Jump to content
Българският форум за музиканти

Давайте наште с Ямахите да не оставаме по -назад!


EMEC

Recommended Posts

Четох за Кортовете и проблемите с някои части и наистина много съм очуден дори се радвам, че си взех Ямаха Пацифика 012 вмвсто корт от същия клас. Аз лично доста я разтривам във всяко едно отношение. Има е вече 1 година и единственото което се забелязва е леко едва забележимо износване на прагчетата но като се има предвид че използвам много бендове(вдигания на струните) мисля, че е нормално. Във Варна една смяна на всичките прагчета с труда излиза 80 лева при положение, че се сложат по-твърди, като тези на фендерите. Иначе нищо друго не ми е мръднало, макар пак ще кажа я разтривам всекидневно по-няколко часа.

 

Повдигам темата, за да си помагаме ние по-сиромасите. Знаем и всеки иска да свири на Фендер 1954, Гибсън Лес Паул, Айбанец Дем и темподобни но като ни са плитки джобовете да не свирим ли?

 

Надали всички големи китаристи са започнали с чисто нови китарки но пък са положили много труд и са изработили перфектна техника.

 

Призовавам ви собственици на Ямаха пишете и споделяите вашите мнения за тази марка китари.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)

Аз съм с 2 класически (c40 и една доста рядка c200 made in japan), и съм много доволен от тях. И не знам защо пишеш 'ние сиромасите' при положение, че повечето инструменти на yamaha са доста скъпички :)

Редактирано от sasoh
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ще ти дам един съвет...

Преди време ми се беше случило да записвам такава китара и Pacifica 012 - и се оказа че звука е супер кофти (да не кажа че беше най-годно звучащата китара която ми е попадала). Според мен това се дължи основно на смотани адаптери. Иначе като изработка беше ОК китара - с удобен гриф... Та като съвет - можеш да и смениш поне единия адаптер (този който ползваш най-често) с някой Фендерски или Сеймор Дънкан за да можеш да ползваш китарата за друго освен за упражнения..

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)

Ето я моята черна красавица - цък. Тяло елша, супер удобен гриф от клен с (доста тъмен) палисандров фретборд (направо като се гледа отдалече прилича на абанос), 24 прага(май джъмбо), Такеучи TRS-101 лицензиран флойд, 2 хъмбъкера и един сингъл(малко са шит, нямат никакви високи честоти и ще ги сменям като заделя достатъчно пари), 1 х волюм, 1 х тон, 5-позиционен суитч. Купих я през ноември миналата година от и-бей. Произведена е на 22.05.1991 г. най-вероятно в завода Kaoshiung, Тайван. За близо 19-те си години си е доста запазена(с изключение на 1-2 леки чуквания на лака отзад, който даже не се олющил). Изключително много съм доволен от нея и смея да твърдя, че не може да се сравнява по никакъв начин с ямахите(или каквито и да били други китари от средния клас), които се произвеждат сега. Явно хората от 80-те и 90-те са знаели как се правят качествени музикални инструменти. Ако ви попадне такова бижу, изобщо не се двуумете ами вземайте - гарантирам, няма да съжалявате. :)

Редактирано от IsoMorPhiC
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Yamaha Pacifica PAC 821D (и Yamaha XJR400 :hysterical: ) :)

(тези на снимките не са моите)

 

guitarras013ai4.jpg

 

1.jpg

 

Много добра :wallbash: Произведена в Тайван, 2xDiMarzio AirNorton и един DiMarzio Blue Velvet адаптери, добър лицензен флойд

Колегата rockfire има същата и я продава, ако не се лъжа.

http://home-and-garden.webshots.com/photo/...052606771ZDcXLF - За това става въпрос, само че моята е зеленикава.[/code]

http://reviews.harmony-central.com/reviews...ifica+821D/10/1 малко ревюта от хармони централата.

Като цяло инструментите на Yamaha са доста добри за парите си (моторите също). Нещо по-ниският клас Pacifica не ми харесват особено като изработка и звук, но съм нямал такава за достатъчно време за да имам по-конкретно мнение.

 

 

Поздрави

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

От 3 години се радвам на изключително качествения, според мен, инструмент YAMAHA RGX 420S (не е drop 6 модела).

От тайвайнската фабрика на Ямаха, с два хъмбъкъра, флойд тремоло, тяло - елша, гриф - палисандър (тънък, бърз и мега-удобен!)

