Jump to content
Българският форум за музиканти

[Въпрос/Дискусия] инструмент


Recommended Posts

Здравейте! Отскоро нещо започна прогресивно да ме тревожи и дразни и искам да го споделя.

Както повечето новаци преди 3 години изстръгнах от родителите си 150 лева за да си купя китара, защото бях див млад метъл :lol: и така се сдобих с първия си инструмент. / Тук ще прекъсна за момент и ще направе голям soutout към Spaff, който напрактика по мое мнение ми подари истински инструмент, докато всички други продават рециклирани мебели за същите пари. Big grats <3<3 !! / В продължението на 3 години съм участвал във няколко изяви и проекти, както и разширих доста жанровете които слушам. Също естествено техниката и амм..музикалният ми усет така да се каже ми се развиха през това време и също така продължават.

През това време единствените модификации който съм правил са следните:

1. Забелязах че ползвам само единият от адаптерите си и електрониката и кабелите в китарата ми само създават проблеми и затова реших да премахна всякакви пречки и да оставя един заден humbucker директно свързан с жака. /дано да измисля име за темата преди да завърша писането и..

2. Наскоро смених прагчетата, защото бяха започнали да се превръщат във въображаеми прагчета.

Паралелно със развитието ми като китарист с разглеждането на различни теми във форуми и различна информация в нета съм изградил мнение за предпочитания от мен звук и свързаните с него материали, части и т.н. От известно време се намирам във следната странна ситуация, давам съвети за хардуер, марки китари следно личните ми предпочитания и се оказва, че много по неопитни( cool guys nevertheless ) хора от мен имат сетъп струващ над 4 пъти повече от моя, който на практика е не много по-далече от тези гореспоменати първоначални 150 лева. Въпреки факта че моят инструмент вече е като част от тялото ми наистина започвам да изпитвам огромна нужда от инструмент на много по-високо ниво, но не виждам възможност да си го позволя в скоро време.(занимавам се с мого неща, едно от които е ..че съм студент) (пояснение: Нямам намерение да ставам професионален китарист или нещо подобно, просто много обичам да свиря на китара :greenball: .)

 

Та.. finally the point: Много ми е итересно да чуя мнения за и опит с такъв тип ситуация от колеги.

Cheers!

 

P.S. Btw, предварително се извинявам за възможните хиляди правописни грешки.. не съм писал в бг форуми отдавна..

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 44
  • Created
  • Последен отговор

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

До колкото разбирам, теб те дразни липсата на кинти за нов инструмент, нали? :lol: И аз имам същия проблем, така че ставаме двама! :greenball: Но аз играя редовно ТОТО и чакам най-щастливият ден. :D А ти какво си предприел? Сподели!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)

Аз съм на покер :lol: и съм пуснал заявки във всички резултати в google за "guitar giveaway contest" :greenball::D .. Но иначе нищо специфично не съм предприел.. просто знам че за момента ще е така, няма начин и нямам намерение да продавам първата си китара.. въобще. Не мисля че продажната и цена би била близко до реалната и' в сравнение със Squier Bullet Strat-овете на същата цена, а и ..си ми е първата lolz .

Редактирано от Talic_Zealot
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ми аз не знам колега,който няма да се оплаче от твоя проблем :lol:

И аз съм студент и аз нямам пари,а повече от 1 година имам нужда от по-класна китарата/левичарска/.Търся си работа стана 6 месеца/в Шумен/,оказа се,че се явих на повече от 20 интервюта,но никой не иска студент за работик...Естествено областите където пробвах бяха свързани с компютри,електроника,електротехника,програмиране и т.н.

Ако намериш работа някъде ще ти дойде добре...и за няколко месеца може да си позволиш нещо по-добро :greenball:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Хаха...интересна тема.

 

Личното ми мнение, а и убежденията ми са, че почти няма нищо общо между уменията на един китарист ( това колко е добър) и

качеството на притежаваните от него инструменти и апаратури. Дори ми се струва, че има лека тенденция обикновените хобисти, които в повечето случаи не са кои знае какви свирачи,да имат много по-скъп гиър от т.нар. работещи музиканти. В това, лично аз, не виждам нищо лошо и нередно...даже ми се струва логично, като се има предвид как се печели от музика у нас. Аз например, така и не се научих да свиря свястно ( и едва ли ще се науча), но това не ми пречи да имам доста.....хм.....скъпи нещица.

С други думи това че някой не може да свири много добре, значи ли че няма смисъл да има качествени неща, въпреки че това би го направило щастлив? Кеф цена няма дето се вика :greenball:

Също така забелязвам и мнения на млади колеги-китарджии, които са убедени че инвестицията в даден скъп инструмент непременно би трябвало да се избие чрез работата ( доходите) от него. Т.е. "...Айде честито и много пари да искараш с новата скъпа китарка" :lol:

Имайки предвид преобладаващите полета на изява в БГ аз лично не бих излязал да свиря с Гибсън в заведение, където всеки има на разположение 1 кв.м. и всеки момент някой може да си изгаси фаса върху китарата ми. :D

 

А относно желанията и мераците на автора на темета - нека образованието ти е на първо място.Когато събереш средства ще си вземеш хубави неща.

