Jump to content
Българският форум за музиканти

Фен клуб "b.c.rich"


agrogrind

Recommended Posts

Аз да вметна малко ни в клин ни в ръкав в темата ви, че съм потенционално скрит фен на фирмата. Нещата се въртят около пристрастяването ми към тънките и широки грифове. На скоро в един познат гледам един BCRich. Леко очукан, старичък и аз надменно пуснах тънък язвителен коментар. Позагледах се се в него - Кери Кинг V модел. Брей. И като го хванах ... грифа ми заспа в ръчичката. Тъничък, широк ... приказка. Та така. Не съм пипал други BCRich-ове и не знам как стоят нещата там, но този определено ме накара да изпитвам силно уважение към фирмата. Пък и някога когато бях доста по-млад (във времената когато Кремона бяха нормален избор а капиталистически китари гледахме основно само по клиповете на стари видеокасети) си спомням, че баткото от местната хеви метъл група в родният ми град свиреше с BCRich и аз зяпах, все едно държеше в ръцете си свещеният граал. Исках да споделя само. :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И аз често сънувам Chuck Schuldiner's Tribute Stealth.

 

Особенно след видеото с Пат О'Браян от Cannibal.....

И аз исках да си взема стелта ама нещо се разколебах и си взех после птицата и сега не съжелявам за което ,относно калъфите.Взел съм си калъф универсален мек за БИ СИ РИЧ китари става и за басове и нямам проблеми за разнасянето на китарата. По натам ще кача и снимки

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 4 weeks later...

Ей хора, в последната една година почти не влизах в форума. Наскоро почнах пак да влизам и днес попаднах на вашата тема. Все още нямам китарка BC Rich, и си дрънкам на LTD-то, но планирам закупуване на Mockingbird. Много ме кефи модела. Прегледах темата но не видях колега, който да има такава. Ако все пак някой има, бихте ли споделили впечатления. Нещо не се доверявам на ревютата в нета. Кой знае, може пък дядо коледа да ми донесе една такава цигулка скоро :greenangel:

Май не споделих че съм се насочил към по-горните NJ модели...нещо не ме кефи идеята да свиря на китара от липа.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

А с последната не искаш ли да се разделиш :greenangel:

 

BC RICH NJ Classic Mockingbird Trans Red е модела, нали?

Редактирано от chris_barnes
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Йес, но не съм мислил сериозно за раздяла.

Все пак при наличие на други 3, е резонно някоя от тях да замине.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ей хора, в последната една година почти не влизах в форума. Наскоро почнах пак да влизам и днес попаднах на вашата тема. Все още нямам китарка BC Rich, и си дрънкам на LTD-то, но планирам закупуване на Mockingbird. Много ме кефи модела. Прегледах темата но не видях колега, който да има такава. Ако все пак някой има, бихте ли споделили впечатления. Нещо не се доверявам на ревютата в нета. Кой знае, може пък дядо коледа да ми донесе една такава цигулка скоро :greenangel:

Май не споделих че съм се насочил към по-горните NJ модели...нещо не ме кефи идеята да свиря на китара от липа.

 

Значи аз имам Mockingbird ST http://i768.photobucket.com/albums/xx329/t...d-st-red-04.jpg . Впечатления, кво да ти кажа, човек, уникална китара. Имам я от една година и е супер. Има около 100 щракалки :Д обаче имаш супер мн възможности за звук. Готин гриф нито мн тънък като на Ibanez например, но не е и мн дебел ;) за сола е перфе! Флойд Роуза е оригинален и като го настроиш не мърда суп мн време! Единцтвеният проблем при мен е жака. Нещо се развива и пращи, обаче ако го смениш, ще си имаш една супер яка китарка. Горещо ти я препоръчвам! ;)

 

P.S. - А, и не е липа, а е махагонче :P

 

http://www.thomann.de/gb/bc_rich_mockingbird_st.htm

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 1 month later...

Здравейте. Имам питане към собстениците на BCRich, дали някой от вас притежава BC RICH NJ WARLOCK DELUXE?

Ако да, много бих бил доволен да ми сподели, каква е дебелината на грифа при 1-ва и 12-та позиция и въобще най-общи впечатления от инструмента. :)

 

Warlock-NJ-Deluxe-NJDLXWO.jpg

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 months later...

Аз нямам все още BC Rich но днес бях в магазина на Форте Мюзик в София, и забелязах, че имат доста китарки налични. Направили са зверско намаление, и в случай че някой обмисля покупка на китара, непременно да хвърли 1 око.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 years later...

Гледам, че отдавна никой не се е разписвал в темата..но все пак :D
Та ето го моя B.C.Rich Mockingbird pro x2. Много удобна китара. Адаптерите са активни duncan design HB-105.
Има много здрав и тежък звук, но същевременно се постига и мек, плътен тон.
Абе много си ме кефи :D
20131020172837.jpg

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.