Jump to content
Българският форум за музиканти

Импулсно захранване?


Recommended Posts

Понеже става дума за импулсно захранване, от край време използвам ATX от компове.Храниме секви камиончета,усилвателчета и джаджи от 3-12V. Нема бръм нема мръм.Като цяло доволно е и ми се струва най-рентабилно. Верно сигурно харчат повечко, ма колко па да харчат, ако захранят повечко машинки кво толко. Е тия требе да са стабилизация тотална. Дайте мнения.

Да добавя, много нещта са увехнали в ръчичките ми, но с тия ATX (по-рано AT) импулсни татковци системите си деистват винаги.Нито те горят нито клиентите им (не викам силно да не стане :))

Но да питам, по този начин не ги ли претоварвам нещто тез деца накрая да им стане лошо.Там не са лабави амперите все пак.

 

Ако мислите нещо по тозз въпрозз да обадите ! :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Импулсните захранвания не се препоръчват , защото работят в ключов режим , което води до големи пулсации . Пулсациите пък се чуват в апаратурата като брум . Стига да не те притеснява този малък шум - за непретенцизни цели може да използваш и комп.захранване .

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

В по-евтините ATX захранвания обратната връзка е простичка и по принцип следи напрежението +5V. Другите напрежения не може да се каже, че са точно стабилизирани. Имат защита от претоварване, а нискочестотните пулсации едва ли са по-големи от тези на някое евтино адаптерче с един грец и кондензатор накръст... наистина не е лоша алтернатива.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)

Виж тук:

http://hobby.neomontana-bg.com/

набори, модули=>стаб.изправители- третата картинка на първия ред

Редактирано от Linchpin
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Всичко зависи от конкретната реализация на устройството.

+1

 

По същия начин можем да си задаваме въпроса дали захранване с траф става или не става.

 

 

 

ПС: BLj, пиши по-грамотно моля.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)

Вече ми моднаха и стабилизираха един AC/AC траф (помогна ми един градски от форума), който даже е 1000 mA, така че импулсното захранване излиза от употреба.Въпреки, че и с него системата работеше, вече няма нужда да рискувам. :)

Редактирано от Slacoth
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.