Jump to content
Българският форум за музиканти

Fender Stratocaster


DaftFunk

Recommended Posts

Реших да постна този топик от името на репресираните олд скул съфорумци.

Така де идеята е всички които изпитват сантимент или са притежатели на Страт или въобще имат общо с това нека постнат своите инструменти и мнения тук.

Нещо като импровизиран Страт / Фендер Клуб

 

ВНИМАТЕЛНО ПРОЧЕТИ : много МОЛЯ хора напиращи да пишат офтопик или пък не са обвързани с темата по-добре да спестят писанията си.

 

Viva Japan!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 78
  • Created
  • Последен отговор

Top Posters In This Topic

That's my beauty :

 

1_1134138986.jpg

 

3 single coils

Synchronized Tremolo Bridge

21 Vintage frets

Die Cast Tuners

Colour : black

neck / fretboard : maple / rosewood

inlays : pearl

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

ЪЪЪ...

като гледам шрифта и цвета, с който са написани VOLUME и TONE, тремолото, по специално тея метални блокчета, през които минават струните (не ги знам как се наричат), ръбестите адаптери с издадени pole-pieces (и тва не го знам на бг как е) и pickguard-а със 9 болта (не със стандартните 11), защо ли много ми прилича на Squier Affinity Strat ???

и какво ще рече "Vintage frets " Medium-Jumbo ли ?

 

Все пак изглежда са останали още фенове на страта като мен (поне един)

според мен тва е най-добрата китара и ме кефи мноого повече от новите модели със хъмбъкери и флойд

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

That's my beauty :

 

1_1134138986.jpg

 

3 single coils

Synchronized Tremolo Bridge

21 Vintage frets

Die Cast Tuners

Colour : black

neck / fretboard : maple / rosewood

inlays : pearl

гаранция давам че не е истински фендЪр:))

Редактирано от MDFk
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

гаранция давам че не е истински фендар:))

Еми те Squier са си дъщерна фирма на ФендАр , така че може да се каже , че е Фендер ... Пък и ИСТИНСКИ КЛАСИЧЕСКИ АМЕРИКАНСКИ ФЕНДЕР струва доста ...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

айде....'разбирачите' веднага нафлуудиха темата с глупости и неграмотен правопис :)

 

относно фендера.....винаги ми е бил мечта. естествено съм имал squier strat.....но не съм имал удоволствието да притежавам истински фендер. свирил съм на доста такива, винаги ми е било трудно да ги спра и да оставя китарата.....

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

PL2.jpg

21 Jumbo Frets, Di Marzio/YJM Pick-ups, Big Headstock, Synchronised Tremolo, Scalloped Maple Fretboard, White/Yellow Cream Colour...

М'дааам ... Фендерът е истината!!! Само и единствено !!!

Редактирано от Rising_Force
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не е точно моят тип китара, но съм ги признал отдавна и ги уважавам страшно много. Даже сега ми хрумна, че имам снимка в лондонкия Hard Rock Store с фендера на Стиви рей Вон, един от любимите ми китарити. Ето ме с нея:

 

martin_09.jpg

 

Правена е през 2002, а в десния и край се вижда и една от китарите на Елвис Пресли.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

P1288154_thumb.jpg

 

P1288166_thumb.jpg

 

Един съвсем стандартен американски, 2000 година според серийния номер...

Редактирано от fLiSk
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

гаранция давам че не е истински фендар;))

Гаранция че е Squier. И аз в момента съм с подобна. Някога мисля да си взема мексиканска, а голямата ми мечта е класическа American Vintage '57 или '56 NOS например (тея са луди пари).

 

Rising_Force - идеята на темата беше всеки да пише за своя страт, а не за страта "Play Loud" на Малмстиин, сложен върху ферарито му.

 

Тъй като нямам апарат в момента само ще постна спецификациите на мойта:

2005 Squier Stratocaster Special:

alder body, 3-color sunburst (poliurethane finish);

Syncronised Tremolo;

maple neck(satin finish), rosewood fretboard with pearl inlays, 22 medium-jumbo frets;

3 alnico single coils;

3-ply 11 screw pickguard;

Standard Tuners;

 

и не на последно място: Custom pickup wiring - преместил съм TONЕ от Mid на Bridge адаптер и позиция 3 да не е Mid адаптер, защото не го използвам, а Neck и Bridge последователно свързани - дава много добър звук, близък до Телекастер и освен това дава по-високо ниво на сигнала, подобно на хъмбъкер - препоръчвам този мод на всички !!!!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На мен ми е интересно да науча за тия малки детайли като шрифта и цвета на волюма и тона. Просто винаги ме е вълнувало това в китарата ми. А най - ми е интересно понеже на моята са същите като на тези на снимката на ДафтФънк и може да са ми пробутали менте...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Aми например на пръв поглед най-лесно се познава че е Squier по тея метални блокчета на моста, през които минават струните - там са паралелепипед, без заобляне, докато на мекс. и амер. Фендери са със друга форма. Шрифта не е точно същия - при Squier е малко по-голям и по-квадратен. Друга разлика - пласмасовата плочка с адаптерите т.е. pickguard при Squier е със 9 болта (мойта обаче е с 11), както на амер. Страт от 50-те, а на съвременнтите амер. и мекс. Стратове е с 11.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Омф. ц.ц.ц Естествено че не е фендер. Ма един ден като имам кинта ще е.

Тва е Sqiuer Bullet. Не се сещам и някъде да съм написал че е Фендер. Както и да е. Поне някой знаят колсо болчета има пикгарда. Аз знам малко повече за разликите и приликите ма те не са обект на дискусия.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

ЪЪЪ...

като гледам шрифта и цвета, с който са написани VOLUME и TONE, тремолото, по специално тея метални блокчета, през които минават струните (не ги знам как се наричат), ръбестите адаптери с издадени pole-pieces (и тва не го знам на бг как е) и pickguard-а със 9 болта (не със стандартните 11), защо ли много ми прилича на Squier Affinity Strat ???

и какво ще рече "Vintage frets " Medium-Jumbo ли ?

 

Все пак изглежда са останали още фенове на страта като мен (поне един)

според мен тва е най-добрата китара и ме кефи мноого повече от новите модели със хъмбъкери и флойд

Vintage frets са по-тесни /старите модели / после изкарват jumbo frets които са значително по-широки, а компромис между двете са medium - jumbo frets с които работят над повечето модели в момента / освен reissued models /

 

 

Интересно ще е да се научи повече за neck-shapes или формите на грифа / C-shape , V -shape и тн./

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.