Jump to content
Българският форум за музиканти

Вашият нов албум!


Recommended Posts

Според мен решението всички да са доволни е нещо, за което се говореше неотдовна и което, както и да го погледнете, си е съобразено с действителността. Та системата е следната - групата пуска мп3 без пари на собствения си официален сайт. На мястото за даунлоуд се накичват рекламни банери на всички навити да дават пари рекламодатели. Зависимостта е от проста по-проста - колкото повече хора са дърпали, толкова повече пари се плащат на групата за това,че повече хора са видяли рекламите. Така групите взимат някакви пари, хората дърпат без пари, а рекламодателите плащат толкова, колкота са се популяризирали. Бива, нали?

Бива, като пожелание :beer:

Но с желаещи да плащат за банерите си е пълно , а сайтове дето ще пиратстват хич няма :)

я помисли за друго решение B)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 41
  • Created
  • Последен отговор

Top Posters In This Topic

печели се от продажба на албуми!ако се самопродуцираш и ползваш само агенция за разпространеие и pr взимаш доста доволен процент.ако си с компания,не печелиш много.ако си група-трагедия,ако си солов изпълнител-върха.принципно съм против да се качват каквито и да е парчета в нета и да се теглят безплатно,защото вие се сещта за да станат факт парчетата колко пари са стрували и т.н.кеф ми е,че в бг сърварите няма бг музика!така трябва да бъде.за чуждата музика...вече се замислям,защото и аз съм от тези консуматори,които свалят много.... :headbang:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ами за това, например, в торент сайтове като www.sab.bz и www.soundtorents.com НЕ СЕ качва българска музика - за да се ПОДКРЕПЯТ българските музиканти. Когато имам достатъчно пари, за да си купя музиката, която искам ще си я купя... Друг е проблема, че например при мен има и друг аспект - сега в момента съм завладян от соловите албуми на Simon Phillips. Дали ги има в БГ магазините... Така се случва, че това което искам да слушам НЕ СЕ продава... и аз или не трябва да слушам музика или трябва да слушам това, което се продава или трябва да си го точна от нет-а....

 

Лично съм ТВЪРДО ПРОТИВ албумите на БГ изпълнители да се качват в интернет... Чак толкоз бедни не сме...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Според мен решението всички да са доволни е нещо, за което се говореше неотдовна и което, както и да го погледнете, си е съобразено с действителността. Та системата е следната - групата пуска мп3 без пари на собствения си официален сайт. На мястото за даунлоуд се накичват рекламни банери на всички навити да дават пари рекламодатели. Зависимостта е от проста по-проста - колкото повече хора са дърпали, толкова повече пари се плащат на групата за това,че повече хора са видяли рекламите. Така групите взимат някакви пари, хората дърпат без пари, а рекламодателите плащат толкова, колкота са се популяризирали. Бива, нали?

Бива, като пожелание :)

Но с желаещи да плащат за банерите си е пълно , а сайтове дето ще пиратстват хич няма :P

я помисли за друго решение :D

Не е баш така. Първо на първо, не става дума рекламодателите да снасят по 5 лв. на песен. Това е абсурдно. Но ако всички БГ банди(или поне повечето от тях) го направят, наистина ще се намерят рекламодатели. А за второто - помисли логично. Ако ти искаш да си свалиш някви песни на група, която харесваш, и знаеш, че мп3-тата им ги има на сайта, ще тръгнеш ли да ги търсиш на майната си? Какъв е смисълът, като и в двата случая нищо не плащаш, но чрез дърпане от сайта подпомагаш групата. Не е ли така?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

ти търсил ли си рекламодатели?да речем че просто няма..."кво,еди колко си лева за банер?вие луди ли сте?"ае ако наистина си ПРОБВАЛ и си ПОСТИГНАЛ нещо по тоя начин,ни кажи да знаем,щото моя личен опит по тоя параграф е че разни хора и фирми искат БЕЗПЛАТНА реклама...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

