Jump to content
Българският форум за музиканти

Музикалния бизнес и защо не ставаме ....


Recommended Posts

По скоро бих умрял от това да ме дават по пайнер

;)

 

Така че както казах гледайте си чалгата и ни оставете на мира нито ви гледам тъпотиите нито слушам подобието на музика което си мислите че правите

 

след време ще ви е срам от това което сте сътворили

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 332
  • Created
  • Последен отговор

Top Posters In This Topic

^...след време ще ви е срам от това което сте сътворили

ох, леле...надали, щом не ги е било срам да пуснат тази тъпня да им гледаме резила, макар че на пръсти се броиме тези, които го считат за такъв.. ;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

100 кила е много як, след като има поклонници. браво. няма знач, че рецитира поеми за ланци и татута. след като тийнейджърките се кефят значи има адекватна реализация - фенки.

 

 

кво правим обаче с медиийните банди и т.нар звезди?

 

Много шум за нищо. Мисля, че е време да им се даде шут в задника и да се изритат адекватно.

И да се започне начисто. Все едно е нямало нищо през изминалите 2 десетилетия.

 

Трябва да се направи черен списък с имена, на ноито да не им се дава да се показват по клубове и сцени, радия, сайтове и тн. да се игнорват във фесйбуук. Иобшо абсолютен бойкот, който обаче да бъде аргументиран.

 

аз съм си направил списък за мен.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

^ не мое, партизански тактики са решението

джобни фм предаватели пущат бял шум по радио веселина

а да видим дали ще ни изловят всичките!

 

ние сме стадо. дори и феновете на рока. дори и феновете на "арт" музиката. пълно стадо сме, някои от българщина, други от космополитизъм. такъв ни бил късметът...

Редактирано от Fallenblood
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

^ не мое, партизански тактики са решението

джобни фм предаватели пущат бял шум по радио веселина

а да видим дали ще ни изловят всичките!

 

ние сме стадо. дори и феновете на рока. дори и феновете на "арт" музиката. пълно стадо сме, някои от българщина, други от космополитизъм. такъв ни бил късметът...

 

евалаа, ман,

аз точно същото си мислих преди няколко седмици. да се вземе да се инсталиратт няколко пиратски предавателя и да се пуска рок или някаква по нормална музика на честотите на радио веселина, сигнал плщ и други такива дразнители по един два часа на ден, от ралични точки( момога да ги пинпоинтват) за настроение.

аз съм 'за' и подкрепям

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

100 кила е много як, след като има поклонници. браво. няма знач, че рецитира поеми за ланци и татута. след като тийнейджърките се кефят значи има адекватна реализация - фенки.

 

 

кво правим обаче с медиийните банди и т.нар звезди?

 

Много шум за нищо. Мисля, че е време да им се даде шут в задника и да се изритат адекватно.

И да се започне начисто. Все едно е нямало нищо през изминалите 2 десетилетия.

 

Трябва да се направи черен списък с имена, на ноито да не им се дава да се показват по клубове и сцени, радия, сайтове и тн. да се игнорват във фесйбуук. Иобшо абсолютен бойкот, който обаче да бъде аргументиран.

 

аз съм си направил списък за мен.

 

и Аз имам списък а някои от тия медийни герои с кеф бих ги гръмнал

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Трябва да се направи черен списък с имена, на ноито да не им се дава да се показват по клубове и сцени, радия, сайтове и тн. да се игнорват във фесйбуук.

 

Т'ва ми звучи много дикаторско няк'во. Кой ще го прави тоя списък точно и как ще се гарантира липса на субективизъм :cheers2:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Абе ,ще кажа,че ставаме,когато местните Ланци и ди-джеи се сетят че има Музика (И рок-такава),освен програмки и направят продукт като този -

http://vbox7.com/play:c2e6f90b

Ма сма далеко от острова,по манталитет най-вече.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Яка тема! Попречетох доста умни и не до там умни неща (според моите разбирания).

