Jump to content
Българският форум за музиканти

Искам Да Попитам


mmanson

Recommended Posts

ми да още не съм свирил на хубава китара. Всащност съм свирил само на 2 ел. китари ... 1-та е fender stratocaster ( наи-малко от преди 20 год ) и някво жалко подобие на Fender ... така че искам да ви попитам коя китара според вас е наи хубава до 700 лв.

 

Моля, придържайте се към правилата на форума и пишете на кирилица!

А какво стана с този Fender.

ми нищу какво да тъне с фендера. Продавам го ако искаш

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 49
  • Created
  • Последен отговор

Top Posters In This Topic

А какво стана с този Fender.

ми нищу какво да тъне с фендера. Продавам го ако искаш

имаш ли снимки ? ако имаш ми прати на i_zlatanov@mail.bg заедно със цената ...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

ми да още не съм свирил на хубава китара. Всащност съм свирил само на 2 ел. китари ... 1-та е fender stratocaster ( наи-малко от преди 20 год ) и някво жалко подобие на Fender ... така че искам да ви попитам коя китара според вас е наи хубава до 700 лв.

 

Моля, придържайте се към правилата на форума и пишете на кирилица!

А какво стана с този Fender.

ми нищу какво да тъне с фендера. Продавам го ако искаш

За колко? :D

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Така и така видях тази тема отворена, викам да не пиша нови простотий, ще задам въпроса си тук.

 

Имах намерение да си купувам Ibanez GRG270B (566 лв), обаче, се оказва, че за него трябва да чакам до края на Април :D , а другите модели, които Икономов ми предложи, вярно бяха яки, но са над 800 лв и не ми влизат в бюджета само за китара ;) Та има в наличност GRG170(433лв), доколкото знам от GRG270B я различава само флойда...а аз съм си супер аматьор :D Та във Технополис във Варна ужким има възможност да се закупи http://www.technopolis.bg/big_prod.php?off...0&cat=71&f=3736, който има Флойд Роуз, но 22 прагчета... И сега се чудя! Джаксъна ще отида да го пробвам де, а за Ibanez-а съм си навит по природа :D

 

Иначе, аз съм си по метъла :)

 

Та приемам всякакви мнения и съвети, да има ;)

Редактирано от CaptiveAlien
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Така и така видях тази тема отворена, викам да не пиша нови простотий, ще задам въпроса си тук.

 

Имах намерение да си купувам Ibanez GRG270B (566 лв), обаче, се оказва, че за него трябва да чакам до края на Април :D , а другите модели, които Икономов ми предложи, вярно бяха яки, но са над 800 лв и не ми влизат в бюджета само за китара :D Та има в наличност GRG170(433лв), доколкото знам от GRG270B я различава само флойда...а аз съм си супер аматьор :D Та във Технополис във Варна ужким има възможност да се закупи http://www.technopolis.bg/big_prod.php?off...0&cat=71&f=3736, който има Флойд Роуз, но 22 прагчета... И сега се чудя! Джаксъна ще отида да го пробвам де, а за Ibanez-а съм си навит по природа :)

 

Та приемам всякакви мнения и съвети, да има ;)

Ибанеца е по-добре .... пък и е с 24 прага което е по добре от флойд (само негативни мнения има за флойда на тоя Джаксън) тъй че ти си знеш ... ако можеш изчакай за ГРГ 270 ... аз съм предоволен от него ... за тея парици

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Само да вметна че 24 прагчета не е чак толкова добре, понеже тези китари обикновено са с по-къса мензура, а и флаойд-а доста убива тона на китарата, така че го имайте в предвид.

Редактирано от Evtim Djerekarov
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Сега и ако ми обесните какво е ФИКСИРАН бридж и какво е флойд много ще се зарадвам...че гледам като теле в железница.

stratocaster, браво, много добър аватар! :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Сега и ако ми обесните какво е ФИКСИРАН бридж и какво е флойд много ще се зарадвам...че гледам като теле в железница.

stratocaster, браво, много добър аватар! :)

string_through_fixed_bridge.jpg

Това е първият вид - при него стрните минават през тялото .

 

Wildfire%20Black-Bridge.JPG

 

Този прилича на обикновено тремоло , само че не се движи .

 

за флойда Виж Тук

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

зимайте си китар с фиксиран бридж. тия евтини флойдове....... :) само за красота ги слагат

тук, ако ми позволиш, не съм съгласен с теб ...

при мен няма никакви проблеми с флойда, а трябва да ти кажа че съм го побърквал ... явно е въпрос на късмет ... просто трябва да случиш на китара :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Идеално ... Таман и аз съм се навил да си вземам GRG270B , ще случа май на хубав флойд .

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Jackson JS30 не е лоша китара, пробвах я, Айдабез-а ми е по-удобен, но и тая биваше, а и цената и не е лоша. Но и да вземеш GRG170 пак няма да сбъркаш - силно се съмнявам че флойда ще ти трябва и без друго... Разтърси се и за Washburn X12 из варна, за цената си е добра китара и тя...

GRG270 и аз я имам - за мен флойда и не е кой знае какво, китара под 800 стотака с як флойд няма, на GRG270 даже не е лицензиран. Ако имаше бих предпочел RG321, ама те са кът. Хубава си е китарката за тия пари де и все пак флойда не и е най-голямото достойнство...

Редактирано от Lord_Bad
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Между другото във Фактор (Варна) наистина докараха 10-тина модела Уашбърн. Има всякакви - с флойд, без флойд, красиви, грозни :) 100% ще си харесаш.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

зимайте си китар с фиксиран бридж. тия евтини флойдове....... :D само за красота ги слагат

има и изключения :)

пробваш и така :D вече ако нито една от пробваните няма 'убав флойд, тогава наистина фиксирания бридж е най-доброто решение :D

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.