Jump to content
Българският форум за музиканти

За звуковите карти


Gee Tee Age

Recommended Posts

Не че нещо, ама картите им без друго са правени в голямата си част за домашно кино и гейминг. Хората си имат и професионална линия от карти, които май не се продават във всеки компютърен магазин...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не че нещо, ама картите им без друго са правени в голямата си част за домашно кино и гейминг. Хората си имат и професионална линия от карти, които май не се продават във всеки компютърен магазин...

Вероятно визираш EMU, които са собственост на Creative:

 

The company is a wholly owned subsidiary of Creative Technology Ltd. of Singapore, created as a result of an acquisition in March 1993 of E-MU Systems.

 

Това разбира се, не означава че картите на Creative == EMU, макар че ползват ДСП-та от ЕМУ. Основният фактор са АД/ДА конверторите, които при картите криейтив явно не са на особено високо ниво - все пак цената им трябва да е приемлива за да могат да бъдат продавани на средностатистическият геймър.

 

От друга страна за домашни условия с доста бъзикане картите на Creative вършат много прилична работа. При добри метеорологични условия са в състояние да работят и при 2 мс латентност, което не е никак зле.

 

Това, че звукът се семплира на 44 или 48 КХц ми се струва последен проблем за един домашен запис, където техниката (микрофони, предусилватели и т.н) по веригата преди звуковата карта обикновенно е на толкова ниско ниво, че и най-скъпата карта да се ползва за запис, резултатът няма да е много по-добър.

 

Въпреки това, ако става въпрос за записи в къщи е по-добре да се инвестира в някаква специализирана карта. Например най-евтината карта на EMU - 0404. Мисля, че може да се купи от Алмар и доколкото си спомням беше на цена от около 230 - 240 лв. За горе-долу същите пари може да се вземе M-Audio Audiophile 2496 - мисля, че ги продават както в Алмар, така и в Динакорд (даже мисля, че имат в наличност).

 

Разбира се това са възможно най-ниският клас карти, но си мисля, че ще вършат по-добра работа от картите на Creative в същият ценови клас.

 

Дисклеймър: Това което си мисля, може да е доста далеч от реалността, за което обаче не поемам никаква отговорност. :godbless:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.