Jump to content
Българският форум за музиканти

Fender Stratocaster


DaftFunk

Recommended Posts

  • Отговори 78
  • Created
  • Последен отговор

Top Posters In This Topic

Тая китара ми напомня на нечия.

Long live the Stratocaster!

Wazaaaaaaaaaaaaaaaaaaa Qvka! BROTHER!

 

YOU'RE THE MAN! с най-якия Страт на света.

Чак са чудя как не спиш с него хаахах! :inlove: :inlove: :inlove: :inlove: :inlove: :inlove: :inlove:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Даа.Знам,че имаш слабост към него..

Някой красив ден може да ти го предоставя за временно ползване :unsure:

Ама мама му стара,наистина е много красива!

Наздраве на Страта.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И аз да се "запиша в клуба":

 

strat10ga.jpg

 

:unsure:

Ritchie Blackmore ... Ех , и аз искам един такъв страт ...

 

Като рекламата на Нестле ... Ех , и аз искам един такъв Мартин , ама мартин не ми върши работа . Искам Страт :pray:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ама ти признавам че ги разбираш... от раз позна кой модел е :unsure:

Лесно е - по подписа на главата и средния адаптер :pray:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Много е гот стратчето спор няма, Е, не е най-добрата китара, както беше писано неколкократно тук, но е една от добрите, особени за клийн-чета и крънч. ЗА дисторшън тежък звук малко не става с тоя бридж адаптер, но много и харесвам тона, който може да се изкара от средния и нек-адаптера. Все пак си мисля че е най-добре бридж адаптера да е хъмбъкер.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Евтиме, подкрепям с две ръце :greenangel: Затова и при следваща финансова възможност смятам да си сменя bridge адаптера с един мини хъмбъкър на Seymor Duncan.

 

Но звука на горния адаптер, особено на сплит между neck и middle си е класика...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не знам, ама на мен тоя мидъл адаптер ми е като трън в очите. Ужасно ми се пречка и ме дразни и затова съм го заврял в небитието - изравнен е с платката - все едно го няма. Тея дни питах дали няма такива платки - само с бридж и нек адаптери (сингъл) - ама май има само един фендер страт с такава конфигурация и разбира се шанса да се продава платка за него е клонящ към нула :greenangel:

 

Иначе идеята за мини хъмбъкер не е лоша - примерно едно JB за бридж и '59 за нек, но според мен чарът на тази китара си е в сингъл койл адаптерите.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Звукът на neck адаптера поне за мен е страхотен и точно там е най - голямата красота на звука на тази китара.

 

http://www.seymourduncan.com/SDToneWizard/strat.shtml

 

Ето тук могат да се чуят моделите на Сиймор Дънкан, които са правени специално за Стратокастер. Доколкото пише всички семпли са направени с една и съща китара и усилвател, така че са добри за сравнение.

 

Всъщност и аз мислех за ДжБ (нещо не ми работи латиницата :greenangel: ) но всички ревюта са категорични - Дж Б губи прекалено много от звука на Стратокастера, и не е толкова добър с дистър, докато Лил Скрийминг Демон (другото на което се спрях от семплите) е хвален от всички. Така че това ще бъде когато имам парите.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Има нещо такова за нек адаптера. Аз намирам особена красота ( влюбен съм ) в 4-та бленда.... тоест нек + мидъл ( инересна е за джаз интерпретации щото има особена интонация твърде различна от всички др. )

Мидъл-а почти никога самостоятелно не го ползвам. ( евентуално с гайн )

А бридж адаптера там е работата при него и фендерите че дава един "разпилян" звук много характерен за Фендър.

 

:headbang:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И аз не използвам самостоятелно мидъла, затова си промених свързването с тази схема:

http://www.guitarnuts.com/wiring/hastings/killermod.gif

на 3то положение стават бридж+нек последователно, което в комбинация с малко лампов овърдрайв дава много красив звук.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И аз не използвам самостоятелно мидъла, затова си промених свързването с тази схема:

http://www.guitarnuts.com/wiring/hastings/killermod.gif

на 3то положение стават бридж+нек последователно, което в комбинация с малко лампов овърдрайв дава много красив звук.

таз комбинация наистина е интересна. На предната ми китара бяха свързани неправилно и беше някъв ужас. затва СВЪРЗВАЙТЕ СИ ПРАВИЛНО да няма главоболие после.

Приятел дай някъв семпъл на бридж + нек / честа и с драйв плс. /

Интересно ше е да се чуе.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.