 

Моето мнение е, че в свободният пазар виновни са продавачите, а не купувачите! Демек като няма продукт няма търсене, когато дълго време няма търсене, а и продукт се загубва културата на пазара и след това става в пъти по-трудно за новата продукция. В България сме точно в този етап!

 

 

За положението са виновни всички така наречени Рок БГ Икони, които с нехайството си(и липса на продукция) оставиха нещата да потънат!

 

 

Готиното е, че се бачка, особено напоследък има хубава БГ музика и не лоши БГ продукций. И рано или късно с нашите общи усилия отново ще създадем култура или пък не!

Едно е ясно зависи от продавачите!!

:)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

... Моето мнение е, че в свободният пазар виновни са продавачите, а не купувачите!...

 

В контекста на свободния пазар, всеки субект е и продавач, и купувач.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Между другото тоя номер с джобният предавател съм го правил в казармата :singer: макар и само с носеща честота в спалното замлъкваше омразното радио "Ритмо". Най-успешно се получава малко встрани от точната честота, настават едни пращилки и след няколко неуспешни опити за настройка се надига общо недоволство и радиото бива спряно :drummer:

 

Така е... потребителят иска да чува в музиката това, което го вълнува. А интересите на затъпяващият ни народец се стесняват все повече... причини - бол...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

^^ ^^^

 

което доказва, че свободният пазар не е универсалната религия и идеология, и не е вярно отражение на обществените отношения. краят на историята още не е дошъл, ура! проблемът е, че и новите банди са засегнати от времената. като че ли все пак нещо вече е умъртвено, и почти не се среща в младите...

 

днес изкуството е лукс. от него има нужда само хайлайфът.

днес изкуство и култура са самата борба за възможността да съществува изкуство и култура.

но все пак: всяка тирания – колкото и черна да е тя – е само една черна запетая в историческото развитие на човечеството; никога точка.

 

бъдете спокойни: слънцето ще изгрее и утре; защото далеч е краят на света.

 

стягайте се, имаме култура да градим! еби го бизнеса.

Редактирано от Fallenblood
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

... което доказва...

 

Доказва единствено-недвусмислено, че за да получиш нещо, трябва да си го заслужиш и то да го заслужиш баш по критериите на установените (свободни) обществени взаимоотношения!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

^Няма реална самооценка според мен, всеки претендира че има заслуги и е крайно време да получава, отричайки "критериите на установените (свободни) обществени взаимоотношения" :thumbs_up:

 

Следя темата , чета си аз коментарчета и чак сега обърнах внимание на подзаглавието :

Или защо 95% от уникалните таланти тук никога няма да бъдат чути!

 

Че къде ги тез' УНИКАЛНИ таланти ?

Всичките май са у тоя форум събрани и никой не ще да ги чува , 'щото предпочитат да умрат, ама да са некомерсиални, а който е пробил най вероятно е духал на продуценти и т.н .

 

Ако се занимаваме от любов към музиката, какъв кяр дирим?

Ако пък иде реч за препитание, ще се свири каквото се поръча и се плаща (стига да умеем).

 

 

Първата част на заглавието

защо не ставаме ....
е по сериозна и съществена според мен.
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Който иска да бъде пръв трябва да служи на другите. Или лапаш п,шки или се трудиш като къртица. Няма средно положение.

 

А и на мене ми омръзна вече от понятието рок . Надявам се никога повече да не става модерен отново ако ще се поднася по начина по който се поднася сега в БГ. Омръзнало ми е до гуша да слушам едни и същи песни по клубовете и предпочитам да си пусна чалга защото рока в България стана по- чалга и от чалгата . И това не го пиша от позицията на хейтър, а от човек който се е наситил максимално от "торта гараш" и бих предпочел да си хапна обикновена вафла от 10 стотинки дори само да не е проклетата тортаааааааааааааа :wacko:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.