Jump to content
Българският форум за музиканти

VOX Vs. CryBaby


DaftFunk

Just pick one.  

75 гласа

You do not have permission to vote in this poll, or see the poll results. Моля, впишете се или се регистрирайте, за да гласувате.

Recommended Posts

  • Отговори 34
  • Created
  • Последен отговор

Top Posters In This Topic

Винаги съм предпочитал воксовете като уа-ефект , ама и дънлоп не са за изхвърляне . Личен избор :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Това уа ефект на 2 различни марки ли трябва да е?

Едното е VOX , другото е Dunlop ... Различни марки , с , според мен , различен звук ... Едното все пак е Cry Baby , a то мисля , че е различно oт Wah-Wah ,като звук и като начин на промяна на звука .

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Това уа ефект на 2 различни марки ли трябва да е?

Едното е VOX , другото е Dunlop ... Различни марки , с , според мен , различен звук ... Едното все пак е Cry Baby , a то мисля , че е различно oт Wah-Wah ,като звук и като начин на промяна на звука .

тц. в грешка си Рокман.

CryBaby не е нищо повече от търговско название. Просто Dunlop са решили да си кръстят Wah педала така.

Както мисля че на MXR всичките ефекти имат цветущи названия.....Elektric Mistress , Big Muff и причие.

 

Тоест говорим за анкета между 2 от най-популярните Wah ефекти въобще.

Смятах да включа и Wah-a на Digi-tech който съвсем не отстъпва ама се отказах.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

VOX-а още не съм го пробвал... Cry Baby-то е добро, а Morley-то най!

така ми се струва

 

както и да е, гласувам за Cry Baby :happy:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

гледам класацията и си изяснявам 40 с-у 60 процента

изводите - 60 процента от китаристите имат мнение съставено от това че Дънлоп са разпространенени у нас

вижте внимателно моделите

сравнявате нещо ката Фендер американ стратокастер с мексико страт

тоест Този модел на Вокс сравнен с базовия дънлоп ГСБ 95

го превъзхожда в пъти

тук повечето само се чували че има Вокс уауа - и изобщо не са имали въэможност да го пробват и сравнят

аз лично съм има Дънлоп 95, Морли Пауър уа, Данелектро трипъл уа, Електро Хармоникс Крайн Тон Педъл

този модел на вокс е притежание на Ванката - китарист от Биг Мама Скендъл -

мой приятел - и съм го пробвал от него

Пича е свирил в Корея и го е избрал сред сравнителен тест на всички налични уауата в магазина, - какво Ви говори това - защо е изпрал Вокса!

тук не става дума че ГСБ е лошо - дори Сатриани си свири с него - така е решил - може би заради Джими Хендрикс - сАтч му е фан и си е казал щом е било добро за Джими - значи е добре и за мен

но ако сте свирили и с двата не бихте гласували за ГСБ95!

ето моята класация - пак ще стана трън в окото на някой - но обикновенно мнението ми е по обективно от това на хулителите ми

1 Електро Хармоникс - крайнг тон

2 Вокс - 847

3 Морли Пауър уа

4 Данелектро трипъл уа

5 Дънлоп ГСБ95

(данелектрото го избирам само защото има повече възможности - 3 типа уа срещу само един - бих се съсгласил и с обратното мнение - за първите 3 места съм УБЕДЕН)

по високите модели на Дънлоп са и доста по готини

аз например си мечтая за рак край бейбито на Дънлоп

а класацията съм я правил по уауата които лично съм притежавал - с изключение на Вокса но него добре го познавам от Ванката

виждате че не съм вкл Вайския Морли - просто нито съм го имал, нито съм го пробвал

е аз си оставих Електро Хармоникса ;)

той е с 4тири типа уа, ревърс и функция на волюм

като уауатата звучат сюблимно

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

гледам класацията и си изяснявам 40 с-у 60 процента

изводите - 60 процента от китаристите имат мнение съставено от това че Дънлоп са разпространенени у нас

вижте внимателно моделите

сравнявате нещо ката Фендер американ стратокастер с мексико страт

тоест Този модел на Вокс сравнен с базовия дънлоп ГСБ 95

го превъзхожда в пъти

тук повечето само се чували че има Вокс уауа - и изобщо не са имали въэможност да го пробват и сравнят

аз лично съм има Дънлоп 95, Морли Пауър уа, Данелектро трипъл уа, Електро Хармоникс Крайн Тон Педъл

този модел на вокс е притежание на Ванката - китарист от Биг Мама Скендъл -

мой приятел - и съм го пробвал от него

Пича е свирил в Корея и го е избрал сред сравнителен тест на всички налични уауата в магазина,  - какво Ви говори това - защо е изпрал Вокса!

