Jump to content
Българският форум за музиканти

Схема на дисторшън Милин Камък


Recommended Posts

Най вероятно би трябвало "волума" да е линеен. То не пречи и да е логаритмичен. Но все пак какви са стойностите? Какво ще рече 47 kO + 150kO?

До тук ясно че са логаритмични тона и гейна. Имах съмнения за това дали гейна не е антилогаритмичен.

3988226651278591601263154727Vhpk8OfKluoW

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

^^Именно. Така се запазва усещането за плавно изменение . -log = обърнат log. Отнася се до GAIN контрола.

Естествено , че действието ще е обърнато, но ще може да се използва. Ако се постави логаритмичен потенциометър в правилна посока, действието ще е по-стръмно на втора степен, т.е. много трудно ще може да се нагласява.

Редактирано от Parni_Valjak
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

По тази логика стигам до извода че би трябвало гейна да е антилогаритмичен за да се усилва плавно гейна. :(

А какво ще рече от 47 до 150к? Може да се ползват потенциометри в този диапазон? Примерно потенциометър 100к или е нещо което аз не разбирам. Имайте предвид, че аз съм лаик в тази насока назнайвам някои неща но съм си лаик в тази насока!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Обратното. Логаритмична и обратно логаритмична функция са съответно кривите на изменение на съпротивлението.

Прочети тук и виж графиките

http://www.geofex.com/article_folders/potsecrets/potscret.htm

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мерси за инфото. Днес изринах всичко от тенекията, направо го изкормих. Сега се почва: нови буксички (тази за захранването ще я осъвременя) също и нова ламБичка и т. н..

Сега ще споделя как възнамерявам да изглежда:

За не просветените камъка изглежда стоково така:

f982bf525920e795.jpg

 

 

Възнамерявам да ползвам ето такива капачки за потенциометрите:

pn-1b-6.4.jpg

 

Понеже са по-големи и не се събират ще го модна лекичко. Потенциометъра за тона ще отиде на мястото на ламБата а ламБата отива на неговото си място.

Копчето за превключването много ме дразни и ще бъде заменено с такова като на MXR камиончетата. Кутията ще я пребоядисам цялостно. А на фронталния панел ще гравирам ламаринка също както постъпих тук:

736e1e922e3d5885.JPG

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Много е хубаво да се мисли за козметиката - но най важното е как звучи!

Така че помислете на първо място за това. Има какво да се работи по платката най вече. Обикновено слушам с ушите си а не с очите си както доста хора тук във форума.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Много е хубаво да се мисли за козметиката - но най важното е как звучи!

Така че помислете на първо място за това. Има какво да се работи по платката най вече. Обикновено слушам с ушите си а не с очите си както доста хора тук във форума.

 

<-Тук си много прав колега но те са си го направили във Вразца. От сантиментални съображения няма да пипам нищо по платката за да е автентичен. Мода на CK копчето което искам да поставя е свързан с потенциометъра за дист и неговата идея е да смени съпротивлението на потенциометър с оригинални стойност.

Или друго яче казано да работи както в стоковото си състояние така и в моднато. Другото което ще направя е да му сложа един керамичен кондензатор на входа защото липсва такъв  :blush:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Разгледах един в оригинално състояние и на потенциометрите пишеше следното:

Тон - 22k A 0,25W

Волум - 47k A 0,25W

Дист - М22 А 0,25W

Нямах възможността да го замеря. Въпроса ми е следния, обозначението M22 какво означава в случая?

До колкото разбирам аз, би трябвало по този начин написано да е 0,22 мегаома! 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.