Jump to content
Българският форум за музиканти

Въпрос - капачки за адаптери


JustHATEme

Recommended Posts

Здр. на всички нов съм в форума току-що разбрах за този форум и ми допадна адски много :greenangel: . Искам да попитам нещо относно адаптерите ... http://music-memorabilia-posters.com/wp-co...ibson_robot.jpg. Или по скоро какво е това в това върху адаптерите тези метални малки кутийки как се казват .От къде мога да намеря такива 2 за 2 двоини humbucker-a ?Моля отговорете на nub-ският ми въпрос !

 

 

П.С. ----------(това не е Купувам/Продавам но някой ако продава такива 2 запазени на прилична цена нека ми пише на ЛС. -------------------------------

 

 

-----------------------------Kитарата ми е Epiphone SG special--------------------------------------- :greenangel

Редактирано от JustHATEme
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Това са капачки върху адаптерите. Имат естетическа функция и относително минимално влияние върху звука.

Адаптерите с хромирани капачки си се продават така като са фабрично залепени/запоени/завинтени. Монтирането им върху открити адаптери, вероятно не е невъзможно, но е задача със съмнителен успех. Най-добре директно такива адаптери да си вземеш.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря видях от този клип

как собственика на китарата си е сложил такива и ме изкефи как изглежда .За това и реших че ще изглежада добре и на моята китара която е черна на цвят . :greenangel: а от този че се продават отделно ... но как се слагат и от къде да се здобия с такива .... :greenangel: Редактирано от JustHATEme
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ами то в инфото пише, че пича е сменил сток адаптерите с гибсънски, които са си така. Принципно такива капачки се продават и отделно в ибей например (цък), но дали ще паснат с твойте - това не знам. Освен това ще ти трябват и метални рингове като тези. Предполагам, че има и по-евтини, просто това бяха първите резултати, които ми излизат.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Извинявам се забравил съм 2рият клип http://www.youtube.com/watch?v=NQQbuaRBGzE...feature=related и няма ли начин това да стане без да трябва да дупча китарата е на някъде месец и не ми се иска да я дупча толкова рано :)

Редактирано от JustHATEme
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Магазинът JAM(Капъша) в софия продава пластмасови капачки.

Метални не знам да се продават тук. Дори да се продават и адаптера да взеле вътре, има голям шанс дупките в тях да не съвпаднат с металните шишове на адаптера.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Жaлко нямам път към София скоро .... все пак ако излезе възмoжност би ли ми казал цена ... да зн с колко да се подготвям прдварително но си мисля че няма да е повече от 20тина лева ... а от Ebay без да съм сигурен че ще станат не ми се пазарува на сляпо ... :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Чак на сляпо не е - продавачите обикновено пишат размерите, така че ако си имериш твойте лесно ще установиш стават ли - не стават ли. Проблемът е само, както каза Евтим - разстоянието между шишовете, защото различните бриджове са с различно разстояние между струните и съответно адаптерите за различните бриджове са с различно разстояние между шишовете, за да може шишовете да се паднат точно под струните, но обикновено това разстояние също го пише, поне в линка който ти дадох го има. Така че три пъти мери и поръчвай :) .

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря за съветите на всички но преди да поръчвам каквото и и да е мисля да потърся в Сливен и в Бургас на първо време :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Между другото има разлика между капачки и капачки. Ако са някакви месингови, които само са никелирани отгоре най-вероятно доста ще убиват тона на адаптерите.

За хубавите капачки от съответните материали пишат, че почти не развалят тона, но за сметка на това си струват и пари и 20 кинта няма да те оправят. Така че ако питаш мен - хубави или никакви :greenangel:

Редактирано от Yves
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Убиват е интересно казано, по-скоро променят индуктивността по някакъв начин. За едни убиване, за други мърдане с милиметър нагоре към струните, за да постигнем същия ефект, за трети перфектен тон.

Между другото има и пластмасови (освен тези, които оригинално си покриват намотките), бакелитови и дървени капачки за адаптери.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Знаех си че в този форум ще намеря хора които ще ми обяснят ... ;):rocker::bravo::lol: А ако ми кажете и откъде да си купя качествени ... (не пластмасови до 20 кинта xD) които няма да развалят звука на китарката мого се кефя на чистият и звук не съжалявам и грам че за първа ел китара и първа китара почнах с Епифон :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Знаех си че в този форум ще намеря хора които ще ми обяснят ... ;):rocker::bravo::lol: А ако ми кажете и откъде да си купя качествени ... (не пластмасови до 20 кинта xD) които няма да развалят звука на китарката мого се кефя на чистият и звук не съжалявам и грам че за първа ел китара и първа китара почнах с Епифон :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

В магазина, който ти посочи Евтим има и метални, днес се рових в ценовата им листа и ги видях. ако се поразровиш повече из линковете ще видиш всички подробности относно съответните капачки. Освен това не боли чак толкова да попиташ в един e-mail дали не може да ти бъдат доставени по някакъв начин. Разгледай хубаво сайта musicjam.hit.bg и по - специално линка на ценовата им листа. отваря се екселски файл, в който асортимента е най - меко казано богат.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.