Jump to content
Българският форум за музиканти

За перцата


metalmaniak

Recommended Posts

Предлагам всеки да изрази любимите си перца (дебелина, марка и т.н.).Аз лично почнах с Tortex 0.73 и 0.85, след това минах на Dunlop 2.00, а накрая открих истината :headbang: - Dunlop 3.00.

 

P.S.:Защо много ми се смеят, като кажа колко ми е дебело перото :think:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 69
  • Created
  • Последен отговор

Top Posters In This Topic

P.S.:Защо много ми се смеят, като кажа колко ми е дебело перото  :think:

:headbang: 'Щото толко' им увира главата!!! :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Абе много зависи кво свириш!!!

... ма наистина много!!! :headbang:

Аз лично не съм фен каквото и да дрънча да е с по-дебело перо от 1-1.2мм!!!

Иначе що се отнася до големина и форма на перцето - както казах ама много много зависи какво точно се свири!!!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

То моето освен че е дебело, е и малко(мисля че няма по-малки стандартни).Иначе свиря рок.Фен съм на бързите рифове и то е удобно за мазане :headbang:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

От 0.50 до 3 B)

0.50 наскоро го открих но се влюбих :inlove: Много е яко за жица - вади супер остър звук, а като праскаш 5ци звънят направо :headbang: Кофтито е че перцето беше няква жалка имитация на Фендър (дори логото не е същото :green: ) и за нула време се напука и счупи :wow: Скоро време ще ходя да си напазарувам малко такива :arrow:

А ми харесва и Dunlop Big Stubby 3.0 - изкарва един такъв замазан звук. Супер за песен като Planet Caravan примерно.

Иначе имам една скромна :) колекцийка от около 30-40 перца B)

Е някои ми се повтарят де :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Във Фактор като са на кеф внасят Dunlop, ама бързо свършват иначе от xxxx казаха че скоро и при тях ще има! :headbang: Тези на Picato (които ме кефят зверски) си ги бях взимал от магазина на ул. Трапезица (в пряката на Пиротска не знам дали си има име, в нещо като базар се намира) там също имаше Jim Dunlop :idea: :guitar:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Иначе имам една скромна :headbang: колекцийка от около 30-40 перца B)

Е някои ми се повтарят де :)

Може да менкаме ако искаш ;)

:)B)B)

 

 

Аз лично използвам перца с дебелина от 0.80 до 1.20 без значение от марката (но Dunlop май най ми допадат) :think:

 

фонокартите на ква ли дебелина ги докарват :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.