Jump to content
Българският форум за музиканти

Матерял за ел. китара


Recommended Posts

  • Отговори 60
  • Created
  • Последен отговор

Top Posters In This Topic

като зуумнеш снимката в реален размер и се вгледаш внимателно в сглобката между грифа и тялото ще забележиш съвсем малка линия там, където грифа е залепен към тялото. Също така ясно се вижда и разликата в шарките на дървото на тялото и грифа, а тази китара е без топове (поне така ми се струва на снимката, която си постнал).

И още нещо в моя защита - не може в няколкото реномирани сайтове за продажба на инструменти, в които разполагат с тази китара като артикул да твърдят, че е сет нек, а тя да е нек тру, струва ми се нелогично. А и доколкото знам Гибсън нямат модели с нек тру конструкция, за това си твъдение може и да греша.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Еми значи ми се усложнява работата понеже си нямам идея как да я направя със сет нек. Опитах се да намеря снимки на тая китара разглобена но имаше само една и от нея неможах да разбера как се захваща.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Би трябвало сет нек да е по-лесно за изпълнение от нек тру.

В общи линии това е сглобка като при болт-он, само че е лепено. Разбира се има значение колко навътре в тялото влиза грифа. Потърси в гугъл long neck tennon :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)
Еми значи ми се усложнява работата понеже си нямам идея как да я направя със сет нек. Опитах се да намеря снимки на тая китара разглобена но имаше само една и от нея неможах да разбера как се захваща.

Определено ми се струва че и за нек тру нямаш идя как става, дано греша.

При всички положения е добре да се запознаеш каква прецизност е необходима и доколко е възможно ти да я постигнеш със средствата , с които разполагаш.

И без да се заяждам много, ама "МАТЕРЯЛ" не се пише така :)

ПП. Конструкцията от снимката не знам каква е точно , но не е същата като на Сет нек китарите , които някога съм виждал. Изглежда ми сякаш отзаде има "топ", направен от две парчета, който е продължен да обхваща и част от грифа.

Редактирано от ultramega
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)
ако ти изпадне от някъде орех прави грифа с орех

При повече матрял може и тялото да го издялаш от орех

Но преди да орезелиш материала прегледай всички материали които ги има и в youtube и по другите сайтове,виж какви инструменти ще ти са необходими .....

По мои сметки тази китара няма да ти легне по малко от 250-300 лв без хардуера

Даже може да се обзаложим :thumbs_up:

А може ли да ми кажеш къде в пловдив мога да си набавя тези матеряли защото мисля да я правя там понеже след морето ще сме 1 седмица в пловдив а и комшията е има дърводелска работилница в двора така че за инструменти няма да се притеснявам

 

Почти няма от къде

Има един склад на Карловско шосе срещу теца до бензиностанция Петрол

От там можеш да си вземеш явор за грифа

Предишния път имаше явор ,липа махагон ,череша

но е на цели талпи и ще ти излезе доста солено ако правиш комбинация

Вземи си една талпа явор и си направи и тялото и грифа от този матерял.(най тънко ще ти легне)

Ако все пак решиш да вземеш някаква талпа като я закараш при твоя дърводелец.... накрои я и не я докарвай на окончателни размери.Оставия с 4-5 мм по дебела и остави матеряла да постои 3-4 седмици преди да правиш каквото и да било

Мога да те снабдя с венге за фретборд по нататък

Редактирано от pioneer 306c
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Тук е проблема,че в пловдив ще стоя около седмица и няма как да го оставя да съхне.Може ли да ми кажеш горе/долу колко пари ще ми излезе явор колкото за тялото и грифа?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Дървото е сухо но като го резнеш е хубаво да престои две три седмици

Не казвам че ще изметне но за всеки случай

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)

Пич така както ти чета въжделенията ти явно искаш нещата да се развият бързо при теб.Тоест дървото да изсъхне принудително.Това не може да се случи лесно(може би ако ти помогне Хари Потър).Предполагам си гледал доста филмчета от фирми като Гибсън и Фендер и навярно си зърнал там хората какви големи складове имат за дърво.Дали си мислиш че тия ,,балами,, там ако можеха така лесно да го изсушат нямаше да го сторят и на другия ден да го направят на китари.Явно не става бързо.А и като гледам какви са ти разбиранията по конструкциите на китарите за мен лично това твоето е някаква авантюра,или казано накратко хвърляне на вятъра на пари.

 

ПП Парникът е съоръжение в което растенията са на топло и влажно место за да могат да растат а не да се сушат:hysterical:

Редактирано от Valeri_pj
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И 100 дни да напишеш пак ще си в грешка, при това значителна.

 

Неслучайно хубавите китари са скъпи, а при евтините гледат да заменят дървото с разни по-лесни за стабилизиране материали - MDF, ламинирани покрития и изкуственяци.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.