Jump to content
Българският форум за музиканти

Помощ колеги китаристи !


yeeeah

Recommended Posts

Купих си Digitech vx400 процесор от Канев във Варна. Той човека ми каза, че е доста сложен ама то тва на нищо не прилича.Та надявах се някой от тук да може да ми помогне. Ла-ла то ми неще да се включва.Каде ли не съм бърникал, но педалчето си знае своето и не иска да си върши работата. :thumbdown: . Освен това за ефектите ако може да ми помогнете.Никъде немога да намеря Овърдрайв или пък Дисторшън.Иначе го препоръчвам тфа процесорче ама предупреждавам много е сложно :):) Rock On :thumbs_up::)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 51
  • Created
  • Последен отговор

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Ползвай си книжката с инструкции, а ако нямаш, си я свали от интернет.

Редактирано от sasoh
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Братле, не искам да те плаша, ама Канев те е прекарал здраво ако наистина си купил VX400 модела. Това е вокален процесор, който няма нито овердрайв, нито дисторшън. Ако Канев ти е казал, че е китарен, можеш да отидеш и да му го удариш в главата :cheers2:

П.С. Аз затова отдавна спрях да пазарувам от него - гледа само как да си пробута "стоката".

Редактирано от Mephistopheles
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Май има нещо такова.Ама ко да прая ся ще си го блъксам в главата.Ама не интересното е че пише, че има драйв сичко ама незнам...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Върни му го или го замени с китарен модел.

Ако не иска да ти го замени звънни на комисията за защи.та на потребителите и кажи, че те е подвел в покупката.

 

P.S. и на въпросния Канев му кажи, че ще се обадиш на КЗП, ако не иска да го замени

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Смятай, какви хора има....

 

Може ли да продадат на момчето вокален процесор за китарата. Т.е. пич, аз не съм имал такъв, но ми стана интерсно и прочетох малко характеристики за него из нета - вярно е, че пише, че може да си боднеш китара, клавир, микрофон и какво ли още не в него, за да си правиш домашни записи, но все пак първите две думи от характеристиката са, че това е вокален процесор

http://www.digitech.com/Classic/Vx400.php

ftp://ftp.digitech.com/pub/PDFs/Manuals/Vx400Manual.pdf

Дори ефектите, които иам вътре са от порядъка на хорус, флейнджър ит.н., т.е. универсални неща които могат да се използват за всички инструменти.

Според мен може и да ти върши някаква работа, но никога няма да му се изкефиш...

 

При условие, че пускаш темата днес, значи може би си го купил съвсем скоро и при всички случаи още имаш гаранция и т.н.

Та съветът ми е, вземи се опитай да го върнеш и смениш за нещо китарно от този клас.

Вземи и някой възрастен с теб (баща си примерно). Не се обиждай, но погледнах в профила, че си на 14, по този начин ще предотвратиш да не те вземат насериозно (а явно човекът от магазина вече го е правил, освен ако разбира се и той не е бил особено запознат). А ако имаш познат китарист или още по-добре учител по китара, който да ти помогне в избора на нов - най-добре!

Ти си прецени, но аз може бих пробвал д аго върна!

Знам колко е важно като си купиш нещо ново да те кефи!

 

Успех!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

До колкото знам как работи Канев, се съмнявам да му е дал гаранция. Дори касов бон, а и надали ти си го пазиш още. Най-добре иди с баща ти и нека той се разправя с него. Постъпката му наистина е много некоректна... тоя измекяр винаги успява да ме изненада с нещо.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Начи даде ми само процесора,power supply,users guide непопълнена регистрационна карта и тфа, а тряяше да ми даде още куп неща.Аз ходих да си ги зема ама тоя педал не беше там.Не съм го зел наскоро преди макс 5 седмици да е било.Незнам ко да прая и аз 260 кинта дадах.И съм на 100% убеден, че ида ли оня няя иска да ми го сменя или да ми върне парите.Незнам и аз ко да прая.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Та съветът ми е, вземи се опитай да го върнеш и смениш за нещо китарно от този клас.

 

 

 

 

 

 

Какво от тоя клас.260 кинта се едно ги съм ги метнал в кенефа и съм пуснал водата.

Редактирано от yeeeah
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Пак ти казвам, иди с баща си, или някой друг по-голям за респект и му дръж сметка. Неможе да се възползва от незнанието ти за да си прави пачка.

Другия вариант ако недай си Боже не се получи, е да си купиш някакъв дисторшън или овердрайв и да го ползваш в комплект с процесора, тъй като до колкото знам, е възможно. Би трябвало да има сенд ретърн отзад. Иначе ефекта ти си има хорус, дилей, реверб и т.н. така че мисля все пак можеш да имаш някаква полза от него.

Редактирано от Mephistopheles
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Guest
Темата е заключена и Вие нямате право да коментирате в нея.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.