Jump to content
Българският форум за музиканти

За перцата


metalmaniak

Recommended Posts

Искрено се извинявам че ъпвам темата ама трябва да разбера дали съм на правилен път-свиря на класическа китара със перце от фонокарта, като площта, която хващат пръстите ми съм облицовал със шкурка за да не ми се изплъзва като се поизпотя.Аз лично съм доволен, ама трябва да знам нужно ли е да си търся перце или мога да карам с това, а и какво се води-софт, хард, мед?

:godbless: не се излагай и си земи перце, даже няколко и в различни дебелини. Ше се случи да свириш с други хора и да няма точно такова перце с което си свикнал и тогава ше видиш зор. :wall: по добре да си подготвен за всякакви ситуации.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 69
  • Created
  • Последен отговор

Top Posters In This Topic

Освен всичко друго има перца фабрично награпени по двете страни (щото и аз го имам същия проблем с потенето),а и не струват скъпо,лев-лев и педесе.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Освен всичко друго има перца фабрично награпени по двете страни (щото и аз го имам същия проблем с потенето),а и не струват скъпо,лев-лев и педесе.

Ernie Ball USA Nylon - edни такива черни и грапави от двете страни . 1.30 парчето

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Иначе аз свиря с 1.00 Fender Heavy (от тея зелените и прозрачни , не знам точно какви се водят като материал) .

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За дебелината зависи какво свиря, общо взето имам всякакви но най любимото ми е едно перо Fender Extra Heavy( тва нещо го имам от поне 5 години и още е здраво, а няма да ви описвам на какво е подлагано) :metalist: :guitar:

Редактирано от Jeff Beck
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мойто е Стагг 0.71 или 0.73 барзо се изтри :metalist: парвото ми е за сега е удобно ма смятам да си зема друго скоро :blink: гледах да си го зема с цвета на китарата :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И освен това провери дали има някой известен музикант, който да свири с перца от фонокарта :metalist:

Аз свиря с перца от фонокарта - просто ги губя твърде често, не ми се дават по 1-2 лв. на ден за перца, а и в Люлин музиканли магазини няма. Малко преувеличено е това, че като свикнеш на такова перце, после не можеш да свириш с друго. Ако го изрежеш добре, се свири с него. Трябва да е оформено добре, обаче, и да не закача струните. Иначе по твърдост отговаря на медиум перце. Главният недостатък на рязаните перца е, че праха им цапа китарата.

Ако се свири с перце, успоредно на струните - няма проблем с бързото изпилване.

 

Не знам как е навън, казвали са ме че перцата са много евтини, а съм чувал, че на места даже подаряват, но 1лв. за парче пластмаса ми се вижда много. Не знам дали прецата струват толкова, или нашите фирми решават така да ги продават.

 

Най-добре е да се свири с истинско перце, де. При мен проблемът е, че много ги губя.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не съм те виждал в Люлин тебе...хубав квартал много ми харесва.Аз си мислех че ще ми подарят перце с китарата, но уви.Или си мислех че ще са по 5-20 стинки.Имаха в магазина некви супер дебели разноцветни по левче ама не ми се даваше лев и си викам - а, то има навсякъде перца и не си взех. Сега обаче ми допря до главата да си купя и не знам от къде, а чак до улица Искър не ми се ходи.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

свири си спокойно с това от фоно карта, стига да си го оформил добре както каза колегата нямаш проблеми, аз до скоро за кухрката си правех именно такива перца(престанах защото ми подариха две заводски със същата дебелина :) ) защото на ел. свиря 1.14мм фендерски и не ме кефи звука им при акустична китара :metalist:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.