Jump to content
Българският форум за музиканти

Колан


Recommended Posts

занчи стази система се изразява в това

 

http://www.musicallin.nl/musicallin/img/art/a46931.jpg

 

и се чудя дали да си взема такъв или обиквновен ,защото моят

ментак колан изпуска и се чудя ако си купя някой хубав кожен за 50 лв дали няма да му се случи същото

 

та мнения :crying:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)

Имах някакъв такъв заключващ се... От време на време ми се изтърсваше СТАГГ-а (докато го имах)... :crying:

Като си зимах Айби-то, в магазина ми подариха обикновен с кожени накрайници. В последствие установих, че е трудно дори да се свали ако има нужда...

Редактирано от Jorko_Beliata
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

аз съм имал обикновен кожен колан и се наложи да го сменя, постоянно падаше, така че явно от колан до колан разлика има

имам колан като тези от снимката, много съм доволен

такъв колан може да се "разкопчее" ако е повреден механизмът или ако не го закопчееш като хората

 

такава тема вече е пускана и разисквана надълго и нашироко, стана дума дори за този конкретен модел, така че вземи я потърси...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Я да вкарам малко :) Някой да знае откъде в Бг или чуждина мога да си намеря "еластичен" колан - мисля, че са с ластик или гума - не знам. Тези колани се разстягат . Моля да пишат само хората, които имат идея.

 

По темата - и преди се е питало за колани и сега ще се повторя. Използвам колани от 10 лв. на Planet Waves - не са ми правили проблеми и не виждам смисъл да се купува скъп колан - освен за гъзарията от цвета итн. Пробвал съм и колан нa Ernie Ball и издържа по-малко от Planet Waves-а. Това мога да ти кажа аз. Както каза @baby thomas има и алтернативи на прилични цени, които можеш да пробваш.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)

Не знам дали човекът ^^^по-горе имаше това предвид, но мисля, че, ако се ползват колани с относително читави накрайници, проблемът може да се реши и само с подходящи обикновени страп бутони. Аз си взех именно с тази цел едни с малко-голям диаметър (примерно 15-16 мм vs. 12 или 13 мм на оригиналните) и "затворен" плосък профил от вътрешната страна (vs. V-образен на оригиналните) ... само дето не съм ги сложил още:), но по всяка логика трябва положението с тях да е по-добро.

Редактирано от sevenstring
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако ползваш двулицев (и съответно двупластов) колан от естествена кожа с точно изрязани отвори не би трябвало да имаш проблеми с откачане дори и без strap locks.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.