Jump to content
Българският форум за музиканти

Въпрос за един септакорд


Recommended Posts

  • Отговори 64
  • Created
  • Последен отговор

Top Posters In This Topic

Е, какво стана сега, чакаме да видим как се зове учебникът? :)

 

Иначе, немската система има своите плюсове. Харесвам и американския подход, но не всичко. Германците са точни хора, но малко схванати. Доколкото ми е известно от следвали там, в програмата не налагат стандартно на главите на студентите различни модерни аналитични системи, като примерно Шенкеров и Форте анализ, с които се "перчат" в САЩ. Шенкеровият все пак е интересен и донякъде може да е ценен, но не всички са на това мнение. Форте никак не ми допада обаче. Що се отнася до съвременна музика, особено джаз, най-доброто място е родината му - САЩ. Във форума има хора, учили там, и могат по-подробно да споделят лични впечатления по въпроса, ако това е важно. Т.е. за джазовата теория най-добре е да се водиш по американски школи.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз лично намирам Шенкер за интересен. Не, че ми се налага да го ползвам, но дава различен поглед върху нещата и те кара да мислиш по различен начин. Колкото до точноста на немците (не всички са точни между другото) това в моят случай е убиец на креативноста още в зародиш. Няма по-страшно нещо (за мен) за един музикант от това да му наложиш "абсолютната истина". Какъв е смисъла на музиката тогава? Но това от позицията на "творец без граници", което не означава отричане на това което не знаем. В джаза казват - научи правилата и тогава ги променяй (иначе какво ще променяш??...).

Даже и в най - голямата глупост човек може да намери смисъл. Въпрос на гледна точка предполагам.

Между другото живеем в едни преходни времена - музиката се развива с такава скорост че е трудно да се предвиди как ще се видоизмени в близкото бъдеще. Може след сто години да има съвсем друга музикална теория и система и музиката да придобие различна функция с изменянето на начина по който хората обменят музика или пък хората да престанат да търгуват с музика. Кой знае.........

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

luppo3, кажи го този учебник и автор, да го видим.

 

Учебникът може би вече не може да се открие, а още по-малко онлайн. Иначе се казва "Акорди за китара" (този, който имам е издаден 1995г.), автор - Иван Михайлов - страхотен човек и педагог. В учебника има някои печатни грешки, но се разбира за какво става дума.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

:thumbs_up:

Добре.

 

За да обобщим до тука и евентуално да не се връщаме отново на въпроса "каква е разликата между крокодила" и обсъждаме и доказваме аксиомата че "крокодила е по-дълъг отколкото зелен" :

 

:thumbs_up::thumbs_up::hysterical::hysterical::hysterical:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.