Jump to content
Българският форум за музиканти

Yngwie Malmsteen - Trilogy Suite Op. 5


След колко време според вас ще свиря това парче?  

78 гласа

You do not have permission to vote in this poll, or see the poll results. Моля, впишете се или се регистрирайте, за да гласувате.

Recommended Posts

И добре кво ся в крайна сметка да го уча ли или да не го уча тва парче? :slap:

 

Ако още сега не си сигурен, въобще не си губи времето. :lol:

 

Не виж за мен не е проблем да науча целия таб и после малко по малко да качвам темпото и така да стигна докрай.

От тази гледна точка съм 100% сигурен, че рано или късно ще я свиря.

 

Въпроса е, че в действителност ще съм я научил точно като папагал и освен alternate picking-а и малко пръстите нищо друго няма да си подобря.

 

И снощи като пусках темата бях и малко пиян! :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Така!

 

От утре започвам да уча въпросната песен на Ингви Малмстийн -

 

Свиря от има-няма 3 месеца, почти не мога да правя alternate picking, даже понякога натискам грешно и прагчетата.

Но докато го гледах това клипче ме осени, че ако мога да изсвиря това - ще мога да изсвиря и 98% от всичко, което е писано някога за електрическа китара.

 

Аз лично си давам 8-9 месеца ежедневни упражнения и ще мога да го свиря по същия начин като цар Малмстийн.

 

А вие колко ми давате?Използвайте анкетата.Ако искате, можете да си направите и някакви залагания, няма да ви се сърдя. :)

 

Почвам от утре :slap:

 

П.С. И моля ви споделете вашето лично мнение към това ми начинание, ще ми бъде наистина от полза!

 

Ти май искаш да започнеш да тичаш, преди да си се научил да ходиш. Ако свириш от 3 месеца, значи си на поне 2 години от нещо близко до мазане на трилогията и ако свириш по 4 часа на ден поне, на третата година може и хората да познават, трилогията, катоя я засвириш. Ако този тип свирене е посоката, в която искаш да вървиш, най-добре започни да свириш първите школи на Трой Стетина. На практика, никога няма да започнеш да свириш като Малмстийн, може един ден и по-техничен от него да станеш, но като него никога няма да засвириш. :lol:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

В интерес на анкетата би било интересно ако пуснеш твое изпълнение да прецени електоратът що годе на какво ниво си. Иначе ако искаш да убиеш толкова време в свирене на едно и също никой няма да те спира. Аз лично вярвам,че за всичко си има време и място. Инджой :slap:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Кольо - президент! :lol::) :)

Най-накрая го хвана фендера - откога чакам!

Интрото е май малко по-различно иначе яко мйетааааалллллллллллллллллл и бейсик техника... :slap:

 

В интерес на истината установих че и аз от тогава не го бях свирил - тъкмо си го припомних - голям фън е!

Само че нямам фендер и сруните са ми като корабни въжета и не звучи така достоверно когато го свиря. Ето тука записах най важните части в бавно темпо:

 

 

http://www.4shared.com/file/245526067/eb39.../_1_online.html

 

http://www.4shared.com/file/245526035/7840.../_2_online.html

 

http://www.4shared.com/file/245526009/5adb.../_3_online.html

 

Дано да е полезно. Успех Чукопад! Чакаме резултати!

Редактирано от Tozi
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Предлагам на ентусиаста да се опитва да свири Trilogy на класическа китара. Ако постигне успех там, с електрическата ще му се стори като рязане на масло с горещ нож. Аз лично упражнявам активно доста участъци точно от Trilogy и като се усвоят добре, са стабилна загрявка и поддържане на нивото на по напредналите, поне според мен, де, защото аз никак не съм напреднал :slap: . Също така за умело свирене на Ингви препоръчвам ежедневно мачкане на голямо пластелинено топче. :lol:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Техниката на Ингви е не базова а advanced.

е добре де както и да се казва имах пред вид ,че ше му помогне да напредва

Кольо бате много добре

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Стига бе.. верно ли... от няколко месеца и се мяташ на това... Не искам да те демотивирам, напротив смело напред, ама...Това е Ингви (аз лично го уважавам, но не мога да го слушам :) ).

Искам само да кажа по повод "кавъра на Kolio K" - и аз съм новак като автора и смятам, че докато се наича да вадя свирене като Kolio K ще ми трябва бая време. де*ба..:) Евалата Kolio K. И да се присъединя към общото мнение на тема - "..ще мога да свиря почти всичко писано за ел. китара..." - напълно абсурдно... По-скоро "Ще мога да свиря доста от работите на Ингви :)" . За пример ще кажа изсвири това и го сравни с Buckethead - Jordan (примерно).

Пак казвам смело и само се моля да искаш да свириш стила на Ингви, а не просто си избрал тази песен като "тва е нещо яко сложно 100%", че ако го заучиш, а имаш други стилови предпочитания ще ебати смеха :)

По-здрави

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз ако свиря 8-9 месеца 1 и също ще се побъркам :)

Махни, махни, че има и хора къде ще се побъркат ако 8-9 месеца не свирят едно и също :) :) :) хахаха ташак да става

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не знам дали Kolio K го свири с малки или големи разлики, но аз лично по добро изпълнение не съм виждал!Евала! ;)

Тези които говорят за базова техника да се пробват да изсвирят по едно фрагментче и да ни покажат как го свирят.