С оригиналните адаптери си я карам и звучи супер. Става за голям диапазон от стилове, въпреки че я "дават" рокаджийска китара.

Предвиждам на бриджа да сложа DiMarzio Breed, но е въпрос на време и пари.

 

Ето и ревюто от хармони:

http://reviews.harmony-central.com/reviews...a/RGX-420S/10/1

 

Снимки по-късно :-)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)
Повдигам темата, за да си помагаме ние по-сиромасите. Знаем и всеки иска да свири на Фендер 1954, Гибсън Лес Паул, Айбанец Дем и темподобни но като ни са плитки джобовете да не свирим ли?

 

Моля, моля... аз моята SA950 не си я давам за никой Гибсън, а за Ибанец дори не искам да коментирам :)

 

sa950.jpg

 

Реколта '92 :hysterical: Преди нея не се бях докосвал до най-високия клас китари на Ямаха, произведени в Япония, но тази наистина е невероятен инструмент.

 

Имал съм и ел. китара и бас на Ямаха, правени в Индонезия, и си бяха супер за парите си.

Редактирано от Angermeans
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)

^ :) на това му викам аз мярка за качество и естетика. Между другото много се кефя на SG / SBG серията и съм хвърлил око на този модел:

115022132_3e420499a6_o.jpg

( :hysterical: дано един ден това стане моята втора китара :wallbash: )

Редактирано от IsoMorPhiC
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И на мен Yamaha SA2200 ми се явява една от основните китари. Между другото, качеството на високите класове на Yamaha e доста впечатляващо. Макар и да не са евтини, техните инструменти са едно от тези с най добро съотношение цена-качество на пазара

 

ymahasa2200.jpg

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

От 3 години се радвам на изключително качествения, според мен, инструмент YAMAHA RGX 420S (не е drop 6 модела).

Много добра наистина! За сток пикапи без надпис от известна марка много добър звучец вадят! :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Абе вярно, че звукът й т.е на Пацифика 012 е малко по различен но пък и това си има своите предимства - ще звучи по свои си начин. Слушах един концерт на Джеф Бек и Карлос Сантана е двете китари зучат много различно една от друга но пък всяка си има своето очарование. Кажете тогава колко стрва един добър хъмбакер, защото за солиране използвам него и близкия до него ингъл?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Пичове аз пък свиря с YAMAHA 612S и съм много доволен.Наистина ,смених и праговете ,но

пак е много удобна.Все пак е произведена 1987 г. :greenball: За сега мисля да не я сменям с друга, има заден адаптер ЕМG , а предните са си на YAMAHA .

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Много добра наистина! За сток пикапи без надпис от известна марка много добър звучец вадят! :thumbs_up:

+ Още един. Имам RGX420s 25,5инча скала вече 8ма година почти, много добра китара и по моето скромно мнение. Втората позиция на задния хъм е много благозвучна, утепАла се е за олд скуул рочец. Бтв, в многогодишното чакане на седмака горката претърпя множество пренастройвания, смяна на струни, натягане на пружини, и едва декември месец се върна в почти нормален строй(ре стандарт). Грифа обаче, си е взе същия - прав и удобен, не е мръднал. Вярно, от сакатата ми техника на свирене малко е поожулена на безименен пръст под струните, но не ми пречи, придава винтидж вид. :greenangel:

Ето я и нея:

rgx420s.jpg

Снимката съкс, ама с телефон толкоз. smile.gif едит: и е подпряна на радиатора само за снимката, иначе не!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Първата ми свястна китара беше Yamaha RG420s (като горната) :greenangel:

И аз от 7-8 години я мъча вече, супер е китарката!

Сложих й DiMarzio Evolution Bridge и Neck ... въобще не отстъпва на Ibanez-a от към звук :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 years later...

Аз имам YAMAHA EG112 сравнително нисък клас. Та през годините и се случиха доста модификации, единственото което не е барано по китарата е електрониката. Сравнявал съм я с други китари, които са доса по висок клас и електрониката и е чудесна. Наблюденията са ми следните: праговете са много меки и лесно се износват (вече са минавани 2 пъти при това доста успешно, следвъщия път нови), хъмбъкара и е перфектен сравнение с други инструменти има доста отчетливи високи честоти и за твърда музика звучи брутално.

 

Та това ми един от любимите инструменти които притежавам.

 

di-V37G.jpg

 

di-JDBF.jpg

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.