Jump to content
Българският форум за музиканти

Акустично..


Recommended Posts

Предлагам на вашето внимание едно нещо,което поствах преди.

Беше само идеа изсвирена с китара.

Понеже в БГ. почти съм сигурен,че такъв род музика няма къде да се свири

реших да споделя с вас.

Зписано е на прима виста.

Направихме една репетиция с цигуларя преди записа.

Имам идеа за 2-ра и 3-та части но за сега е това..

Т.е. дайте нещо да се прави пък да става каквото ще.

:thumbs_up:

 

 

http://soundcloud.com/user8746631/biser-za-cigulka-i-kitara

Редактирано от tocata
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ето, наслада и за мойта душа! :) Слушах го 2-3 пъти ненаситно, но щом има още части, то си е соната направо. Ако, вкарате и малко перкусия за цвят, ще стане още по-сладка. :coolp:

П.П. Има къде да се свири. На изложби в картинни галерии, например. И не само там. Огледайте се!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Браво - и на автора, и на двамата изпълнители!

:music336:

 

Иразбира се, че трябва да се свири такава музика (и ще се намери къде). Няма да те направи богат, но ще направиш много хора щастливи - малко ли е?

 

Успехи!

:greenball:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Евала!! :greenball: Дано скоро да чуем и другите части :):music336::thumbup: x 99999

ПС: Има ли начин да грабна туй прекрасно нещице за ушите и да си го пъхна в компа ? Не намерих линк за dowload.. :)

Редактирано от Shred
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

От вчера няколко пъти чух парчето, звучи наистина супер и ще е много жалко ( за публиката), ако Токата е прав и в България наистина няма публика за такава музика. Аз поне с удоволствие бих дошъл да ви слушам и то не веднъж

 

;):greenball::greenball:

Редактирано от kolio_k
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

http://soundcloud.com/biskata/biser-za-cigulka-i-kitara

 

Това е нов линк на парчето,стария се прецака нещо...

 

Искам да благодаря на всички за отделеното време..

 

Естествено, че искам да го свиря пред публика.

За жалост такъв тип сцена у нас все още не е развита.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

^Тъкмо щях да се разпищя, че линкът в първия пост не работи... ;)

Умирам си за такива измислици!

Прослушах го... n-пъти. 3-4...

Върха!

Тия арпежирани китари, синхронни мотивчета и диалогични "реплики" между инструментите ме раз-маз-ват от радост!

 

Наистина ми се ще да чуя повече такива неща на живо!

За нещо като един контрабас се размечтавам - да ми уплътни ниските регистри, особено след лиричната част - при заигравката с темпата преди финала. И не само там...

 

Направо си плачете за албум (а и цигуларят накрая иска още "хватки" да покаже - значи албум е решението! :coolp::) ).

:):):) СУПЕР!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте

 

Регистрирах се заради това изпълнение. Жалко, че авторът твърди, че няма реализация. Аз разбирам от съвсем друг бизнес и нямам представа от музика, но това ми хареса. Не знам как стоят нещата във вашия бизнес и моля не ме замервайте с камъни за този въпрос, но колко да речем биха ми стрували правата да откупя тази или подобна музика (с цел препродажба - абсолютен експеримент ще е това но ми се иска да опитам ) . Друг вариант е да работя в екип с този или някой друг автор. Само искам да не оставате с грешно впечатление, че сега ще изкарам пачките и ще почна да плащам някакви стотици левове, става въпрос за една идейка, абсолютен експеримент и за жълти стотинки в сектор в който може да се спечели някой лев, но с много упоритост и най-вече висока и качествена производителност и масовост, като нещата са далече от постигане на слава, а става въпрос за анонимно припечелване на някоя стотинка.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Тази пиеса я бях слушал още като беше само на китара и от тогава доста пъти съм си я пускал.Супер е че сте вкарали и цигулка, а според мен направо си плаче за симфонична обработка

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Много добре се е получило. Аз също го слушах няколко пъти, въпреки че не слушам точно такъв стил музиката. Все пак на черното не може да кажем бяло! Поздрави и успех!

 

П.С. Липсва ми перкусия. Пробвахте ли да добавите нещо такова?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Много е хубаво ! Особено в частта adagio, ако за такава се води. :topicsux:

 

Иначе също мисля, че идеята да се добави перкусия не е лоша.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)

Благодаря на всички много..

Не, нямам идеа за перкусия.

Държа на тази форма на пиеската.

Има нещо такова...

Би могло да се каже и соната,

но тъй като не са спазене принципите на класическата музика

си остава обикновенно парче за китарка и цигулка. :(

Редактирано от tocata
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.