Jump to content
Българският форум за музиканти

Дайте съвет заслужава ли си


katev

Recommended Posts

Публикувано (Редактирано)

Заслужава ли си да се разделя със моя Ibanez grg170dx и да се сдобия със cort x6 :? Добри ли са тия x6 и за флойда малко ме е страх да го не пре*ба :D

Редактирано от katev
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако може, пробвай Cort-а на място, и ако нещо в него те изкефи повече от Ibanez-а, реши сам ;] x6 едва ли е по-лоша от точно тоя модел Ibanez, даже евентуално може да се окаже, че дървото и изработката са по-добри (но не много ;]).

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)

Тука след малко ще му предложат да събере още към 1500 върху тия 200-300-400 и да си вземе Gibson... :Piano:

Редактирано от Slide
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И ако може за тея 200-300-5000 да е нещо, което се дели на сингли, иначе ще е много жичка, ама ще е по-добре, поне по-здраво! Нищо, че няма нищо общо.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Тука след малко ще му предложат да събере още към 1500 върху тия 200-300-400 и да си вземе Gibson... :punk_guitar:

В случая не е както винаги казват от еди какво си на еди какво си, просто китарите реално са в един и същ ценови клас и е безмислено примерно да си продадеш Vintage V100 и да си купиш... Vintage V100.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)

Тоя флойд само дето се казва флойд. Сглобката на грифа с тялото е еднаква (или почти), а и профилите май също. Все са от липа. За адаптерите на Корта - не знам (но дори и по-добри на дали ще е огромна разликата).

 

 

Имал съм такъв Айбанез (разбира се - нисък клас е) и изработката му беше супер (абсолютно никакви дефекти). Единственото което е кофти е тремолото (FAT10), което ми беше трудно да сетъпвам но като е както трябва сетъпнато държи удивително добре строя (като се има в предвид евтините материяли и т.н.).

 

Според мен не е особено удачно да сменяш Айбанеза с тоя Корт. Ако пък все пак си решил да я сменяш меже да погледнеш Корт Х-11 - поне е с наистина по-добри адаптери ( понеже съм я пробвал) и като цяло мисля, че е по-добре. Но все пак (както казаха колегите) това са нисък клас китари и няма кой знае каква разлика.

 

П.П. Това е лично мнение, а решението си е твое.

Редактирано от dean_dime
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не знам дали е в мен причината, но бих убил за китара Айбанец. Пак казвам , не знам дали е защото съм имал само Кремона и съм пробвал само нисък клас Корт , но не бих разменил Айбанец :greenangel: Това е мое мнение разбира се , решението си е твое.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Заслужава ли си да се разделя със моя Ibanez grg170dx и да се сдобия със cort x6 :? Добри ли са тия x6 и за флойда малко ме е страх да го не пре*ба :D

 

Щом се колебаеш дали да не се разделиш с Ibanez-а, значи нещо в него не ти харесва много. Единственото, което остава е да прецениш дали искаш корта(предполагам, пробвал си го). Другото важно нещо е състоянието на корта, понеже дори доста лъскаво изглеждаща китара може да има доста неприятни проблемчета, които да й влошават свиряемостта.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз съм имал X6. Добра китара е. Ако бройката е добра със сигурност бих предпочел него пред ибанец grg170. Този модел ибанец по скоро може да се сравнява с X2 серията на корт. Разни хора дето се подмокрят при вида на надпис ibanez, много поздрави. При евтините китари от всички марки най-важно е бройката. Ако не разбираш трудно ще се ориентираш коя от двете е по добра. Другия момент е до колко изработката позволява сетъп на китарата доближаващ се до истината. Все неща които са дъвкани във форума. Ама така или иначе напоследък само щуротии чета, та да напиша поне нещо. :D

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.