Jump to content
Българският форум за музиканти

Gibson Les Paul Bfg


Recommended Posts

Здравейте!

Китарата ми е нова купена е от дигитал вилидж и като цяло съм доволен от нея. Единственият проблем е високото ниво на шум когато пуна струните или въобще не докосвам никоя от металните части. След като изпратих клипчета с шума от Диджитал вилидж ми отговориха че буксата на жака е запоена наобратно и от там идва целият проблем.

Та въпросите ми са:

1.Възможно ли е това

2.Има ли някой от Варна, който се смята за достатъчно вещ и опитен да извърши необходимият ремонт(разбира се срещу заплащане)

Очаквам всякакви компетентни мнения и благодаря предварително.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Е че жака има 2 крачета...колко трябва да са зле, за да ги запоят наобратно? :thumbs_up: Не съм сигурен, но ако са наобратно може би въобще няма да се чува нищо.

 

Ако питаш мен с тоя лаф излизат от ситуация, просто електрониката е недоизпипана, ама не се тревожи, някой ще ти я оправи :D

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Буксата не е запоена на обратно. Ако беше запоена на обратно щеше да чуваш силен брум когато хванеш струните или нещо метално по нея което е хванато на маса.

 

Този проблем е типичен при всички пасивни инструменти и зависи от много неща. Най-добре е да свикнеш с него.

 

Евентуално брумът би се намалил с добро екраниране и преокабеляване.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Нормално е да шуми с пуснати струни,особено с драйв.Предния адаптер е сингъл и бръмчи по дефолт особено ако си близо до монитор и трябва да се въртиш за да го избегнеш.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аналогичен случай но с много малко ниво на шумовете! Благодаря ви за светите!

Редактирано от a_panov
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Нормално е да шуми с пуснати струни,особено с драйв.Предния адаптер е сингъл и бръмчи по дефолт особено ако си близо до монитор и трябва да се въртиш за да го избегнеш.

 

С това съм наясно,но дори като изключа сингъла бръмчи.

Освен това този модел има килсуич (ключ който би трябвало да изключва звука изцяло), но и при изключено положение бръмчи.

Редактирано от Get off
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ами, ако я занесеш на лютиер е много верояно да оправи проблема.

Ако и при докрай намалени потенциометри бръмчи, повече, отколкото като окъсиш кабела, проблем има.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.