Jump to content
Българският форум за музиканти

Кавър(ми)/_cover(me) :)


Recommended Posts

Реших да създам тема за всевъзможните си залитания по групи, певИци или каквото там се улучи, и да "сготвям" по нещо левашко.

Профилактично някак... ;)

 

Сефтето в темата е Norwegian Wood/Beatles.

Изкопах един много странен трак от неизвестен автор, записван явно с два микрофона, на двата канала. В единия от колона звучат ритъм китара и нещо като блокфлейти (или окарини, знам ли...?). А в другия авторът е удрял и разлагал малко акорди (с известни чуваеми отклонения от първото време...)

Записът никак не беше качествен, човекът е мърдал със стола, ритал стойката на микрофона, имаше микрофонии и пикове и в двата канала. Неземен шум - като от стара плоча. Редактирала съм ги поотделно, доколкото ми достигнаха силите (в съчетание с тъпота и упоритост :girl_cray2: ).

Но ме изкефи атмосферата на трака.

 

Пригответе си Златните скунксове... :hysterical:

http://soundcloud.com/angelina-1/n-wood-mix1

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ей - още малко да се зачудя къде се загуби и кога ще те чуем пак. Отлична идея за темата (обещаваща, но и задължаваща : )

 

Готино замисловато аранжиментче и класно изпълнение. Само дето някакви тъпанари с китари и дудук постоянно надуват да те надвикат и пречат да се изкефим на пеенето - аз да не съм дошел тях да слушам?

 

Я вземи се смеси по-напред (т.е. тях ги издърпай назад) та да чуем за какво става дума!

 

Иначе много гот, давай още!

 

:icon_shithappens:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ух, че свежарско, какче!!! Браво :) :) :unsure:

 

Много ми харесва таз интерпретация! Много благи вокални идейки, а и свирнята си я бива, макар че наистина на моменти са пискливички свирките.

 

Има нещо много привлекателно в това ти творение, нещо приятно натрапливо ме кара да го слушам и слушам неколкократно. В първия миг като те чух, установих, че звучиш много различно. Красиво различно. Дори у мен изникна образът на хипи дует Мишел Филипс и Кас Елиът, зарязали момците си от Мамас енд папас и решили да се позабавляват с песента на Бийтълс край плажния огън.

 

 

Бъди все така оригинална, моме! :lol:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

^Мале, Полифонче, на мен ми 'трепереха мартинките' какво може да кажете ти, Йоцето и Са6тий, щото сте заклети фенове и знам аз колко трудно възприемам такива кавъри.

Благодáрим ти за добрите думи, наистина ми действат "за отскок"... :cheers2::) :)

 

Ей - още малко да се зачудя къде се загуби и кога ще те чуем пак. Отлична идея за темата (обещаваща, но и задължаваща : )

 

Готино замисловато аранжиментче и класно изпълнение. Само дето някакви тъпанари с китари и дудук постоянно надуват да те надвикат и пречат да се изкефим на пеенето - аз да не съм дошел тях да слушам?

 

Я вземи се смеси по-напред (т.е. тях ги издърпай назад) та да чуем за какво става дума!

 

Иначе много гот, давай още!

 

:lol:

А ти къде се загуби? Дон'т ми отговаряй... (в Кувейт). :) Така съм се смяла с твоя коментар за дудука. ;) Аз пък исках да звуча пó на заден план тоя път, но мога да дръпна "цафарите" назад тия дни.

 

Много се надявам да получа по-сносен резултат с наличния нов хардуер/софтуер в скоро време (работя по въпроса и помощ получавам!), защото имам усещането, че със старите "пръчки" миксовете ми звучаха по-добре. И се ядосвам, и малко съм 'дезориентирана'. Затова записвам, но... не пускам нищо. Засега!!!

 

Не знам дали темата е задължаваща...

Малко е носталгична просто. :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 4 weeks later...

Irish Wood е съвсем точно... :D

 

Ето едно набързо "изстреляно" пеене тази вечер.

Не особено експериментално.

Просто любима женска соул балада:

 

If I Ain't Got You (Alicia Keys)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Съгласен съм относно забележката за микса - тук сме, за да слушаме теб. Голям фенклуб имаш, не се крий зад "дудука"... ;)

 

А за Norwegian Wood - след версията на Victor Wooten просто трябва да забранят някой да я изпълнява, включително Бийтълс! :godbless:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 years later...

Ain't No Sunshine...

http://www.4shared.com/mp3/dhpTZvGg/Version1_Copy.html

 

П.С. Не можах да си вляза в стария акаунт (Angelina) и създадох нов. Ако това създава някакви технически нечистоти, забършете ненужното и мерси. :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Като си въвеждам логина и паролата, ми казва, че такъв потребител не съществува. А аз си ги имам записани на Уистче и не съм си ги сменявала. Виждам си стария профил, статистики, приятели, но не мога да вляза.

 

Отгоре на всичко и горното парче не ще да се просвирва онлайн, като си изляза от акаунта във 4shared. (И никой друг не може да го чуе). Така че ето линк от докс:

http://dox.bg/files/dw?a=86b593ff64

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Опа ла. Да ти предложа да си направиш акаунт в soundcloud.com? И аз се изтеглих от останалите в момента, в който зпочнаха да искат пароли и регистрации от слушателите.

Задължително ще чуя кавъра, като стигна до ПЦ, че сега пиша от друго устройство :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

А къде си бил ти, мале, в пет часа саба'але, та си далече от ПЦ? :greenball: (Или аз трябва да си пипна часовите настройки на форума...).

 

Имам си профил в Саунд Клауд. И в eSnips също. http://soundcloud.com/angelina-1

Обаче и на двете места ми спират ъплоуда заради... "права" (върху сингбека явно). Аз даже не помня откъде съм го дръпнала - отдавна ми е прашасвал на харда. С други инструментали такъв казус не ми е възниквал.

 

Айде, като станеш и си наблизо до ПЦ, пийни едно кафенце и приятно слушане. :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мани не питай, придрънквам си рано заранта от нямане какво да прави.

Супер е кавъра :)

Бекинг трака е убиец между другото.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.