Щом музиката и китарата са ти страст и ти носят радост ще намериш начин малко по малко да се оборудваш. Още повече, че в последно време има все по-голям избор на читави неща на приятни цени.

 

Искам да отбележа че всички горни словоизлияния са си лично мое мнение и не ангажирам никой с тях. Нищо чудно и да греша за всичко, но мисля че в този случай има повече от една истина и аз давам само една гледна точка. :greenball:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Само аз ли не разбирам каква е идеята на тази тема?

 

Ако искаш по-добър инструмент стискаш зъби, затягаш колана, и събираш. До това време свириш на каквото имаш/можеш, учиш се и напредваш нанякъде - няма смисъл да гледаме в чуждата паничка и да си викаме 'глей го тоя къв е педераст и има неща, които аз нямам'.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Еми и аз не съм от най - заможните и се задоволявам със следния чейн:

Кремона - кубе (Някаква самоделка ,наподобяваща фендер , която купих от тук )

Сигурен съм , че вие имате повече така , че не се оплаквайте !

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)

Те парите никога не стигат и винаги има за какво да се оплакваш.Сега,като сте ученици и студенти,нямате пари.После ще започнете да работите и да печелите,но голяма част от парите ще отиват по други предназначения.С остатъка ще живеете.Доскоро и аз бях навит за хубав инструмент и т.н.,но сега,ако се видя в пари,директно отпрашвам към морето.Е*ал съм ги в китарите.Ще се трепя аз за нек'ви жици.

Редактирано от arebegai
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)
Само аз ли не разбирам каква е идеята на тази тема?

 

Ако искаш по-добър инструмент стискаш зъби, затягаш колана, и събираш. До това време свириш на каквото имаш/можеш, учиш се и напредваш нанякъде - няма смисъл да гледаме в чуждата паничка и да си викаме 'глей го тоя къв е педераст и има неща, които аз нямам'.

 

Защо тогава отговаряш като не разбираш идеята?? Няма как да ти го обясня явно хората които ще ме разберат са ме разбрали, но не прибързвай със заключенеия

'глей го тоя къв е педераст и има неща, които аз нямам'
няма нищо общо с темата само объркваш читателите след твоя пост..

 

Очевидно е че с изчакване или работа могат да се изкарат пари. Идеята е хора които са имали подобен опит да кажат нещо от опит, да разкажат нещо интересно (смешно)..

Редактирано от Talic_Zealot
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)

Колкото повече пари имаш, толкова повече не ти достигат. Първоначално си викаш "ей ся да имах едни излишни 300 лв да си купя накво кубе, квото и да е", събираш парите и си казваш "Добре, ама ако сега имах 800 лева да си взема нещо мощно, с които да напукам мазилката" после вече "ей, как искам оригинален Гибсън, ама ми трябва още една хилядарка" и така. С всичко е така, не само с музикалния иструмент.

 

А аз така и не разбрах ти колко пари можеш да отделиш или изобщо не можеш? Аз например сега разполагам с около 700 лв и съм пред дилема как да се обзаведа с усилвател, но с оглед на фактa, че доста добре се уча (ходя по олимпиади и т.н.) все от някъде идва някоя стипендия и до края на годината още над 700 лв ще имам, тоест бих могъл и нова китара да си взема.

 

В тоя ред на мисли - така и така ходите на училище, оползотворявайте тази възможност, да ти дават пари за това, че си се явявал по олимпиади не е никак лошо. :)

Редактирано от muzicantini
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)
Колкото повече пари имаш, толкова повече не ти достигат. Първоначално си викаш "ей ся да имах едни излишни 300 лв да си купя накво кубе, квото и да е", събираш парите и си казваш "Добре, ама ако сега имах 800 лева да си взема нещо мощно, с които да напукам мазилката" после вече "ей, как искам оригинален Гибсън, ама ми трябва още една хилядарка" и така. С всичко е така, не само с музикалния иструмент.

Колега това е при растежа на една музикална личност.Винаги се тругва от нищо и ако си достатъчно упорит постигаш поне нещо...Ясно е,че автора на темата в момента е близо до нулата и се кани да направи своята първа крачка в развитието си.Трябва да се въоръжиш с търпение и ентусиазъм за да успееш в начинанието си :)

Редактирано от Necrophagist
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Този проблем всеки го е срещал, включително и аз. Сега съм дърт, имам пари и за Гибсън, и за Фендер, но осъзнавам, че не ми трябват - няма да свиря по-добре с тях.

Съветът ми - избери си път и го следвай. Парите сами ще дойдат, а за какво ще ги харчиш ще решиш като му дойде времето.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Но друго си е и да можеш, и да имаш. Аз лично не съм съгласен с идеята "бе ако си достатъчно добър, не ти трябва много добра техника", ако комбинираш уменията с качествена техника, според мен, резултатът ще е убийствен.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.