Jump to content
Българският форум за музиканти

Fender Yngwie Malmsteen


killer

Recommended Posts

... бих си взел стандартен Страт с нормален гриф и просто бих му сменил адаптерите ...

 

Не, ти не искаш да правиш това, повярвай ми ;) И по този път минах и модифицирания страт беше продаден веднага - загуби състейн, атака, специфичния тон ... Съжалявах после, но беше късно - бях го разбутал вече. Тези адаптери HS-3 и YJM са много специфични, а като ги сложиш на обикновен страт - стават вече повече странности от нужното ...

 

Малмстийнския страт е само с 3-way switch и адаптерите работят единствено и само по един адапер на бленда, а на нормален страт с 5 позиционен ключ вкарва едни разочароващи бленди когато почнеш да ги комбинираш по два ...

 

Моя съвет е да НЕ разваляш стандартен страт като му слагаш HS-3 или YJM адаптери ... Но ако искаш пробвай и после сподели резултата :curse:

Редактирано от visiondann
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 38
  • Created
  • Последен отговор

Top Posters In This Topic

Аз все пак си мисля да не рискувам.Смисъл че май ще е по-умно да си взема някакъв висок клас Фендер с едни добри адаптери вместо да се впускам в рискова игра с тоя сигничър.Нз но китарата е доста специфична и ако не успея да се нагодя към нея ще ме е много яд.Мерси за ценните коментари още веднъж!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

... ще е по-умно да си взема някакъв висок клас Фендер с едни добри адаптери вместо да се впускам в рискова игра с тоя сигничър ...

 

И аз бих ти препоръчал същото. В момента основната ми китара е 50тн Анивърсъри Страт със Сензор Лейс (Голд - Голд - Ред, мейпъл гриф) и няма никакъв шанс Малмстийнския страт да го замени в това му качество ...

 

Според мен си се ориентирал правилно.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Вече е въпрос кви адаптери ще избирам и дали ще пазя стоковите.Ориентирал съм се към някакъв модел ноизлес адаптери.Но айде стига че напраих як офтопик :):D Извинявам се

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мерси за разяснението, наистина ще ми е от полза, когато тръгна да си търся инструмент. Все още се чудя дали да се ориентирам към класически страт или суперстрат.

Редактирано от Slav
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз монтирах въпросните адаптери на Хонер страт копи и китарката направо оживя. Много съм доволен от постигнатия ефект. Трябва да запиша нещо за да сравните.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте, замислил съм се след време следващият ми инструмент да е именно Fender YJM или някакъв Strat със 3х HS-3 (или HS3 + YJM) пикапи. Проблема е че преди да дам една маса пари искам да пипна и да посвиря на такъв Фендър (или подобен) и да видя дали въобще това е инструмент за мен (защото едно е отстрани да гледаме и слушаме, друго е да пипнеш и да усетиш инструмента). Въпроса ми е, има ли човек от София, който има желание и малко свободно време някой weekend да се срещнем за 2-3 часа да пробвам въпросната китара, да пием по бира/кола/сок/кафе , по избор :icon_shithappens: , и да обменим малко опит. От моя страна разполагам с Ibanez Jem и Ibanez Universe, така че на човека няма да му е скучно.

Поздрави!!!

 

:yes: Марио :happy:

 

Решил съм следващата седмица да прежаля един гриф и да го вкопая, за да видя как се свири с такъв, когато съм готов ще се обадя да го пробваш, ако все още ти е интересно.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

НИКОНИ, много благодаря за предложението :cheers2: , но за съжаление интереса ми е насочен изцяло и само към конкретният YJM модел(Данчо по горе много добре е описал как седят нещата Strat (с HS3) vs YJM strat). Сестра ми има от няколко години един Ибанец (RG370) със издълбани позиции и съм добре запознат като усещане как са нещата, просто искам да видя този модел конкретно дали е за мен.

Поздрави!!!

 

;) Марио B)

Редактирано от killer
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Пипал съм и двата страта - Малмстийн и Блакмор и мисля, че Блакмор ми допада повече като удобство. Като звук

предпочитам Малмстийн. Скалопа при Блакмор е сякаш по-плитък и не е изцяло по целия гриф.

Та мисълта ми е, хубаво би било да усетиш и този модел ако имаш възможност. Стой далеч от мексиканския модел -

той е просто компромис, но като за сравнение, за удобство става.

Аз харесвам високите прагове именно заради контрола над струните, който се постига само с такива, при липсата

на скалоп. Затова китарите, които имам са с височина на праговете 1,35 - 1,40мм и широчина 2,4 - 2,9мм

Обикновено голямата височина създава илюзията, че струните са високи (ГОЛЯМ ЕКШЪН), но това е визуална измама

и лесно се свиква с нея, а предимствата са доста повече по отношение на тоноизвличане.

За сравнение мога да кажа - праговете на Дънлоп 6105, с които са 'обзаведени' много от инструментите на

нашите китарни герои.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Понеже спомена мексикансия модел май в РФ продават точно него защото в томан цената на американския модел е 1639 евро.Струва ми се невъзможно тук да го продават за 2300 :greenangel:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Понеже спомена мексикансия модел ...

Аз споменах мексико-модела на Блекмор. Него имам предвид. Мексико модел на Малмстийн няма, доколкото знам, а американски на Блекмор също няма.

Редактирано от EAmechaniX
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Дълбаното при Блекмор е не сякаш, ами по-малко, даже не ще да изфалшивее като хората при по-сериозен натиск :greenangel: и аз лично почти не усетих разлика с обикновен страт.

Редактирано от MrDeath
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 1 month later...

Не може ли да се издъблае ръчно грифа и ако може някой да каже колко горе-долу ще струва че много искам да си направя подобна китара :tomato:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Дълбаното при Блекмор е не сякаш, ами по-малко, даже не ще да изфалшивее като хората при по-сериозен натиск :tomato: и аз лично почти не усетих разлика с обикновен страт.

 

То умишлено е така. На ниските струни започва от 7-ма позиция някъде, а на първа-втотра от трета позиция май.

Блекморския страт дори няма среден адаптер. Сходни китари. Отдавна му се точа, ама мексико...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.