Jump to content
Българският форум за музиканти

Суровата машина (китара собствено производство)


Recommended Posts

Здр реших се и аз да си направя китара.

За момента етапа е такъв: една доста масивна талпа. zmcump.jpg2arf9k.jpg

Tалпата е доста масивна.

Размерите и са 80см на 50 см на 5,5 см

Дървесината е Явор. Май ще почупя няколко зегета докато изрежа формата.

 

 

 

Очаквайте продължение.

Редактирано от Baby Thomas
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не. спецялно ми я ореди приятел.Но наистина е адски масивна.малко чворове има на места но е идеална.

Цената 140. до колкото знам.Мястото не знам от къде е.

Редактирано от mybata
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

може ли снимки в по-близък план и фронт и гръб и странични

ако не е нееудобно разбира се че ме заинтригува

:punk_guitar:

поздрави Б.Миланов

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Май ще почупя няколко зегета докато изрежа формата
Ти остави почупването,ама зегето посуква/криви и ще стане че режеш по една линия,а отзад не е така,по добре го дай в някой дърводелски цех да резнат формата.
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

mybata не знам под масивно какво разбираш,но както казаха Baby Thomas и patzo тая талпа в никакъв случей и на мен не ми се струва масивна.На снимки 1 и 2 изброявам слепвания от поне 6 парчета.Ясно си личат жилите на дървото.Може и да не съм прав а да е от снимките но лично на мен така ми се вижда.Това може и да не е проблем,но тук вече думата имат специалистите.

Редактирано от Valeri_pj
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Под масивно имам в предвид доста дежко и да наистина са слепвани но доста добре и финно .Това за мене няма значение.

За колегата Wanted по късно при вечер ще метна снимка от от близо.

Редактирано от mybata
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравей, колега!

Някак си ми се струва, че още отначало си започнал с погрешните инвестиции. Преди няколко месеца тук форума един колега продаде цяла, масивна дъска от Явор (с флейм), на размери идеални за тяло на Страт и май дори покриваше и ЛП, за сумата от 100лв. Сега, като гледам тая сборна формация от летвички, направо ми се променят усещанията/разбиранията за приятелство, като цяло.

 

К. Димитров

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Май ще почупя няколко зегета докато изрежа формата
Ти остави почупването,ама зегето посуква/криви и ще стане че режеш по една линия,а отзад не е така,по добре го дай в някой дърводелски цех да резнат формата.

Е, то така или иначе със зегето е хубаво да се реже така че, да има надмярка няколко милиметра и после да се оформи с фреза по шаблон.А ако е добро зегето няма да криви .

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Извинявам се за грешната информация.Талпата е подарък.И толкос ми се счу че струва, не съм сигорен.Но да не пълним темата с глупости,каквато е талпата такава.

За колегата който ми поиска снимка утре ще метна една тъй като фотоапарата не ми работи,а с уеб камера става кофти снимка.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

...Но да не пълним темата с глупости...

 

Надявам усилията да са взаимни.

 

П.П. Към Модераторите! По-горният ми пост без цитата е доста неясен. Умишлено ползвах цитата, за да се направи видимо сравнение м/у цените. По същият начин постъпвам и в настоящият ми пост. Както и да е...

 

К. Димитров

Редактирано от BassTraffic
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 4 weeks later...

Здравейте отново.Тъй като в момента не съм си в България и проекта е в застой, и ми остават само вапроси да задавам .Та искам да попитам в София от къде мога да си взема бридж за китарата нещо подобна на това http://chasesraceplace.com/bs3b.jpg.

Или пък хората които са живали в Кипар ако знаят тука място от където да си взема ще съм много благодарен.Мерси предварително.

 

 

Поздрави,Иво.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.