Jump to content
Българският форум за музиканти

Колебая се между 2 кубета


Bummer

Recommended Posts

Аз да попитам като пълния новак - какво точно ще рече modeling amp (като пийвито) и има ли нещо специфично? Доколкото разбрах за тях са характерни множеството ефекти...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Това е процесор, вкаран в кутия с говорител.

Т.е. всичко вътре ти е дигитално.

В случая на Peavey Vypyr - дисторшънът е аналогов(по TransTube технологията)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Всички дет ти викат Пийви нещо не му разбират . Не че съм фендер фен напротив! драйвът знаем какъв е но конкретно на Фм 212 ( имам такъв) колоните и драйвът не са фендерски , ревърбът е оригинален пружинен и си струва парите , докати Пийви е наблъскан с дигитални ефекти , които биха задоволили само начинаещ :punk_guitar:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

....Не че съм фендер фен напротив! драйвът знаем какъв е но конкретно на Фм 212 ( имам такъв) колоните и драйвът не са фендерски....

 

Абе хора, стига пишете като за бог да прости.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

В такъв случай по-добре ли е fender-ът + един процесор, да речем ?

 

 

Май трябва да кажеш , какъв стил ще свириш. Та да могат хората да се орентът къф акъл да ти дадът.

Лично според мен,ако свириш блус рок,по добре ще ти пасне фендера.И аналогично ако свириш метал траш дет...

пивито е екстра.

И най накрая но не на последно място;

чуй ги и двете и сам си направи сметката.Успех. :hysterical:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За мен тоя фендер, не е фендер, а хай-фи транзисторна грешка.

Ако искаш фендер - лампов, ако ли нямаш пари - забрави.Пиви се справят по-добре с транзисторите.И преди да ревне някой, имам опит с всичките.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 3 weeks later...

Здр, и аз съм с Ibanez GRG 170 DX (начинаещ съм) и се колебая м/у Roland Cube x15 и LANEY LG20R.

Също пробвах и Line 6 Spider 4 15 и BEHRINGER VT15 FX ама дисторшъна им ми се стори МН скапан...

 

Роланд и Лейни как ги оценявате и кое бихте избрали? Търся си нещо до 200 лв с хубав дисторшън и май ефекти + хубав дист до 200 лв няма?..

Редактирано от didomido
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Wow, на Лайн6 дистъра е гаден... я врътни малко врътките, че аз с IV-ка супер яки звуци си вадя...

 

Иначе Роланда. Свирил съм с Микрокюб и има много хубав акустичен канал и особено хубав хорус (не толков хубав фленджър), за сметка на това от към дистър не е като Line6-а.

 

За Лейнито, никакво мнение нямам. Свирил съм на друга серия и имаше бая здрав дистър, не става дума за моделинг усилвател. Така че може да се каже, че съм с доста добри впечатления от Лейнито.

 

Иначе и Peavey може да пробваш. Аз лично съм заклет фен на Лайн 6 и горд притежател. Ама тук във форума, Пийвито го хвалят като за трима.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Wow, на Лайн6 дистъра е гаден... я врътни малко врътките, че аз с IV-ка супер яки звуци си вадя...

 

Минах пак през магазина ама с моята китара този път и друго беше звученето. Хубав звук вади.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.