Jump to content
Българският форум за музиканти

Мнение за електрическа китара


emovalkov95

Recommended Posts

Точно флойд е. Ако не се лъжа дабъл локинг = флойд, ама май не винаги е така. Х6 и Х11 са си с Флойд и не е препоръчителе. Вземи си Z42. На външен вид чупи мивки.

 

Вярно е , аз ще си взимам Z40 :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 59
  • Created
  • Последен отговор

Top Posters In This Topic

По принцип оригиналното Флойд Роуз тремоло струва към 500 лева и го слагат на по-скъпи китари. Всички други подобни нему тремола са по лиценз на Флойд Роуз, като някои фирми следват лиценза, други вкарват иновации и променят структурата малко (Ibanez примерно). Това Double locking така като го гледам е лицензен Флойд без иновации, предлаган от Корт.

А има и съвсем различни типове тремоло системи от Флойд Роуз подобните като Kahler например.

Лошото на някои лицензни тремола е, че са направено от по-некачествен материал, което води до проблеми.

И все пак, това не слага всички лицензни тремола в един кюп, има и много добри такива.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Като изпатил си от некачествено лицензно тремоло, да кажа. Като взимате китара, гледайте тремолото да има радиус, ако грифът има, иначе не може да постигнете максимално нисък екшън.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Дори на скъпи китари радиусът на тремолото не винаги съвпада с този на грифа. За щастие умни хора са измислили един вид побългаряване и повдигане на седлата поотделно ;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Е седлата на тремолото в права линия ли са наредени или някои са по-високи от другите? Дори на ТОМ са така.

Редактирано от Yves
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да, на Tune-o-matic са така (това обаче не е тремоло), но иначе на всички тремола, плочата е права, а как ще си наредим седлата по височина (или как са наредени) си е нещо индивидуално, общо взето. Това, обаче не значи , че тремолото има радиус като на грифа.

Редактирано от kolio_k
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Той искаше да каже, че седлата (благодарение на пластините) образуват радиус, а не че самата основа има такъв.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На фендерските тремола можеш да си ги редиш както искаш, да, но в частност се говори за Флойд Роуз, където общо взето височините им са заводски предначертани. Затова и го споменах като радиус. Може и да не се нарича така, не знам, но за мен е радиус ;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Затова и го споменах като радиус.

Нарича се дъга от окръжност.

 

на всички тремола, плочата

На практика се явява, като хорда. :surprise:

 

Е седлата на тремолото в права линия ли са наредени или някои са по-високи от другите?
- чувал ли си понятието "в една равнина"?

 

Младеж, това са елементарни понятия за които не се изисква висше образование. ;)

Редактирано от Slacoth
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Стареж, все пак ти си над нивото на Кърк Хамет, а аз съм под него...откъде да ги знам такива сложни термини, все пак още не съм завършил, а ти явно освен по музика явно имаш "вишу" и по тригонометрия :surprise:

 

Пък и не виждам с какво "дъга от окръжност" е по-подходящо от "радиус" в случая, освен с това, че се опитваш да се изтъкнеш по доста странен начин ;)

А как ще обясниш "по-малък радиус"? "Дъга от по-малка окръжност" ли? :P

 

Направо простреля Ники Михайлов от центъра с тоя урок по математика ;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Пък и не виждам с какво "дъга от окръжност" е по-подходящо от "радиус"

 

Радиус се нарича отсечка минаваща през центъра на окръжност.Отсечка се нарича част от права линия.

Не пиши глупости.

 

п.с. кой е Ники Михайлов?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Пак се вдебилихме :(

 

На практика, когато става въпрос за фингърбордове, възприетият термин по света е РАДИУС, сега , ако някой иска да си го нарича дъга или каквото там му харесва, това вече е друг въпрос.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

^^Всъщност това е диаметър. Радиусът е от центъра до периферията.

 

Но все още не мога да разбера какъв е проблемът, след като радиусът и дъгата са пропорционално свързани и това е най-лесния начин да се обясни? Характеристиките на грифовете също се описват с тази дума...

 

Дали са глупости или не всеки може да прецени сам, мнението ми е такова :(

 

 

Ники Михайлов, по-известен като Малката Перука, е син на Борислав Михайлов, известен като Голямата перука, и внук на Бисер Михайлов :)

Редактирано от Yves
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Много офф-топик станахме ми се струва, но понеже съм срещал много схеми на които е показан фретборд в/у който стои надписа радиус, най-вероятно това понятие се е наложило поради факта, че от основно значение е "степента" на кривата, а не дължината на дъгата. :(

 

radius_profile1.jpg

 

circle_radius.gif

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.