Jump to content
Българският форум за музиканти

Начинаещ - по-скъпа китара - има ли смисъл?


Flicker

Recommended Posts

Здравейте! След доста четене и събиране на информация реших да започна с акустична кънтри китара. Сега дилемата е каква да бъде първата ми китарка и има ли смиъл да дам малко повече пари за нея. По принцип мислех да си взема на Factor някакво менте за 99 лв., но много се зарибих на Yamaha F310, за която с малко усилие мога да събера пари и да започна с по-доброто... Какво да правя? Как бихте постъпили на мое място?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

F310 без съмнение. Това за 99 лв не знам дали може да се нарече китара изобщо освен че на външен вид прилича. Пипал съм такава за съжаление. Другата алтернатива е да хвърлиш една ръка и ухо на Walden отново в Динакорд, но Ямахата предлага забележително много на доста ниска цена.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На китарите цената им не пада много с времето, особено ако се пазят.

Тоест дори и да си вземеш по-скъпа после евентуално ще намериш на кого да я продадеш и да си избиеш голяма част от парите.

А пък междувременно ще си свирил с по-читава китара.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Factor някакво менте за 99 лв.

Фактор не е менте, понеже си е съвсем истински Фактор. Друг е въпроса, че струва 99лв. и свири като за толкова.

И Martin да пуснат китара за 99 лв, едва ли ще свири много по-различно.

Ta... правилно си си харесал Ямахата повече :jazzband:.

Редактирано от Evtim Djerekarov
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За снимката ли? :jazzband: Честно казано не си спомням как звучат всички модели на Walden. Трябва да се посвири на конкретната китара на място.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На китарите цената им не пада много с времето, особено ако се пазят.

Тоест дори и да си вземеш по-скъпа

 

Ако позволиш - именно ако вземе по-скъпа.

Аз започнах с не особено скъпа (и не особено качествена) китара - в началото не ми правеше много впечатление, но след време съжалявах, че не съм взел нещо поне средна ръка.

 

Към автора - преди да направиш покупка от магазин, защо не погледнеш раздел "Борса"? Няма да повярваш колко добри оферти се появяват от време на време :ph34r:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

F310 без съмнение.

 

Подкрепям, китарата си заслужава напълно парите.

Дето се вика може да ти служи няколко години, преди да тръгнеш

за нещо по-добро.

Ако дилемата е между нея и фактор - твърдо взимай Ямахата.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Самият факт, че момчето се е насочило към акустична китара в началото поне на мен ми говори, че има сериозно отношение и инструментът наистина го влече. Иначе за 200 лева съвсем спокойно може да си вземе каквато и да е електричка и дистер и да впечатлява девойките. Защото няма какво да се лъжем - много начиначещи имат единствено тази цел в главата си. А що се отнася до цената на китарата... имаше една приказка - "не съм толкова богат, че да си позволя да си купувам ментета".

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

:offtopic-001:

Иначе за 200 лева съвсем спокойно може да си вземе каквато и да е електричка и дистер и да впечатлява девойките...

 

Девойки и дистер.... де да знам, по-добре на разходка из Практикер да ги покани, или да ги заведе на "Трафата" в центъра :hysterical: .

 

Май дадохме достатъчно ясен отговор на момчето :).

Редактирано от Evtim Djerekarov
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

:offtopic-001: (не се сдържах, съжалявам)

^^това е крайно субективно мнение. никога не съм харесвал акустична китара - нито звука и (само понякога), нито чувството, нито нищо. за сметка на това няколко пъти са ме питали какво бих взел с мен ако се наложи да замина (в космоса :D) и сам се изненадах когато се чувах да казвам "китарата!" преди още да мога да осмисля какво казвам. обожавам електрическата китара и предпочитам да свиря акустично на нея, отколкото да се занимавам с кухарка. имах 2 кухарки цял живот в нас и не им обръщах никакво внимание. един ден ми попадна проклетия squier и ела да видиш. не съм я изнасял почти никога от нас и не съм позирал никога с нея. просто аз лично ако не си бях взел електрическа китара никога нямаше да хвана този инструмент. всичко е въпрос на вкус.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Guest
Темата е заключена и Вие нямате право да коментирате в нея.
×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.