Jump to content
Българският форум за музиканти

Custom Guitars


florian

Recommended Posts

Интересува ме има ли хора които биха си купили ръчно изработена китара,със малко подобрения в саунда,леко в стил Джеймс Труссарт. Няма да са изцяло метални като неговите ,но ще имат характерния звук.

Понеже след дълго колекциониране на известни марки ,реших да си направя моя подписана серия.

Та така първата която ще направя си е за мен Делукс Телекастер с Ф-хол.

Цвета ще бъде матиран Венге сънбърст,леко "охлузен" за да изглежда Винтидж. Рисуване на мотиви чрез обгаряне,в моя случай съм си харесал една плетеница от цветя.

Скоро ще поствам процеса на работа,ако ми хареса как стане и съм доволен от звука

може да пусна оферта за който иска :)

Разбира се цените ще са народни,не като на запад по 3-5 К $

Просто ми е интересно,колко хора биха дали пари за нещо което ще е уникално и ще е подписано за тях :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Някои вече са го правили.

Но всичко е въпрос на демонстриране на качество и стойностна изработка и добре звучащ инструмент. Поне за мен.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Просто ми е интересно,колко хора биха дали пари за нещо което ще е уникално и ще е подписано за тях :cheers:

На пръсти се броят...

То не е ли да пише Фендер или Гибсън...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да си продам светло синия Стийлкастър беше едно от най нещастните решения през живота ми, така че принципно веднага възбужда интерес такава тема.

Както колегата от горе обаче абсолютно правилно подчертава си иска повече от фигури по тялото за да може де се прави каквото и да е било изказване.

 

Интересно ми е да чуя малко повече за това което имаш предвид. Ако е поръчков рън от някоя китайска фабрика по скоро нямам интерес.

 

Поздрави

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Aз по принцип много харесвам къстъм китари, последната която си правих излезе над 2000 и мисля, че си струваше . Но за да си поръчам китара, трябва да съм убеден в качеството на изработката и най вече качеството на саунда и. В интерес на истината въобще нямам интерес към подробности като рисунки, резби, състаряване и прочие. Намирам ги ( лично мнение, не искам да обиждам никого ) за свързани по скоро с мебелиерството, отколкото с лютиерството. Но пък съм маниак на тема добре звучащи китари ( до колкото мога да си го позволя де :cheers: ) и с удоволствие давам пари за къстъм такива, когато мога да си го позволя ( не достатъчно чест, за мое съжаление)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На мен ми е интересно би ли дал някоя снимка и малко информация за въпросната ти правена къстъм китара :cheers:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Цитирам Кольо -

Но за да си поръчам китара, трябва да съм убеден в качеството на изработката и най вече качеството на саунда и.

 

По принцип съм си мислил, за още една къстъмка, но кога точно ще му дойде времето не знам.

На първо четене бих се доверил на Диката, Вълчинов, КД - Краси, Белевски.

Евентуално и на някой друг.

Бих поръчал и на майстор, фирма извън България, но ще е доста по-скъпо.

Специално тип Земаитис, с метални пластини, не съм консерватор, но докато не пипна такава, не бих се решил.

Туко що им прегледах каталога.

Имат кастъм и ГЗсерия(нещо свързано с Греко).

От всички най- ми допадна GZ500 S черната / и натуралната също гот.

Кастъм съпериър или метал фронт пак ме кефи - те са си от кастъм серията.

2700 долара е тази, която най- ми хареса....

 

 

Кажи и какво имаш предвид, като цени за подобни китари.

Редактирано от TONY
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На мен ми е интересно би ли дал някоя снимка и малко информация за въпросната ти правена къстъм китара :)

 

В най скоро време ще пусна тема в съответния раздел за нея, много си струва, изработката и саунда са много яки. Но ето една предварителна снимка, с леко лошо качество, но колкото за инфо става

 

crw8709.jpg

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

В интерес на истината въобще нямам интерес към подробности като рисунки, резби, състаряване и прочие. Намирам ги ( лично мнение, не искам да обиждам никого ) за свързани по скоро с мебелиерството, отколкото с лютиерството.

