качество от средния клас нагоре е почти вертикална...не бих дал $2000 отгоре за +5% звук при положение, че 0.001% от хората ще ги забележат...бих свирил с баса за $2000 и 95% звук...така и така или озвучителя на живо, или саунд инженера на запис може да ти съсипе останалите проценти...

Абсолютно те подкрепям!!!

В едно интервю в тубата Стив Вай :recourse: говореше, че добрия звук е в главата!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако един музикант е кадърен ще звучи добре и с посредствен инструмент, но това не означава, че качеството на инструмента няма значение. А добрия инструмент го взимаш заради себе си, а не защото някой ще те забележи.

 

@temerut: ще го докараш да звучи като Стаг или Корт със сменена електроника, но дали това + екстравагантния вид е достатъчно?

 

Учудвам се на вниманието, което отделяте на тази тояга. Ако беше менте на Джаз бас, примерно, нямаше да събуди никакъв интерес, а всъщност няма разлика между двете.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Чисто естетически (а и ергономически), джаз басът отдавна не е толкова впечатляващ. Там е разликата.

Значи Стратокастер и Лес-пол трябва да ходят в музея..,само дето са се доказали пред всякакви нови изгъзици.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Е тоя явно не мисли така -

MarcusMiller01.jpg

Е сигурно си прав за себе си,аз си падам по старите и истински инструменти,Китайското ми е синоним на Менте/боклук.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

А който няма нужда от китара за $10к какво да каже?

 

Ами да си вземе за $8К!

.... и така нататък.

 

 

... а, да - въпросът беше "...какво да каже" този, дето няма нужда.

Според мен - най-добре, да си мълчи!

Редактирано от docc
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Тънката мисъл е по-скоро в друга посока. За любител музикант тези ценови нива са ненужни, а професионалистите не водят разговори за китайски ментета.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Вземи един Warwick Streamer Stage,посвири на него.след това вземи Fender Jazz Bass, и ще разбереш за какво иде реч.

 

 

Само не разбрах, какво общо има ергономията в случая. Естетиката я оставяме настрана. Апропо, ти имаш ли лични впечатления от точно тези два баса, или само така...?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ебаси /сори за езика/ , тая тема още има посетители и интерес... :thumbs_up:

Вчера търсих струни в магазин на Райзинг форс във Варна и видях чисто нов Фендер Скуаер за 229 лв или нещо такова.. ;)

Просто ме е страх да сметна сумата в долари и да вадя ДДС/20%/ и печалба/поне10-15%/ , мито /5-6%/ , транспорт/10-20%/ и ...какво остана за материали , труд и печалба на китайците ..., че и на американците ...не ми е ясно!!!

 

Никога не съм смятал, че един ден Фендер ще се продава за 150$ на "пичка си лелина " /сори пак/ от производителя!

 

Това или е пълно менте на марката ...или в тази държава всичко е за без пари... :greenangel:

 

 

----------------

П.С.

 

Нищо лично пич ЛК/дето си тикосан постоянно / , но професионалистите водят всякакви разговори ...

 

Наздраве!

 

:secret:

Редактирано от rockfire
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да, през последните 20 години съм имал удоволствието да свиря на доста различни инструменти, и смея да твърдя, че старото и изпитаното( Fender) не е задължително и най-доброто. Все пак нещата трябва и да се усъвършенстват,нали?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.