Jump to content
Българският форум за музиканти

Нито купувам, нито продавам, само се хваля!


Recommended Posts

Нито купувам, нито продавам, само се хваля!

 

Distortion MXR II от Tonepad

 

Днес пуснах тестов MXR по схема ето от тука:

http://www.tonepad.com/project.asp?id=2

С малко доработки които ги казват хората!!!

4.7К в обратната връзка е заменен с 1.5К

1 микро фарад електролитите са танталови

потенциометъра "дист" е 470К лин. поради неналичие на ревърс логаритмичен

диодите са маломощни шотки ВАТ 42

Интегралите са две, едната NE5534 а другата е LF357n

 

ще заменя 47 нано с 68 или 100 да видя как са ниските

ще се замени потенциометъра на изхода с 100К лог.

 

От текущата платчица мога да кажа че ми се струва че рязва ниските, това е от обратната връзка която е и честотно зависима. BAT-овете режат но не вкарват толкова хармоници като германиевите и имат по-високо ниво - по-силен аутпут. Това е обуславено от нивото на срязване на сигнала което около 0.6V а при германиевите е 0.2-0.3V. И сега ми се струва като че ли да ръмжи... Другото е че не набичих волюма да го чуя на колоните щото 2х25W в 12 през нощта няма да са хепи съседите! За операционките не забелязах някаква разлика между двата и то заради съседите (прочети предното изречение). Та радост е за ушите, чисто аналогово усилване с изрязване, не е процесорен дистер!

 

MXR-II.JPG

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Сега остава и да го сложиш в нещо, ама нали още пробваш :) 68 нанофарада ми се виждат по-добър вариант за ниските.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Сега остава и да го сложиш в нещо, ама нали още пробваш :) 68 нанофарада ми се виждат по-добър вариант за ниските.

ето преди време как направих същия но в кутийка:

http://www.karatebulgaria.com/alex/month.php/2007-03

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако ще ползваш китара с пасивна електроника, то по-добре е LF357. Още по-добре е TL072. Не слагай операционен с биполярни на входа.

 

Танталовите кондери не са подходящи за аудио. По-добре сложи неелектролитни на Вима - Говоря за С4.

 

С3 го сложи 10-100uF електролитен.

 

С2 ми се вижда с малка стойност. По-добре тя да е 22 или 47нф.

 

Ако звукът е много режещ, промени С6 на 47 или 100пф (на слух).

 

Сложи един резистор от 1Мег от входа към маса. Така ще елиминираш пуканията при байпасване на ефекта.

 

Ако ще ползваш ефекта с адаптер сложи защита от обръщане на поляритета - виж D4.

 

За да избегнеш осцилации запои между 4то и 8мо краче на операционния един керамичен кондензатор от 100нф

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

mrvea.jpg

Нека слънцето да огрява твоя път и да ти да направление. Земните сили да подпомагат твоите начинания. Нанана, нана, нанана, нана.... и други пожелания и благодарности.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Дразня сутринта съседите ама яко!!! Дразня си ги аз и си сменям операционките и изведнъж някакво празнене в звука. Пук... минава се време, пук... пак време, пук... Чегъртам аз яко на китарата и май не го чувам. Заглушавам струните с ръка иииИИИ... пук... пук...

 

Отивам лентовам пистолета, взимам 2-ву килограмовия чук и си викам сега размазах тоя дистер и... пук...

Слагам NE5534 няма пук!!! Слагам LF357n иииИИИ... пук... пук... пук...

 

Сменях кабели, на вход на изход на LF-а и се това пук... пук...

Викам си това лови нещо я радио, я телевизия....

 

Иии намерих какво лови!!! Лови ми секундната стрелка на автоматичен часовник CITIZEN който е с батерийка!!! Аз нося часовника на дясната ръка и като заглуша с нея струните и адапторченцата сингъл койлчета ловят часовничето...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

:virtuoz: Да, този момент с уловените сигнали го има. :D Все още си спомням бившия GSM на басиста, с когото свиря. Вечно държеше тази играчка в джоба на панталоните си и вечно се чуваха някакви "радиостанции" с нетипично извънземни звуци, които понякога ме побъркваха щом станеше тихо след земетресението от музика. Помнете, дръжте далеч подобни звукоправещи джаджи от адаптерите на китарата/баса и други инструменти от този жанр.

 

PS.: Веднъж взех моя електронен метроном, сложих го срещу адаптерите на китарата и направих "яко" техно така. :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Слагам NE5534 няма пук!!! Слагам LF357n иииИИИ... пук... пук... пук...

 

По всяка вероятност, защото NE5534 е с биполярни входове, които изискват малък входен ток, докато LF357 и TL07x са с JFET входно стъпало и на практика се управляват само с напрежение, което пък прави по-лесно индуцирането на смущения във входната верига.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

По всяка вероятност, защото NE5534 е с биполярни входове, които изискват малък входен ток, докато LF357 и TL07x са с JFET входно стъпало и на практика се управляват само с напрежение, което пък прави по-лесно индуцирането на смущения във входната верига.

:hysterical:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз за да го подкарам моя MXR + дистър за С4 сложих 0,470 mf, защото не искаше да криви. Обаче сега много са ми засилени ниските, друго по кондензаторите по - удачно какво може да направя, за да имам характерното за този ефект по-ярко звучене с повече високи? Комбото ми е Behrlinger GX108 Firebird, ел. китара Кремона с единични адаптори.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Чакай малко.. сигурен ли си, че знаеш как точно криви този ефект? Нали не очакваш да изкараш хай-гейн кривоч от него?

Редактирано от Evtim Djerekarov
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

O. K. Да не би да трябва да го ползвам само за буустване на комбото. Просто нямаше никакво жужене с 0,047 mf. Не не искам хай-гейн кривоч от него. Чудя се има ли значение вида на кондензаторите, които ползвам - за стойностите им съм сигурен, но някои от тях са на 63 v, защото такива намерих.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ето това е схемата от Tonepad:

MXR.jpg

Имаше по интернет обяснено кой кондензатор или резистор какво прави - за какво е. но сега не ми се пише. Иначе на това съм свирил още '80 и '90 и знам какъв звук е.

Ааа ето тук е един от сайтовете където казват кое за какво е -> http://www.premierguitar.com//Magazine/Art...rtion_Plus_Mods

Редактирано от a_panov
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.