 

Рисунки и аз не харесвам, изключение прави само един бял страт с изрисувани цветя по него, собственост на Джон Мейър, много ме кефи!

 

Но що се отнася до състарени (relic'd) китари от съвсем скоро съм абсолютно за! Тези дни свирих на мексикански теле и страт от серията Fender Road Worn (собственост на Bo Yan) и ме изкефиха брутално много от към усещане, визия и тон - яко винтидж. Намирам ги за по-гот от лъскавите нови американски стандарти и ако скоро пазарувам нов Fender, почти със сигурност това бих си взел.

 

Florian - имам интерес, но ми се струва, че такъв тип (и клас) китара се изработва изключително трудно и изисква години опит. Ти досега правил ли си китари?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

@Kolyo -много кефи, особено конфигурацията (за личния ми вкус), но и 'мебелната' част си я бива. Все пак качественият материал и финиш са част и от физическото, и от визуалното ни взаимодействие с инструмента и допринася за емоциите, които получаваме (няма дума, че звукът допринася повече). Само не съм много сигурен за масивните седефени маркери: красиви са, но на мен лично тези 'плочи' биха ми се усещали необичайно под пръстите.. предпочитам дървото на фретборда с минимални инлеи... субективна работа, де. Иначе страхотно китарчЕ, браво на лютиера!

- - - -

 

За custom китари - трудно бих си поръчал, защото не виждам за момента как мога да изобретя топлата вода: всичко, което бих искал от една китара, вече е направено от някого някъде - остава само да избираш (и да се 'изръсиш' достатъчно, разбира се). Само за да е 'лично моя' поръчка, пък ако ще с уникални шарки или друг отличителене белег - не ме мотивира достатъчно.

 

Ако става дума за нещо специално и услуги от лютиер: бих инвестирал в реставрация и/или модифициране на качествен стар инструмент, от серийно производство - но с доказани през годините качества и нуждаещ се от подмладяване за пълна работоспособност. И това е майсторска лютиерска работа (понякога по-трудна от правенето на нов инструмент). Още не съм намерил само 'суровия материал' - напр. мякой захвърлен в кофа за боклук автентичен ES 335 или нещо още по-vintage като някой L5, например... :greenangel:

Редактирано от Бицев
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз свиря с къстъм китара, излезе ми около 2000. Не че не можех да си купя, ама пък на тази грифа и е правен с моите габарити и ми е супер удобен.

Повече подробности за китарата ТУК

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За custom китари - трудно бих си поръчал, защото не виждам за момента как мога да изобретя топлата вода: всичко, което бих искал от една китара, вече е направено от някого някъде -

 

Ето това е персоналния елемент :greenangel: За някои това е така, за други не чак толкова :cheers:

Къстъм китарите, по подразбиране, освен всичко друго, се изработват с персонално внимание от съответния лютиер и качеството на изработката, вниманието към детайла и най-вече звука и удобството(най-важни и за мен), което аз съм получил напълно оправдава, а в някои случаи и надхвърля значително очакванията ми.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Страхотна китара kolio_k , тялото много напомня на любимите ми Hamer (Monaco) с елементи на PRS.Чудна изработка на Диката!Какви адаптери си сложил? :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Я-я-я- то темата се поразрастнала....

 

Ами дали китарата е читава ,всеки ще си каже мнението като постна снимки и аудио файл тук.

Утре ще ми пристигне електрониката и частите за хардуера и почвам :icon_shithappens:

Така че накрая ще видим .

А относно парите и труда и въобще всичко,мисля че подобен инструмент може да дойде като крайна цена 0,9-1,5

в зависимост от това дали ще има адаптери Фендер кастъм или нещо друго :girl_witch:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

мисля че подобен инструмент може да дойде като крайна цена 0,9-1,5

в зависимост от това дали ще има адаптери Фендер кастъм или нещо друго :)

Искаш да кажеш, че разликата 0,6 в цената ще е само от адаптерите? :)

 

...както казах, на пръсти се броят. :)

Редактирано от EAmechaniX
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.