Jump to content
Българският форум за музиканти

explorer

новаци
  • Мнения

    34
  • Присъединил/а се

  • Последно посещение

Previous Fields

  • Инструмент
    китара

explorer's Achievements

Newbie

Newbie (1/14)

0

Обществена Репутация

  1. explorer

    Fender Stratocaster

    Ама ти признавам че ги разбираш... от раз позна кой модел е
  2. explorer

    Fender Stratocaster

    И аз да се "запиша в клуба":
  3. explorer

    The Chorus

    Ами chorusa по принцип е удвояване на звука, все едно свирят заедно 2 китари, но за да е по-реалистично едната е леко разстроена. При стерео chorus оригинала и дублиращия звук са съответно в левия и десния канал. Разликата е въпрос на вкус.
  4. Виж тука: Drum Tuning Bible но най-добре извикай някой барабанист да ти ги настрои поне първия път.
  5. Още се мотат, за съжаление. Ямахата ги видях, и честно казано хич не ми харесаха.
  6. Ей това е фирмата, не е много известна: Godin
  7. Ами преди време съм я правил тая сметка и сега не мога да ти кажа точно за кое - колко. Кой знае колко по-екзотични материали от абанос, клен и махагон няма да намериш - има някакви неща като бразилско желязно дърво и кленове с по-интересна фигура, но не е само дървото - хубавите адаптери също са скъпички... и това е де, другите неща не са толкова скъпи (макар че, ето, ти ми говориш 120 лева за бридж, а пък оригинален Флойд с мито и ДДС ще надхвърли 350 кинта). Мисълта ми беше, дали си струва да се хвърлят пари за "custom" китара, като за същите пари може да се вземе маркова с малко по-некачествени материали, но пък проверена и сигурна изработка. Или по-скоро, ако аз се навия да го направя, дали и някой друг би участвал в "далаверата".
  8. Едно уточнение - говоря за материали тип "върха на сладоледа", т.е. по-добри от това, което има в американския страт. Имам някаква представа от китари - няма да изброявам колко имам, за не си помислите че съм някакъв снобар или нещо такова, но ще дам един пример. Едната ми китара е ето това: Купил съм я за по-малко, отколкото струват материалите за нея, купени поотделно - махагон, кленов фурнир, абаносов фретборд, Seymour Duncan хъмбъкъри, акустичен адаптер, синт. адаптер за Роланд синтезатори - един път китара, 3 в 1 (хъмбъкъри, акустичен симулация и синтезатор), фирмата е канадска, но изработката - американска. Проблема е че като купуваш по 1-2 бройки от материалите, никога няма да ти дадат цени като на производителите, които купуват голям обем.
  9. Работата е там, че хубавите материали за една китара струват горе-долу колкото хубава маркова китара, примерно американски Страт (не мексикански). Аз бих тръгнал да си внасям материали за китара само ако има на кого да "пробутам" още някоя и друга бройка, иначе транспорта излиза много скъп. Затова ми е интересно, дали някой в България би дал, както казваш, "няколко хилядарки" за уникална custom китара.
  10. Махагонова "талпа" ще струва 250-300 лева, ако се внесе отвън (проверил съм цената). Въпроса е дали ще има интерес, т.е. дали ще си струва да се внася при такива цени.
  11. Колко струва ръчно направена китара - примерно копие на Страт или Лес Пол? При положение, че една китара за да се направи ръчно може да излезе по-скъпо от добър марков стандартен модел, има ли хора, които да платят за изработена по поръчка китара?
  12. Ми айде бе пичове, откога ви чакаме да го направите тоя сайт :read: Освен списъците със репетиционни и студия, предлагам да има и списък с музикалните магазини и вносители. Също може би и списък с клубовете със жива музика като "Фенс", "Маската", "О!Шипка" и т.н. Може би с линкове към bgmaps.com за адресите.
  13. explorer

    Има ли Смисъл?

    На тия дето свирят в "Библиотеката" (не се сещам името на групата) често им се случва - в неделя свирят буквално за 5-6 човека, а в четвъртък-петък-събота публиката са стотици. Но свирят хората, и се кефят. Аз съм бил на един "концерт" на Дио в една калифорнийска кръчма - пя пред не повече от 100-150 човека (толкова горе-долу събираше кръчмата), и пак се раздаде максимално - усещаше се как си му е кеф да пее, че и няколко биса накрая изкара.
  14. Да, ще го намали, но идеята на бас траповете е да подобрят акустиката вътре в помещението, а не да шумоизолират. Накратко, в една стая звукът се отразява от стените, тавана и пода, и при отраженията се получават интерференции и засилване на определени честоти на определени места в стаята (точните параметри се установяват с измервания и сложни изчисления). Обикновено се използват дунапрени и разни други материи, които да намалят отраженията, но често тези материали (например мокет на пода) не се справят добре със ниските честоти. Идеята на бас траповете е да намалят отраженията (и съответно интерференциите и усилването) на ниските честоти.
  15. Ами темата е "шумоизолация", а не "акустика", и мисля че дотук се казаха доста полезни и практични неща. Акустиката на затворени помещения си е цяла наука, аз не претендирам да разбирам, но за разлика от други хора имам литература по въпроса и вътре има доста математика. Докато шумоизолацията е нещо сравнително просто. Аз все още се интересувам от конструкция на окачен таван, ако някой има преложения...
×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.