Jump to content
Българският форум за музиканти

Как се полира пластмаса(плексиглас)


Recommended Posts

Здравейте съфорумници.Въпросът ми е как да възвърна блясъка на пласмасата на фингърборда на китарката след като го мина с шкура(2000)?

налага ми се защото беше супер мръсен на няколко места имаше деформаций.та какво да използвам ми е въпроса.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не знам какво ще каже император Деформаций по въпроса, но:

-От пластмаса ли ти е направен фингърборда?

 

По принцип можеш да пробваш с полир паста, но много пластмаси не се полират добре по механичен начин.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Един спомен от казармата с гарантиран резултат-паста за зъби(по възможност "Поморин")+вълнен парцал+яко търкане.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Относно пастата за зъби - все още има пасти, които помагат и то изключително добре. Аз работя в завод за производство на пасти за зъби и съм имал възможността да експериментирам доста, като съм постигал изключителни резултати (стъклена прозрачност при надран плексиглас или възстановяване на прозрачността на екрана на предния панел на джи ес ем). Трябва да се гледа само основнатата съставка във използваната паста да е калциев карбонат. Силикатните пасти не помагат особено (да не кажа никак) за целта. Всичко останало се свежда до търкане с вълнен парцал на ниски обороти, дотолкова, че пластмасата да не се загрява прекомерно.

Както обаче бях посочил в една друга тема, където дискутирахме това приложение на пастите - остава въпроса какво се случва със зъбите ни докат ги мием :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

мерси за инфото хора :) и да питам каква паста конкретно мога да ползвам ако някои знае или да вляза в магазина и да почна всяка паста да я прегледам дали има тоя калциев карбонат :hysterical:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Бих могъл да назова на глас някои марки, но би могло да се сметне за реклама :P . Затова ако искаш мога да споделя на ЛС

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Бих могъл да назова на глас някои марки, но би могло да се сметне за реклама ;) . Затова ако искаш мога да споделя на ЛС
Ще споделиш ли и с мен? Благодаря! :P
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ето моето предложение: първо шкуриш с водна шкурка 1000, докато изчезнат всякакви драскотини. После полираш с фина шлайфпаста за автомобили. (Или с вълнения парцал и поморин, но много по-дълго.) Ще получиш огледално гладка повърхност :punk_guitar:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Потърси DISPLEX това е паста за полиране на гсм-ски дисплейчета но не знам дали ще стигне като количество , другото е полир паста (номер 5 ако не бъркам) предназначена за полиране на бакелит ( реставраторите на стари телефони и радиа я ползват) срещал съм я в ебей-а но все не се наканих да си купя за проба ...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.