абе пичове, надали има тука някой, който не дърпа музика от интернет, така че да не се правим на по католици от папата. Според мен трябва да си има MP3 в интернет, пък който иска ще си купи албума, тва няма как да се спре. Аз примерно като бях в USA на бригада си купих примерно албумите на Dream Theater щото ме кефят и можех да си го позволя, ама тук в БГ примерно заплатата ми е 400 лв как да дам 30 лв за албум, то тогава след като си платя наема и сметките няма да ми остане нищо, така че ще си тегля и тва. Иначе за БГ групите съм съгласен да се подкрепят и да няма МР3 в нета и хората да си купуват албумите им за да им помагат.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако ти искаш да си свалиш някви песни на група, която харесваш, и знаеш, че мп3-тата им ги има на сайта, ще тръгнеш ли да ги търсиш на майната си? Какъв е смисълът, като и в двата случая нищо не плащаш, но чрез дърпане от сайта подпомагаш групата. Не е ли така?

Kак "подпомагам" групата ,когато не плащам ?

 

То БГ бандите заради това "потупване по рамото,с намигване,усмивка и "Браво,много сте яки,кефите ме" са в това положение :D

 

Аман от такова "подпомагане" :wall: !

Който не плаща,определено не помага ;) :read:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

:stop: не искам да се заяждам ама кажете че не сте свалили свободно нито една мп3-ка или филм или какво и да било и отгава ще застана против свободното сваляне(за сега съм неутрален )

Свалям много , но и много купувам!

Общо-взето си тегля от нета неща, които не се намират иначе или просто от любопитство( нов албум, едно друго...), но всичко дето ме кефи го имам легално( или поне повечето).

Друг е въпроса с инди и ъндърграунд групите , които доброволно си качват музиката онлайн зада достигне до повече хора. Дори и известни групи с албуми на пазара си предоставят старите неоткриваеми записи за свободен даунлоуд.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

хора всичко става горе долу така първо някъв човек чува дадена песен по радиото харесва му и я тегли но не винаги се намира и си купува албум харесва му и търси в нета подробности за тази група и отива на концерт.

запомнете главно се печели от концерти!!!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

хора всичко става горе долу така първо някъв човек чува дадена песен по радиото харесва му и я тегли но не винаги се намира и си купува албум харесва му и търси в нета подробности за тази група и отива на концерт.

запомнете главно се печели от концерти!!!

Много се извинявам къде са тия концерти аз специално чух че е имало скоро концерт на Helloween ама те май не са Българи . Та без да се заяждам не съм чул БГ банди да се скъсват от концерти и да са напрвили гушка от това.Май доста се отказаха и смениха професията.Ако си мислиш че със свирене в О'шипка ,Фенс,Маската и т.н.т се изкарват много пари жестоко се лъжеш.Що си мислиш че не сме се сетили за прословутите живи участия....-селски вечеринки..-коцерти. Тук става въпрос за собствен продукт и неговото разпространение.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

абе пичове, надали има тука някой, който не дърпа музика от интернет, така че да не се правим на по католици от папата. Според мен трябва да си има MP3 в интернет, пък който иска ще си купи албума, тва няма как да се спре. Аз примерно като бях в USA на бригада си купих примерно албумите на Dream Theater щото ме кефят и можех да си го позволя, ама тук в БГ примерно заплатата ми е 400 лв как да дам 30 лв за албум, то тогава след като си платя наема и сметките няма да ми остане нищо, така че ще си тегля и тва. Иначе за БГ групите съм съгласен да се подкрепят и да няма МР3 в нета и хората да си купуват албумите им за да им помагат.

Мое мниние,е че почти всеки се кефи да си купи оригинално СиДи / ДВД,да си седне с обложката/може и в тоалетната,знаете има и доста обемисти/,да разгледа снимчици,гост музиканти и т.н.т.,пък ако има и бонусче-подаръче,можи и да нощува във ВЕЦЕ-то.

Но уви такава е действителността в БГ,продукцията е на засложаващата си цена,а заплатата-ПОДИГРАВКА!

Факта ,че и някои от заглавията няма да достигнат до БГ-няма да го споменавам.

Българинът винаги е бил жаден за музика,заради която е фкарван по затвори,със сцепени тесни панталони и настриган най-позорно,но той винаги е намирал начин да слуша музиката,за която живее и обича и така ще бъде винаги,заради което заслужава един дълбок... B):):)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Като цяло ше преживяваш от концертни изпълнения,да забогатяваш от продажби.... :think: сложна работа.

 

Аз бих се накефил да се поърся в DC++ и да се намеря при 500 юзъра :)

баси якото.

