Jump to content
Българският форум за музиканти

Сравняване на звук от 2 китари


death^metal

Recommended Posts

30 секунден семпъл :wub:

 

30 секунди демо - 15 секунди с една китара, другите 15 секунди с друга китара. Траковете са с еднакви ефекти и настройки (амплитуба 3), с едно и също перце - различни са само китарите. Имаме полемика с един френд, коя от двете китари звучи по-добре, балансирано и няма/има нужда от подмяна на адаптери - от първите или от вторите 15 секунди. Благодаря предварително за мненията ви.

 

edit......добре де, едната от китарите е Шектър, другата е RGA8, третата е J-Custom ;)

Редактирано от death^metal
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Това което успях да чуя с глухите си уши е, че вторите 15 сек китарата звучи леко по-тихо или може би с по-малко високи.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Имаме съфорумец с RGA 8!!!!!

RGA8BK.gif

Наистина вторите 15 секунди звучат малко по-тихо,но като че ли по-балансирано и меко.Аз съм за 2-рата част.

Редактирано от serengeti
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Първите 15 секунди са с повече високи и този инструмент звучи повече като за шредене,докато вторите са с по "дебел" звук и с повече баси и ниски среди като за рифове.

 

serengeti,имаме си колега с RGA 8 отдавна ;)

 

П.С. Това ми е 666-ия пост :D

Редактирано от рахата
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не че нещо, ама на толкова дистер и чегъртане ми изглеждат почти еднакви. Нямам под ръка читаво озвучаване, но мисля че пак няма да открия разлика. Няма ли някой семпъл на чисто, да им чуем гласовете на китарите? :D

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На тия китари в ръководството им пише, че на тях може да се свири само сеч, а и ще се изненадаш колко малко е дистера, просто аз напичам много :rocker:

 

Ето семпъл в микс с останалата гмеч, за мен вторите 15 секунди не стават :)

 

Описание на траковете:

Само първите 15 секунди - ляв канал Шектър С-7, десен канал J-Custom, солиране - Шектър,

Вторите 15 секунди - САМО RGA8 - сеч и солиране ;)

 

По-късно ще посТна и семпли с още китарки. :D

 

едит:

Като казвам "не стават", имам предвид без да се пудри допълнително сорса, ясно е, че може да се изпържат честоти. Но няма да е същото.

Редактирано от death^metal
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

N 2.

 

 

В микса, може би пак N2 но с бустнати високи. За да се изравни.

Първото много жужи и евтинее.

Редактирано от TONY
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Май ще е най-добре да изчакам да дойде баба месата и да запиша различните китари с нея, както каза колегата серенгети, че с тоя софтуер, по дифолт евтинее :D

Редактирано от death^metal
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Може ли таблатура на мелодийката че се зарибих по нея мерси предварително. :metalist:

А колкото по темата мисля че вторите са по тихи.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

RGA8 записаните китари не са по-тихи, като ниво са същите, просто им липсват честоти. И да ги усилваш - то ги НЯМА :)

Ето я цялата идея, беше доста по-бавно парчето, ама след концерта на Annihilator, който проследих отблизо, нещо се случи и вече не е бавно shredder.gif

Включих и RGA8-чката в парчето (само чегрътнята във F#), ама нямам идея какъв бас да и записвам, дори и на седемструнните басове седмата струна е си (каза Басиста), а с дроп не става при тия въжета и ластици :metalist:

Редактирано от death^metal
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Басиста каза, че има вариант и с ниска F#, ама не го кефи :) Иначе аз съм за 2-та китара, хич да не е, можеш и да гладиш на нея...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ето, първото парче записано с прасето - само чегрътнята де, темичките са с Фендерот :thumbs_up:shredder.gif

 

Някакси неусетно съм го транспонирал във F# :)

Редактирано от death^metal
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.