Jump to content
Българският форум за музиканти

Мнение за електрическа китара


emovalkov95

Recommended Posts

Здравейте. :D

Регистрирах се тук, за да разбера мнението ви за китарата Cort X6.

Досега съм свирил само на акустична китара, но вече искам да си закупя електрическа, защото желая да свиря метъл - примерно Металика.

Та въпросът ми е тази китара става ли за начинаещ (който се захваща сериозно с нея)... дали с подходящ ефект (distortion), усилвател и умения ще мога да свиря песни на Металика?

Благодаря предварително за отговорите на отзовалите се.

Редактирано от emovalkov95
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 59
  • Created
  • Последен отговор

Top Posters In This Topic

"дали с подходящ ефект (distortion), усилвател и умения ще мога да свиря песни на Металика?"

 

Ми то с почти всяка китара и горе изброените условия ще може. :D:D:D

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

^Това не е много препоръчително за начинаещ, а пък ако тремолото е от скапан метал ще си има доста ядове с него.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Хич няма да е грешка да си вземеш китара с Floyd Rose - грешка ще е да не се научиш как се работи с него, как да поддържаш и правиш настройка на такава китара. :hysterical: В случая тремолото е в плюс, просто - пич, потърси из форума информация за Floyd Rose - какво представлява, как работи и т.н. , за да си направиш сметката. Иначе Cort предлагат добри китари на още по-добри цени, а за метъл бих те насочил към тези с пасивни EMG адаптери за малко повече пари отгоре.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мерси. Ще потърся инфо за Floyd Rose. И да ви попитам - каква е разликата между X6 и X11?

 

Промяна: Тремолото на Х6 е Double-locking III, а на Х11 е Double locking II. Това добро ли е?

Редактирано от emovalkov95
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Предполагам, че разликата е в името на модела и не би трябвало да от голямо значение. Като цяло Floyd Rose License тремолата спрямо оригиналните представляват почти едно и също, най-съществената разлика е в използваните за изработката материали - така, че огледай внимателно китарата за дефекти за всеки случай. На Cort X-11 повече върви да жулиш металика (заради адаптерите), а и изработката ми харесва повече от X-6.

 

П.П.: Отзад под капачето на тремолото трябва да имаш монтирани поне 3 пружини - провери това, защото на един авер Cort-а му е само с 1. :wub: Поискай си и компелкт с инструменти - шестограми и пр.

 

П.П.П.: Помоли ги да ти сменят струните при закупуването на китарата и ги гледай внимателно как се прави.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

адаптерите са "микрофоните" под струните - колкото са по-добри, толкова звука е по-добър, но все пак звука не зависи на 100% само от тях, разбира се.

относно флойд-а - не мисля че е подходящ за начинаещи, дори смятам, че НИКАКВО тремоло не е подходящо. според мен, най-подходящи за нови китаристи са китари тип лес пол и SG - магаренцето е удобно, за да свикне човек да си държи ръката на него, грифа е по-дебеличък и леко заоблен, с по-естествена и спокойна позиция на китката. лявата ми ръка винаги е леко напрегната, като хвана стратокастър или нещо с тънък гриф.

поне това е мое мнение.

и аз искам да попитам за тия Cort китарки - интересува ме G-серията, някой има ли впечатления?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Човече, като за начало ти препоръчвам да си земеш китара без Floyd Rose, зада можеш да си я настройваш по лесно :)

Примерно нещо такова ---------> http://www.cortguitars.com/_webapp_2726522/X-2# .

Редактирано от GreenZombie
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Точно флойд е. Ако не се лъжа дабъл локинг = флойд, ама май не винаги е така. Х6 и Х11 са си с Флойд и не е препоръчителе. Вземи си Z42. На външен вид чупи мивки.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.