Jump to content
Българският форум за музиканти

Списание The Guitar Player (САЩ)


Dark Skywalker

Recommended Posts

Вчера докато разглеждах сайта на списанието The Guitar Player, установих, че абонаментът не струва особено скъпо, даже си е направо смешно евтин :)

$15 за 12 броя, плюс $25 за пощенски разходи. Цената на брой се връзва около 5 лева, което ми се струва напълно разумно. Дали някой има впечатления от това списание? Според вас, дали си заслужава абонамента?

 

Има едно друго списание за китаристи, което ми похвалиха - Guitar Techniques, което е пълно с практическа информация както за начинаещи, така и за напреднали китаристи. Всеки брой идва с една или повече разработени композиции с таблатури, акорди, инструкции за изпълнение и т.н. То обаче струва доста по-скъпо -- £ 71.00 за 13 книжки - и ми идва малко извън бюджета.

 

Въпреки това ми се ще да започна да получавам някакъв подобен тип литература и бих бил благодарен, ако мо@central.com/Guitar/#mag]Harmony Central[/url] намерих подробен списък със заглавия, за тях също ми е интересно да получа коментари.

 

Edit: А какво мислите за Guitar One Magazine?

Редактирано от Dark Skywalker
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

имам 5 списания немски -Guitarre & Bass за бартер или продажба

иначе - какво мисля -за списанията - екстра са си

няма скапано издание

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Guitar World/GuitarPlayer не са лоши и понякой път има и интересни неща. Слагам ги на едно място, защото са много сходни.

Guitar World сега започва да излиза и с ЦД към него, където има и (видео)клипчета на упражненията, показани в него.

 

Но и двете предимно са фрашкани с един куп лъскави реклами (и човек направо се подтиска от показаните цени :) ).

 

Guitar Techniques определено си заслужава повече, но това се отразява и на цената. Те по принцип британските списания са по-скъпи де. (Sound on Sound например, което е преди всичко за звукозапис...)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

А какъв е горе-долу обемът на тези списания? 80-100 страници, повече, по-малко? Това за рекламите ясно :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ми не съм ги броил - ама между 120-150...:D

Ае ясно е за рекламите ама въпроса е, че принципа общо взето е "дай да сложим и нещо ценно между рекламите", а не "дай да сложим някоя реклама, между ценните неща" :D

Малко преувеличено звучи, но аз не си поднових абонамента през за пръв път от доста години насам и чат пат инцидентно си взимам по някой брой...че едни и същи реклами пак не ми се гледат ежемесечно ...:) Сега в момента, като че ли Гитар Плеъра е по-добре от Уърлда....ама ше изчакам оше годинка - две пък ако се пооправят - пак :D

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз лично предпочитам Guitar World защото има транскрипции на песни.

А иначе смятам, че британските списания Guitarist, Guitar Techniques и Total Guitar са по-интересни, с дискове с аудио и видео уроци и бекинг тракс, но за съжаление са доста по-скъпи.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз лично предпочитам Guitar World защото има транскрипции на песни.

А иначе смятам, че британските списания Guitarist, Guitar Techniques и Total Guitar са по-интересни, с дискове с аудио и видео уроци и бекинг тракс, но за съжаление са доста по-скъпи.

В Гитар Плеър също има транскрипции :D

 

А и в двете транскрипциите в по-голямата си част, освен ако не са част от интервю на съответния китарист на групата или не са на прастари парчета, са с качество "мани мани не питай"... от сорта на как можем да представим комбинацията 5/4,6/4,13/8 в 4/4 без да изглежда уродливо...краен извод - никак. За останалите грешки нема коментар ....ама пак са си полезни де ...дет се вика като за едно добро начало :)!!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

В Guitar World на края списанието има транскрипции на 5-6 цели парчета, докато в Guitar Player са само някакви откъси, презентация на стила на някои китарджия.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Еми явно моите броеве не са такива и аз затова харесвам повече Guitar World и даже исках да се абонирам чрез РФ, ама ме мотаха половин година и нищо не стана.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Имам 4 броя gutar player съответно от '74 до '78 различни месеци! (нещо от рода на ноември '76, февруари '77 и пр.) Мноо са добри. Именно там разбрах някои основни моменти като строевете на Рори Галагър например. И пак са фрашкани с реклами, а вътре си седят пликовете за плочите с аудио траковете. (По-дъртите навярно си спомнят "Мурзилка"). Направи ми впечатление, че са посветени на един китарист (Рори Галагър, Джо Пери и пр.) и статията е разпиляна през целия брой и си има някакви стандартни рубрики (а ла Типс ен Трикс) за всички възможни варианти за свирене на китара: Уокин Бас, Класик фингър стайл, Педал стил гитар, банджо мурафети, аве всичко което ти дойде на ЪкЪлЪ. Много ме кефиха навремето.

Иначе сега от сайта си подръпвам някое уроче, примерче и такива дреболийки.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз на хартия нямам ни едно, но е една директория се мъдрят 260МВ. Според тях (те са откъслечни единични уроци) най-много ме кефи Гитар Техникс... :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Guitar player е 148 страници (с кориците 150 :) ). Беше ми в кашона на китарата заедно с каталозите и другите кирийки.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз имам от Guitar One и Guitar World по едно :godbless: И в двете има транскриптирани по 5-6 песни и малко упражнения и другото са реклами и реклами на китари и кубета и ефекти и всякакъв 'гиър'. Ама като цяло ми харесват и ако излизат в БГ бих си ги купувал редовно. Но уви :beer:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да бе и аз съм се замислял... Не е ли много тъпо, че няма и едно българско китарно списание? Аз много съм навит ако има с кого да направим нещо такова... Смея да твърдя, че мога добре да транскриптирам песни (тези които са ми слушали табовете ще потвърдят)... Това е доста сходно с идея на Glacierise да напишем учебник де...

 

EDIT: Ааа сетих се, че навремето имаше едно "Аз рокясах"

Редактирано от dark
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.