Jump to content
Българският форум за музиканти

Кабел за китара


Recommended Posts

Продава се по специализираните магазини за кабели. Използват го за опроводяване на пожарните аларми. Огнеустойчив е до голяма степен, освен това е много стабилно направен.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Екрана на този който аз имам е доста дебело фолио + гола медна жица. Стабилка е кабела , разтърси се и ако си намериш ще разбереш за какво говоря :rocker:

:hooray:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Освен това, че е здрав и има добър екран кабела трябва да има нисък паразитен капацитет и да се огъва лесно. Да не заема формата на огънат кабел като се нагъне. Освен това трябва да не е много дебел за да може през него да мине капачката която се завива на жаковете.

Този кабел за който ти говориш притежава ли тези качества ?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Кръстака , на това не му ли викаха коаксиален кабел :surprise: Не знам как ще го сложиш за аудио , но "може" и да "стане" ...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

извинявай за може би тъпият въпрос аз имам същият кабел но немога да го включа към пс-то понеже този жак идва голям за входа на звуковата карта можете ли да кажете какво трябва да сменя или купя за да го снадя

благодаря предварително

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Хаха, интересното е, че съм обяснил как става това точно 19 поста преди питащия, точно в тази тема - на предишната страница :surprise:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

тея букви отде ги взимаш.защото на моя кабел му се разглоби буксата,а нз къде мога да намеря...а кабела е хубав..

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Освен това, че е здрав и има добър екран кабела трябва да има нисък паразитен капацитет и да се огъва лесно. Да не заема формата на огънат кабел като се нагъне. Освен това трябва да не е много дебел за да може през него да мине капачката която се завива на жаковете.

Този кабел за който ти говориш притежава ли тези качества ?

 

За паразитния капацитет съм съгласен, особенно с високото изходно съпротивление на китарните адаптери , това би поотрязало малко високите честоти. Специално този кабел който аз имам е тестван и на нормална Хай Фай система където все пак се слуша и над 6-7kHz (за разлика от всички кубета) и там не показа някакви негативни качества. Дори мога да кажа че звучи по добре от старите ми микрокоаксиални кабели.

Което не значи че някой от вас като иде в магазина ще уцели точно тази марка и изработка. Трябва да се пробва на слух.

 

Иначе за влизането с жаковете влиза чудесно , а за огъването , не е от най - гъвкавите , но за сметка на това е доста здрав. Виждал съм профи кабели за микрофон, наистина са по гъвкави и това е важно от гледна точка на удобствата , но и този би свършил работа.

 

Кабела не е коаксиален !

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

лошото при твърдите кабели не е неудобството ами разбиват жака или се разпояват, независимо от това че си им сложил термошлаух примерно - ползвах един доста твърд (аудио) кабел и колко пъти го презапоявах не помня - вече се отказах от него и го заместих с друг

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 1 month later...

Поздравления за хубавата тема!

Вчера си купих от Конрад (София) поялник, тинол, колофон, 2 моно жака, термошлаух и 3 метра кабел (другия път 4 ;) ). Поисках с 1 жило и оплетка, там ми дадоха микрофонен кабел с 2 жила и оплетка (после разбрах че е с 2 жила де, все още не съм специалист). Не съм свързвал второто жило с маса откъм страната на кубето, защото не бях сигурен от прочетените досега мнения дали е по-добре да го правя или не.

Като малък съм си играл с поялника :P иначе нямам опит, но се справих. Кабелът стана хубав, но все пак имам шум и мисля да си екранирам Squier-a (още една хубава тема).

Та като въпрос от мен остава: добре ли е да запоявам второто (свободно) жило към маса откъм страната на процесора, или няма смисъл? Ще съм благодарен ако ми отговорите, за да знам за следващия път :punk_guitar:

Редактирано от Fable
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Откъм страната на усилвателя се запоява едното жило за оплетката.

Откъм страната на китарата не се запоява, като едното жило ти е маса, оплетката там не се запоява за жака и действа като екран.

Редактирано от BlindVictim
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Охо, Ignite, колега ;) благодаря за отговора, събрах 2 и 2, т.е. написаното от теб и от другите на първата страница.

Осмислих хубаво нещата, ей сега режа термошлауха, вадя поялника, оправям кабела и ;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 weeks later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.