Jump to content
Българският форум за музиканти

Колебая се между 2 кубета


Bummer

Recommended Posts

Здравейте :thumbs_up:

 

Мисля да си взимам ново кубе, ама се колебая между 2 модела:

- Fender FM 212 R - http://www.visiarts.net/catalog/product_in...roducts_id=4930

- Peavey Vypyr 75 - http://www.visiarts.net/catalog/product_in...roducts_id=3696

 

Китарата, която ползвам е Ibanez GRG 170 DX (ако е от значение)

Кое бихте ми препоръчали от двете ?

Благодарности :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако имаш възможност най-добре ходи до магазин и ги чуй, ако не бъркам в Икномов го има този peavy, сам най-добре ще можеш да избереш. На мен лично този фендер хич не ми харесва,но това си е персонално, не знам ти какво и как ще свириш на него, може пък да ти хареса :thumbs_up: ПРобвай ги, а и само да те попитам твърдо ли си се спрял на тези две кубета, защото има още много марки и модели, които не са за подценяване :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Peavey-то, освен ако не си заклет фен на Фендър и си готов да инвестираш в 2 нови говорителя?

А Peavey-то има толкова много повече функции...

 

Друг е въпросът дали от този магазин, ще ти излезе най-евтино? Но не съм запознат с цените на този усилвател...

 

Успех =)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)

Фендера съм го чувал само на записи и не съм очарован , но вайпера съм го разджътквал и смятам че той е очевидния избор между двете , а и има доста добри отзиви за него.Можеш и да чуеш Лайн 6 спайдерите ако доживеем да ги доставят в България че от 2 месеца обикалям и все тъй изчерпани си стоят .Иначе специялно вайперите тук са на мн готина цена но пък без футсуича санпера са доста сложни а и нямат вградени пресети и ако незнаеш как ти самия да си докараш саунда който търсиш ще ти е доста сложно.

Редактирано от BWC
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)

ТОва за "известно" не го разбрах, качество ли визираш? Ако да затова те попитах дали твърдо си се спрял на тези 2 модела. Имаш най-малкото още MArshall Line6 и други,които за тези пари ще са доста прилични, да не говорим че 2ра ръка можеш за 700лв да си намериш нещо много читавко, аз така бих направил. Приветствам идеята да се купуват усилватели 2ра ръка, защото обикновено хората ги пазят и причината за продажба е подмяна, а не дефет. В "Продавам" що не разгледаш какво има? А и така ще можеш да го изпробваш.

 

Ето например http://forum.muzikant.org/index.php?showtopic=84864

Супер оферта имаш, че и пари ще ти останат. Естествено това е едно от сто и ще трябва да се търси още, но според мен офертата си заслужава напълно паричките :thumbs_up:

Успех

Редактирано от buy&sell
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Защото не искам да разчитам на факта, че "хората попринцип си ги пазят", защото не винаги е така.

Може например машинката да е декетирала и продавачът да я е закрепил, колкото да издържи пробата и още някоя друга седмица след сделката.

И после ?

Докато от магазина го взимам с гаранция и знам, че всичко е чистак-бърак ново, а не само да разчитам на това.

Явно ще бъде peavy-то, само дето трябва да му купя и един footswitch, за да ползвам по-лесно ефектите му.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Защото не искам да разчитам на факта, че "хората попринцип си ги пазят", защото не винаги е така.

Може например машинката да е декетирала и продавачът да я е закрепил, колкото да издържи пробата и още някоя друга седмица след сделката.

И после ?

Докато от магазина го взимам с гаранция и знам, че всичко е чистак-бърак ново, а не само да разчитам на това.

Явно ще бъде peavy-то, само дето трябва да му купя и един footswitch, за да ползвам по-лесно ефектите му.

 

 

Това да не е волга .... ако бачка на пробата ще бачка.

На това Пиви не съм свирил... свирил съм на Бандит много як .... На фендера съм свирил на кабинет версията 4х12 и въпреки специфичния си звук много ме радваше...

Аз ако бях на твое място щях да търся втора употреба.

Успех

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Peavey !!! Въпреки че аз за тези пари бих инвестирал във Vypyr 30 + Sanpera, освен ако кубето не ти трябва да се озвучаваш и на концерти с него. Защото 75 е много не само за свирене вкъщи, но и за репетиции с група.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)

Добре, вече е решено :)

Щом се върна в България, първата ми работа (или една от първите) е да си купя Peavey 75 :greenangel:

Стискайте палци само тук с металотърсача да намеря достатъчно пари по плажа (без майтап) :hysterical:

 

Благодаря на всички, дали своето мнение в темата :)

Редактирано от Bummer
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И аз до ден или два ще зимам същото, а падна голямо мислене, и съм чул всичко в този ценови клас.Така че несе чуди повече

:)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Моето мнение е секънд хенд.Споменатите кубета не са лоши, но за тези пари от секънд хенд и лампа ще излелзе.Фендера хич не го тача.Пиви.

А и за амповете - ако работи на теста и го тестваш достатъчно дълго - то ще си работи.Както каза съфорумника по-горе не е кола, че да са се износили части и да може да се закрепи ситуацията.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.