Jump to content
Българският форум за музиканти

С какви ефекти свирят големите?


EMEC

Recommended Posts

Здравейте, живо се интересувам с какви китарни ефекти свирят "големите" например Джеф Бек, Ричи Блякмор, Джими Хендрикс и т.н ? Ако имате някаква информация моля ви да я споделите.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 54
  • Created
  • Последен отговор

Top Posters In This Topic

Аз съм попадал на доста сайтове,в които са описани инструментите,амповете и ефектите на популярни китаристи от миналото и настоящето.Дали информацията е вярна не мога да ти кажа,нито мога да цитирам по памет адресите.Но едно търсене в гугъл ще даде резултат. :thumbs_up:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Вече само самите музиканти и tech-овете им могат да кажат реално с какво се свири. Всичко е маркетинг - на сцената е едно, зад сцената друго. Да не говорим, че дори и да използват нещо по повод ендорсмънта то е така моднато, че няма общо с магазинския вариант...

Никой не е луд, че всеки фен с няколко бона в джоба да има неговия тон :thumbs_up:

 

В guitargeek дават информация от уж вътрешни източници, понякога и самите музиканти правят видео турове на риговете си като такива търси в ютюб.

Иначе с какво свирят "за пред публиката" можеш да видиш дори в сайтовете им.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)

Тия дето си ги изредил свирят с усилватели,които са по-скъпи от колата ви и с елементарни ефекти,а като пуснеш китайски/корейски ташак (китара) през Marshall JMP звука няма нищо общо със Стратокастър или Гибсън (с каквито свирят тези фенове),освен това звученето им е главно от пръстите/главата,така че ефектите са хубаво нещо след като имаш добри китара и усилвател.

Едит

Никой не е луд, че всеки фен с няколко бона в джоба да има неговия тон
Никой фен не може да Свири като Теб - инфото е достъпно за всички. Редактирано от Hillbilly
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Огромната част от саунда идва от ръцете и главата на свирещия. Освен това, мисля, че голяма част (разбира се не всички) от обикновено коментиращите тези теми, не оценяват факта, каква огромна част от крайния продукт зависи не от рига на китариста, а от начина на озвучаване, било то лайв или в студио. Иначе , разбира се много китаристи си модват ефектите, за да по променят някои и други малки детайли, от типа, малко повече от това, малко по малко от онова.

 

А феновете никога не могат да успеят да докарат звука на този или онзи техен идол, защото не инвестират където трябва :) , а именно наблягат на оборудване, а не на усвояване на нужните умения ( не че много не искат, но просто е неизмеримо по трудно отколкото да си купиш оборудване). Почти всеки в днешно време, може да има по добро и модерно оборудване от това, което Хендрикс или Клептън или СРВ са имали( а те от своя страна са имали много повече от на някой автентичен блус свирач раздрънканата дъска), за няколко хиляди. Въпроса е дали можем да свирим толкова добре, че да вадим техния саунд. Всеки китарист си има идея за саунд в главата и малко или много я изкарва от всяко оборудване, стига да знае как. И точно за това сменяме и обурудването непрекъснато ( ако можем де, най често не), за да докараме саунда в главата, даже и да не ни е още съвсем ясно какъв е той

 

П.С. Най лесно ( разбира с епри наличието на нужното оборудване)се постига лайв ( не студийния, подчертавам) звука на хайгейн свирачите с метъл насоченост :thumbs_up: , колкото по малко динамика е намесена в свиренето, толкова повече саунда зависи от оборудването и по малко от свирещия ( което разбира се въобще не значи, че всеки ще го докара, напротив, иска си също толкова сериозни упражнения, както и всичко друго, просто динамиката не е особено намесена, а по силното свирене продуцира по рязка атака и компресия)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)
на сцената е едно, зад сцената друго. Да не говорим, че дори и да използват нещо по повод ендорсмънта то е така моднато, че няма общо с магазинския вариант...

Никой не е луд, че всеки фен с няколко бона в джоба да има неговия тон :)

:excl::):singer:

:dance::bravo:

Редактирано от EAmechaniX
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Пич, нямам честта да те познавам, въпреки, че може и комшии да сме :)

Обаче кефиш с коментари :)

Не се чуди що хората ти се чудят :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)

Аз не се чудя, хората могат да си мислят каквото си искат, аз също :) Начел съм се на субективизми и абстракции, така че вече абсолютно нищо не може да ме учуди - от магически дървета до летящи джуджета :)

 

След като съм в заблуда нека благородника и монтьора да ми обяснят как стоят нещата с "ефектите на големите" :D Ако си мислите, че и те си ги купуват от магазина и директно излизат на сцената....недейте да четете толкова много лозунгите на Маршал и Дънлоп :)

 

 

Много ми е чудно защо след като всичко уж е в пръстите и в главата всеки се изтрепва да има перфектната китара, с не знам си какви дървета ашладисани при пълнолуние с други дървета, ако може и да не е направена в Алабама ами на левия бряг на Мисисипи. Защо си и купувате сигначър неща на тоя и оня след като работата е в пръстите?

Редактирано от Yves
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Какво значение има рига на големите, когато нямаш техните пръстчета и тяхното мислене?! Търси своя звук. Дори да разбереш всички ефекти кой са и да си ги набавиш никога няма да звучиш като тях.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Много ми е чудно защо след като всичко уж е в пръстите и в главата всеки се изтрепва да има перфектната китара, с не знам си какви дървета ашладисани при пълнолуние с други дървета, ако може и да не е направена в Алабама ами на левия бряг на Мисисипи. Защо си и купувате сигначър неща на тоя и оня след като работата е в пръстите?

:) :) :)

 

Време беше някой да го каже!

 

:D:):D

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.