Jump to content
Българският форум за музиканти

каква китара да избера от кремона


Светлето

Recommended Posts

Здравейте! Начинаеща съм. Имам стара китара, която искам да сменям. Препоръчаха ми Кремона, но в София нямат дистрибуция и не мога да ги видя. След обаждане по телефона в завода ми казаха да се ориентирам по моделите в сайта и да попитам за цена, но аз не мога да се ориентирам по сайта. Може ли някой да ми препоръча модел на китара от техния асортимент. Доста ни е трудно сега да ходим до Казанлък - работят само в делнични дни :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

акустична или електрическа? доколкото знам електрически китари вече не се произвеждат от кремона а акустичните са им само за износ.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Кремона правят само класически модели. http://orpheus.kremona.com/

Зависи какво предпочиташ - махагонът дава по-ясен по-ярък звук. Палисандърът по-тъмен, по-плътен (rosewood).

Орехът е нещо по средата. Тези модели, които са от масивно дърво (solid) ще са по-скъпи, тези които са от ламинирани плоскости - ще са по-евтини.

Нямам представа от цените, за съжаление. Спри се на един-два модела и ги питай, но мисля че ще трябва да отидеш за да купиш.

При всички положения би трябвало цената на една хубава китара да е по-ниска от чужбинските.

Качеството на новата продукция не мога да коментирам, не съм ги пробвал.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Едно въпросче-СИГУРНА ЛИ СИ ЧЕ ИСКАШ КРЕМОНА???Не че имам нещо против марката наблюденията са ми само от коментари на съфорумци но тва не е ли по-неудачен вариант от другите китари в тоя клас?Аз лично бих се замислил и пробвал.Успех!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

кремона в момента правят нелоши класически китари и те нямат нищо общо с електрическите от близкото минало и славата им.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

ох таз ракия, извинявам се, вярно не си казал нищо лошо

 

Ето една полезна тема в която са обсъждани бая новите кремони http://forum.muzikant.org/index.php?showtopic=20487&st=0

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Пичове, новото производство на кремона няма нищо общо с мотиките от соц. време, за които някои от вас говорят.

Хайде следващите мнения да са от хора, които са се докосвали до новите модели, и имат някакво мнение, базирано на този си опит.

 

Давам пак горния линк:

http://orpheus.kremona.com/

Редактирано от Evtim Djerekarov
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Разпитай за италианската марка "ЕКО". Не лоши китари полумайсторски,тяло- палисандър,гриф- махагон и т.н. Внасяха се 92-ра в България. Ако си откриеш некой запазен инструмент?!?! Вдигни летвата поне на полу-майсторска китара. Ще си спестиш хиляди безсънни часове свирене и счупени нокти. Никакви кремони, ако свириш класическа музика. Предподавателят ти да разпита из варненската школа, те бяха много силни навремето. Мое да изскочи некой китарка.... Успехи!!!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Я дай определение за полу-майсторска китара, че се мятат едни термини наляво надясно. Това като полубременна ли е?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз съм точно с такава Кремона в момента. Имам я от миналия Януари и мога доволно да кажа, че ръчно-изработената 12-годишна палисандрова на дядо ми , макар и някак си по-удобна в тежеста си, не е кой-знае-колко по-добра от моята от страна на звук. Звучи прекрасно, бас е явно очертан, просто си звучи както трябва и е в много приятен нюанс на кафяво. До колкото разбирам, мисля че страните и долната част са от махагон, предната мисля може би е кедър или нещо от сорта, а грифа си е тъмен африкански палисандър. 209 лева беше в Канев(за Варна става дума) . Моделът наистина беше за износ, но пък явно тази беше останала и дядо ми я купи. Не е Орфей серия май, защото, въпреки че има стандартните машинки със тризъбата арфа, на етикета вътре пише Granada Mod. Z1/65 Hand-crafted in Kremona-Bulgaria. Мисля че ги дават със струни D'Addario. Моите все още на се скъсали...снимки мога да дам, ако искаш?

 

Видях няколко Гранада из немски сайтове...може би за там е отивала?

Редактирано от Edweird
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз преди 3-4 години бях ходил до завода и там пробвах доста китари. Накрая си взех махагонова китара размер 7/8 - по-големите имаха някак прекалено басово звучене за моя вкус. Иначе съм много доволен от моята - звучи прекрасно и е доста лека и от тогава до сега никъв проблем.. :girl_witch:

 

Аз лично бих те посъветвал да ги пробваш когато и ако имаш възможност защото разликата в звука между различните размери, форми и материали си беше доста осезаема. Така от сайта ще си е доста на късмет

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря Ви много! Лошото е, че нямат дистрибуция в страната - дори в София и трябва да търсим време да отиваме на място, за да се запознаем с моделите. Но така е - като не умеем да си ценим собственото, а даваме мило и драго за чуждото пък било и по-качествено или не толкова.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Със сигурност съм писал, и може би го има в линка, който е даден.

Говорила си с човек от завода,а не ти е казал или не си разбрала основното.

Кремона предлага 3 класа класически китари.

1. За хора, които започват, обучават се или не са кой знае колко претенциозни.

цени 200-300 лв. Екстра са и са адекватна конкуренция на подобните, например на Хонер от Германия

2.Среден клас за работещи музиканти - с вградена електроника

цени 450 някъде и средна хубост

3.майсторски китари 650-800 лв

това са си добри китари (евентуално някоя от следващите ми покупки)

Сега за майсторски китари, има си и майстори(демек свирещи на високо ниво) по класическа китара, които са свирили

на някакви супер лютиерски постижения( и са ми споделяли), но вече може да става дума от 2000 до 15 000 долара.

Това го пиша, за да не изкочи някой и да каже какви са тези майсторски китари за някави си 6-7-стотин лева.

 

 

В крайна сметка продукцията на Кремона е перфектна в съотношението цена/качество,

т.е. подпомаш българското производство, купувайки от тях и не се прецакваш.

 

 

ПС - прочетох мнението ти, което си написала докато съм писал, радвам се, че мислиш така.

Значи ясно, ще купуваш Кремона от новите.

Избери си по класа, както ги описах.

Имаш вариант да ти я пратят по пощата и ще струва 10-15 лв.

(За това и не работят с бг магазини)

Да отидеш на място е по-добре, но не и задължително.

Редактирано от TONY
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Guest
Темата е заключена и Вие нямате право да коментирате в нея.
×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.