 

Инъче си е насрана работаспор няма както се каза по горе "Крадеца вика дръжте крадеца'' :)

Аз повече няма да кажа щото съм голям пакостник и аз . много ми бърз нет-а ко да напрая :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 weeks later...

Кое за вас е по-доброто:

Да продадете 10 парчета на 1000 човека за по 10 стотинки на парче

или

да продадете на 20 човека същия диск за по 50 лв. на диск?

 

Да 50 лв. на диск изглежда много примамливо, но всъщност за вас е все тая, щото 1000 лв. - 1000 лв.!!!

 

Но за мен не е! Щото 1000 човека ≠ 20 човека и разликата е 50 пъти!

 

Предпочитам 1000 човека да ме чуят, отколкото само 20.

 

Сега обаче отворете някакъв сайт за музика и групи... за изпълнители на музика изобщо. Мислите ли, че те не искат същото?! И са много!

 

А какво ще кажете да погребем студийния запис!? А?!

И да си изпълняваме работите само по концерти... като в добрите стари средновековни времена.

Ама искам да си слушкам и в къщи, и в колата и т.н.!

 

Дали тук не идва въпросът: "Чакай бе! Ти що не плащаш всеки път като си пуснеш моята песен да я слушаш?! А?!"

 

С това искам да ви кажа, че нещата се коренят в пропорцията. Аз никога не бих продавал един и същ продукт на една и съща цена за всеки отделен човек. Ей го на Стинг е взел 800 000 $ за да свири на рождения ден на Бил Гейтс. ЗА една вечер.

 

Е аз пък бих дал 8 $ за да ми свири същият Стинг. За една концертна вечер. Може и да се падне на рождения ми ден, знае ли човек!?

 

И това е защото би трябвало дас е предполага, че паричната маса е константна и е "обезпечена със злато"... което, бъдете сигурни, не е така от около 120 години насам. В момента в света има пари, достатъчни, за да купят материалната база на целия свят.

 

Е, както казвам на един приятел: "Аз не искам тези пари да ги складирам и спестявам! Просто искам да минат през мен! И стотинка не искам да задържам! Тя е от метал, а той е неприложим за моята хранителна диета! Банкнотите също!

 

С това искам да кажа и на всички приятели, които се занимават с икономика, че науката им е измислена и понятията, които учат там служат на тея дето печатат парите, а не на тея които в отва време правят изобретения, творят изкуство или просто продължават рода си!

 

Няма да се сърдя ако го сложите това като офтопик, щото то така или иначе в "апокрифната литература", разбирай офтопика, обикновено е най-простата истина. Щото сложната истина понамирисва...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

А ето и тука за какво иде реч!

 

Връзка към сайта за продажба (руски) на мп3-ки.

 

Mandalay

 

Група от двама човека - един път! И по 10 стинки (цента) парче на мп3-ки!

Руснаците ги разбират тия далавери.

Мисля, че няма тук от форума а и изобщо някой тука, който да е конкурентен на записите на тая групичка! Просто ние записваме в "нужници", а те - в "тоалетни"... с мивка и огледало, че и с биде... ако ме разбирате.

 

Айде да се захващаме за работа и да правим хубави записи.

Вече и лоша песен но добре записана е по-добре, отколкото хубава песен ама зле записана... питайте тия от поп-фолка. Там го минаха тоя етап преди 10-тина години. И сега рулират в БГ. Не че "маймуните" не рулират в америка.

И там си се води "чалга", но популяризирането на такъв род музика и изкуство е цел на онея с "парите", а творците си творят.

А и истинските творци са в пъти по-умни от разни ганста-келеши, за които един джип, две курви, ланец и бял прашец са си хай-лайф. Кви са тия ценители на инструменти, звук и прочее. Реден бийт, лек клавирен риф и много устата мръсотия.

 

Разберете... предлагането провокира търсенето, а не обратното.

Аз търся клавир Ямаха Мотиф ЕС и мога да дам 300 лв за него. Що никой не ми предлага.

Иначе се скъсват да ми предлагат за около 6000 лв.

 

Ще има да си търся...

Нека икономистите и управителите да се изкажат по въпроса: "Първия албум" - "Как и защо изобщо на тази цена?"

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.