тук не става дума че ГСБ е лошо - дори Сатриани си свири с него - така е решил - може би заради Джими Хендрикс - сАтч му е фан и си е казал щом е било добро за Джими - значи е добре и за мен

но ако сте свирили и с двата не бихте гласували за ГСБ95!

ето моята класация - пак ще стана трън в окото на някой - но обикновенно  мнението ми е по обективно от това на хулителите ми

1 Електро Хармоникс - крайнг тон

2 Вокс - 847

3 Морли Пауър уа

4 Данелектро трипъл уа

5 Дънлоп ГСБ95

(данелектрото го избирам само защото има повече възможности - 3 типа уа срещу само един - бих се съсгласил и с обратното мнение - за първите 3 места съм УБЕДЕН)

по високите модели на Дънлоп са и доста по готини

аз например си мечтая за рак край бейбито на Дънлоп

а класацията съм я правил по уауата които лично съм притежавал - с изключение на Вокса но него добре го познавам от Ванката

виждате че не съм вкл Вайския Морли - просто нито съм го имал, нито съм го пробвал

е аз си оставих Електро Хармоникса  ;)

той е с 4тири типа уа, ревърс и функция на волюм

като уауатата звучат сюблимно

;);) Ашкулсум , браво , машала ... Само да питам , на каква цена е този електро-хармоникс и от къде е бил взет ? Заинтересова ме ...

 

пс. Лично аз съм свирил на две уа-уа-та Вокс , и на две или три Дънлоп (за жалост не мои) и бих казал , че Вокс някакси звучат по-яко за моята представа за Wah-ефект ...

Редактирано от RockMan2005
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Хах! Тони има резон в логиката ти.

 

"сравнявате нещо ката Фендер американ стратокастер с мексико страт

тоест Този модел на Вокс сравнен с базовия дънлоп ГСБ 95

го превъзхожда в пъти"

 

Аз кво да направя като Vox нямат базови модели . при тях такива схеми няма.. има 2 Wah педала . V 847 и McCoy

Кой от двата е базовия според теб ? ;)

 

Сложих GCB-то щото е найстина най-масовия модел ( демек базов )

 

А относно Електро-хармоникс.. не се съмнявам . те са С-клас въе ефектите.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Абе може да е глупаво и ограничено, но съм твърдо зад ползването на Плачещото Бебе и нищо друго, що се отнася до Уакане. ;) :violin:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

тук не става дума че ГСБ е лошо - дори Сатриани си свири с него - така е решил - може би заради Джими Хендрикс - сАтч му е фан и си е казал щом е било добро за Джими - значи е добре и за мен

 

Едва ли е баш така ама айде;):beer:

Аз също съм притежавал ГСБ и съм записвал доста неща с него преди да ми го откраднат :killyou: и после записвах с Вокса на Иво от Гравити и Стейн....фен съм и на двата за мене не е от значение особено като слушам записите.

 

Сложих GCB-то щото е найстина най-масовия модел ( демек базов )

 

Точно така и това никак не е от малко значение. ;)

 

Ванката го познавам още като си взе уато от Корея за пръв път свири с него в маската с Вагнер, като чийто китарист е по известен и наистина тогава ги сравних...това са си истински класически модели просто слабо няма.

 

аз например си мечтая за рак край бейбито на Дънлоп

 

Точно така брадъре :hello: ;);):beer::beer:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

тук не става дума че ГСБ е лошо - дори Сатриани си свири с него - така е решил - може би заради Джими Хендрикс - сАтч му е фан и си е казал щом е било добро за Джими - значи е добре и за мен

Може би, ама аз бях чел че Хендрикс е ползвал и двете марки - Dunlop-a на концерти, а Vox-а в студиото.

Редактирано от kazimbutt
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Анкетата, така както е зададена, предполага отношение да вземат само тези, които са ползвали и двата ефекта.

В крайна сметка, както често става, се стигна до офф топик и аз няма да остана по-назад. Моето уа-уа е BOSS PW-10 WAH, което представлява дигитална играчка, нещо като мулти-ефект е даже. Има вградени симулациии на Вокс, Край бейби и на Морли, дисторшъни и драйвове, уни-вайб и нещо като синтезатор. Доволен съм от ефектчето, не съм свирил на други уа-уа досега и мечтата ми е да пробвам оригиналите.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.