Редактирано от Achogacho
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И между другото, ако научиш въпросното парче перфектно, това ни най малко не значи че ще можеш да свириш и малка част от писаното за електрическа китара

 

 

научи се да го свириш добре в бавно темпо - колкото по-прецизно толкова по-добре. Колкото по-бавно свириш - толкова по-бързо ще се научиш да го свириш бързо

 

 

аз свиря откъм 3 години (макар и съвсем други неща) и не мога дори да сънувам, че ако сега седна да уча това парче ще го знам преди края на света ;).

не се опитвам да те демотивирам. напротив. просто според мен има стотици други неща които ако свириш същото време за което ще научиш перфектно това парче, ще дръпнеш с няколко етажа по-нагоре, отколкото с експириънса от тоя трак само.

дано съм се изразил ясно, че съм много снощен.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Това е доста сериозно изказване и би следвало да се подкрепи с материали.

Иначе и аз познавам хора, които много бързо правят завидна техника, но от това, до свирене наистина на нивото на Малмстиин има страшно много път

 

П.С. Ако имаш предвид , че е изсвирвал парчетата (и солата в тях) ,е това вече го вярвам. И аз познавам един такъв, навремето го докарваше прилично за около 2 години работа

 

Казва се Николай Райков, '73 набор е, преди няколко години беше вокал в Диана Експрес

Сега повече набляга на пеенето, но е великолепен китарист

В Бургас повечето от 30 годишните го познават :-)

 

Една вечер му оставихме видеокасета с уроци на Paul Gilbert и на сутринта каза че извадил заглавният инструментал за 1 час, но го упражнявал после няколко часа и ни го свири заедно с него. А тогава имаше арпежи с прескачанв на струни (6, 4, 1) Направо но се стори извънземна работа

 

Та въпросният Николай Райков вадеше наред Al Di Meola, Paco De Lucia, Tony Macalpine, Vinnie Moore, Malmsteen, Jason Becker и т.н. 1:1

Даже с постановката им. Имаше уникален слух. Не знам как точно, но казваше че чувал кога е 4-та струна в арпежа и кога не е

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Първите записи на Ингви се появиха към 85-86 година с " Алкатраз " с Греам Бонет " Рейнбоу " . Тогава нямаше такива техники като сега и си го записах на ролков магнетофон който променяше оборотите . Така си вадех негови неща . Точно това парче не го свиря . Свиря други 2-3 от " Трилогията " , но познавам поне 5 китаристи които свирят това парче перфектно . Ангел Димитров - има негови уроци в сайта , може би беше и първият които изсвири на живо с неговата банда " Райзинг Форс " песента имам предвид . Димо Тодоров "Еридан" - също перфектен китарист , другите са по Норвегия и другия свят . Ингви остави дълбока диря в рока и китарата . Много са които свирят като него сега , но той беше първият . За да свириш Ингви се изисква многочасово свирене и постоянство . Всеки сам решава за себе си дали си струва !

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Това е доста сериозно изказване и би следвало да се подкрепи с материали.

Иначе и аз познавам хора, които много бързо правят завидна техника, но от това, до свирене наистина на нивото на Малмстиин има страшно много път

 

П.С. Ако имаш предвид , че е изсвирвал парчетата (и солата в тях) ,е това вече го вярвам. И аз познавам един такъв, навремето го докарваше прилично за около 2 години работа

 

Казва се Николай Райков, '73 набор е, преди няколко години беше вокал в Диана Експрес

Сега повече набляга на пеенето, но е великолепен китарист

В Бургас повечето от 30 годишните го познават :-)

 

Една вечер му оставихме видеокасета с уроци на Paul Gilbert и на сутринта каза че извадил заглавният инструментал за 1 час, но го упражнявал после няколко часа и ни го свири заедно с него. А тогава имаше арпежи с прескачанв на струни (6, 4, 1) Направо но се стори извънземна работа

 

Та въпросният Николай Райков вадеше наред Al Di Meola, Paco De Lucia, Tony Macalpine, Vinnie Moore, Malmsteen, Jason Becker и т.н. 1:1

Даже с постановката им. Имаше уникален слух. Не знам как точно, но казваше че чувал кога е 4-та струна в арпежа и кога не е

 

 

Да, разбирам те и вярвам, че човека е много кадърен, хубаво е че има такива свирачи

 

От друга страна и без да искам да звуча като самореклама, само давам пример с нещо което знам от опит, аз съм вадил и все още вадя понякога Scott Henderson, Frank Gambale. Mike Stern, SRV, Malmsteen, John Scofield, Kurt Rossenwinkel, John Aberkrombie, Pat Metheny и тн., при това се справям доста добре (мисля), но никога не бих си помислил да кажа , че ги свиря едно към едно, просто това наистина е тенденциозно (поне за мен, в края на краищата всеки има, може би, различна идея за това какво е едно към едно), просто се опитвам понякога да ги наподобя с чисто учебна цел

 

Пак повтарям, не пиша това , за да се заяждам , напротив, просто се опитвам да изясня какво разбирам под термина едно към едно, а именно да изсвирим нещо така, че да е неотличимо от оригинала, със всичките му номера, баране, тон, саунд и прочие. А това, поне според мен е много трудно

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Guest
Темата е заключена и Вие нямате право да коментирате в нея.
×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.