Jump to content
Българският форум за музиканти

Тунер


blr

Recommended Posts

Вчера, преди репетиция установих, че старият ми тунер (някакъв куче-марка) почти тотално се е скапал. По този случай мисля другата седмица да взема нещо. Гледам по магазините предлагат Korg, Cort, Fender... за по 30-ина лева, та искам да питам ако някой ги ползва, стават ли за нещо? Под това разбирам да си намира тона бързо в auto mode и да е що-годе точен.

 

Не ми трябва Stage tuner, а нещо леко и малко, което ще ми влезе в куфара и няма да тежи.

 

 

Благодаря предварително на всички.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Човече, нещо малко - вземи си от онези тунерчета, които се закачат за главата на баса/китарата. Няма по-практичен тунер от този, уверявам те.

 

- малък (квадратче 5х5 см, дебелина 2 см някъде - побира се и в джоб на кифленски дънки)

- бърз и точен (не се колебае около верния тон, директно го заковава)

- можеш да се намалиш директно от волюма на китарата и да се настроиш

- не ти е необходим кабел за него

- струва 20 лева

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Човече, нещо малко - вземи си от онези тунерчета, които се закачат за главата на баса/китарата. Няма по-практичен тунер от този, уверявам те.

 

- малък (квадратче 5х5 см, дебелина 2 см някъде - побира се и в джоб на кифленски дънки)

- бърз и точен (не се колебае около верния тон, директно го заковава)

- можеш да се намалиш директно от волюма на китарата и да се настроиш

- не ти е необходим кабел за него

- струва 20 лева

Можете ли да ми кажете какъв е принципа на този тунер?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

^ Принципа е че тунерчето хваща вибрациите на струната по тялото и така определя дали е ниско или високо.Закачаш го на главата на китарата и не ти трябва кабел.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Писал съм го, но пак ще го напиша.

Тунерите трябва да отговарят на съответните изисквания. Едното от тях е те да са точни. Това го могат всички тунери. Другото важно за мен нещо е да са бързи. Това включва стрелката или индикацията да не се колебае, настройването да става бързо. Точно това е нещото което отличава хубавите от лошите тунери. До сега съм имал и/или пробвал няколко тунера: един стрелкови стар, тунер от процесор на Digitech, тунер от процесор на Zoom, тунер от процесор на Korg, Малък Korg тунер, стейдж тунер на Korg, StroboStomp на Peterson и стейдж тунер на Fender. От всичките тунери, само тези на Korg отговарят на моите изисквания - а това е бърза настройка. Тунерът е добре да може да хваща и показва бемолите и диезите. До колкото знам Korg GA-30 не го може това. Тоест настройването в бемол става трудно. Това лично за мен слага тунера в категория негоден за употреба. Кorg ca-30 за който писах по-горе има тази опция. Освен това има микрофон за "хващане" на тона - ако искаш да настроиш акустична китара например. Другия ми тунер пак е на корг - pitchblack - стейдж тунер. И той е много добър! Сигурно има и други добри тунери, но моя личен опит с тунерите е, че най-добрите такива са на корг.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря на всички писали.

 

Тий като освен EADG не ползвам друг строй, няма да ми пречи, че тунерът няма половин стъпки. Бързината ми е по-важна, както и що годе качествена изработка (колкото може да се очаква за 30-ина лева), т.е. да не ми се разпадне в ръцете след месец.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз имам Korg CA-30 и ми върши добра работа.. иначе преди да си го взема и на мен ми хвана окото в магазина GT-3, но това, че не можеш да настроиш бемоли напълно ме отказа..

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

аз тъкмо си поръчах процесор Korg pandora px4d

в описанието пише ,че има "built-in Auto Chromatic Tuner also provides a Mute function for silent tuning"

не знам това колко е добро, но ще го пробваме...

Редактирано от richo
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Айде, всеки пак хвали неговото си гардже. :)

 

Аз харесвам тунери stage тип, тези малките, мобилни, са ми неудобни за употреба. Даже си мисля по-натам, в някой хубав момент да си взема и рак тунер. Иначе ползвам Boss TU2, който е класика за stage tuner, ама леко-далеко излиза от бюджета.

 

Употребявал съм такива хвърчилки на Korg, като на Ники, единия ни китарист има - ми, стават. Имаше си и за бемоли настройки, и си хващаше без проблем и най-ниските тонове (Bb).

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.