Jump to content
Българският форум за музиканти

Свирене наобратно?


Recommended Posts

....Ами ако дай Боже някой ден се взема насериозно и реша да (се пробвам да) свиря блек метъл?...

 

Ако някой ден решиш да се вземеш на сериозно, ще трябва да се пробваш да правиш доста по предизвикателни неща, от това да се опиташ да свириш Блек метъл :bravo: . Но съдейки от атитюда ти, на дали, тъй че не с епритеснявай :bravo:

 

То ако някой ден момчето се вземе наистина на сериозно, мисля че сам ще разбере, че понятия като "блек, траш и т.н. метъл", съвсем не са образец и еталон на сериозния китарист.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 65
  • Created
  • Последен отговор

Top Posters In This Topic

То Батио не е ли пример за човек който е левичар и е почнал на китара за дясна ръка,а после се е научил и с левичарка?

Или нещо такова беше.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

То Батио не е ли пример за човек който е левичар и е почнал на китара за дясна ръка,а после се е научил и с левичарка?

Или нещо такова беше.

 

Не мога да разбера за кой говориш, кой е тоя Батио?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)

^ За ей този

става дума. Като гледам не му пука особено за посоката на постановката при свирене :P Редактирано от IsoMorPhiC
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)

Аз под сериозно имах предвид да почна да се уча, а не само да си дрънкам от време на време.

А крайната ми цел е блек метъла, да, не съм казал, че изисква супер много талант и е супер сложно. Не се виждам като китарист и/или музикант и не смятам да се занимавам професионално с музика. :P

Редактирано от Петър Стамболов
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Еее, не се обиждай, имам предвид, че ако се запалиш и започнеш да си свириш по-сериозно и редовно, мисля че Блек метъл-а ще ти стане безинтересен и ще видиш че има много дригу неща, които ще ти станат много по-интересни и приятни за свирене и от които ще научиш много повече неща.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Еми, дано е така. Но съм запален единствено по блека и той е 50% от музиката, която слушам. Останалото е гръндж, но той не ме привлича за свирене. :P

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Апетитът идва с яденето, аз бях запален само по Металика и Аксепт, но постепенно фокусът ми се измести към много други неща, без да ме кара да мисля че Металика е кофти разбира се

 

Успехи

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ми защото така е започнал и му е станала запазена марка, a и вероятно така си е свикнал :punkband:

Слаш защо свири с коса пред лицето, с цилиндър и слънчеви очила? Гарантирам ти, че не е, защото така му е коМфортно :band1:

 

Всички тия маймунджулъци радват народа :D

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

^По скоро така е започнал и свикнал Албърт Кинг,който свири със стандартна дясна китара,и без да обръща струните - тоест 1-ва му е отгоре,ако някой си направи упражнение да го чуе ще разбере откъде тръгва Стиви Рей..

Тия стари идиоти предимно са свирели и май не са се интересували могат ли да докарат екшън 0,001 мм на китарата и къф дисторжър да си вземат ..е за тва са големи..

КоМфорта ти е последна грижа,ако можеш да свириш..,Слаш малко преиграва с позите/имиджа според мен,но ми харесва свиренето му,малко хора наблягат на мажорната пентатоник..

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ми защото така е започнал и му е станала запазена марка, a и вероятно така си е свикнал :Piano:

Слаш защо свири с коса пред лицето, с цилиндър и слънчеви очила? Гарантирам ти, че не е, защото така му е конфортно :)

 

Всички тия маймунджулъци радват народа :thumbs_up:

 

Може и да си прав, но Слаш на репетициИ,или на записи не свири със слънчеви очила , с цилиндър и коса пред лицето, а Хендрикс винаги свири с десни китари с обърнати струни. Абе не съм на 100% сигурен, но доколкото знам е така.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Aйде като сме на :thumbs_up: ...

Аз някъде бях чувал, че тогава не се правели китари за левичари, затова му се наложило да обръща китарата. Защо не е обърнал струните наобратно не знам, но знам, че по - късно Фендер са били първата фирма, която е почнала да прави и китари за левичари. А може и да се бъркам, ако някой знае нещо по въпроса да казва :Piano:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ми защото така е започнал и му е станала запазена марка...

 

Отклонихме се бая от темата, но тук ми стана любопитно. Виждам, че имаш мнение по въпроса, та искам да те попитам, защо китарата на Джими винаги е настроена с един (или половин беше) тон по ниско??? Не си спомням точно, защото съм вадил Хендрикс преди 17-десет години (от тогава всъщност и не свиря на китара). Но никога не съм знаел точната причина да си настройва китарата така?

 

Aйде като сме на :thumbup: ...

Ми той сигурно ги е обърнал в началото(сам), но вероятно китарата леко е започнала да фалшиви по този начин и си ги е върнал обратно. То тогава майсторите най-вероятно не са се занимавали с обръщане на струните на китарите, като за левичари.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Избирането на левичарска стойка силно намалява избора на китари. В началото неможеш да свириш както право така и обратно ... според мен дилема няма. Но всеки решава за себеси.

 

Това с Батио много ми хареса ако си талантлив и упорит може и с крака да се научиш да свириш.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.