Jump to content
Българският форум за музиканти

Battles Speakers


X-it

Recommended Posts

Случайно ми попадна това сравнение и реших че ще е интересно да чуя вашето мнение.. :D

Също може да се 'види' колко голяма разлика има между различните говорители - все пак голяма част от 'тона' идва и от там..

(Не че незнаете , просто е интересно да се чуе.. )

Записите са правени с:

Китара: Gibson Les Paul.

Амп: Rivera Venus 6.

Аз съм с може би най-популярният китарен говорител.. Celestion 'Vintage 30' (4x12)

Кой е вашият фаворит?

Ето ги и тях:

 

Have Fun!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Thanx! :greenangel:

 

Далеч съм от мисълта, че само двама или трима сме тези които обръщат внимание на спийкърите,

но съм убеден, че на преобладаващата част от китаристите във бг не им минава и през ум, че може да си менкат

говорителите, така както го правят с адаптерите на китарите си.

Сигурно и това време ще дойде, но както се пее в една песничка - "някога, но не сега".

 

Теста е прекрасен. Браво на човека, който го е направил.

Да, за фаворити ми е трудно да кажа, поне засега съм силно Селешън ориентиран.

Винтидж 30, Грийнбек.Тези са ми фаворитете май.

Севънти ейти - оказва се , че никак не е лош.От този тест, имам го и него, но съм останал с убеждението,

че не е на нивото на горните, което и се чува, но си има един bite който за определен звук си е ок.

Май ще направя огромна грешка, ако си продам М70-ката.

Тон тюби - тия хич не ги харесах.

При еминенса - единия май по-ми хареса. Йенсена прозвуча, както очаквах. Не се очаровах от Джи Би Ела.

И реших, че непременно трябва да имам и Електровойс.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Много полезно, мерси :greenangel:

 

Само може би е хубаво, след като я видят хората(темата) да се премести в семпли, защото тук ще потъне за два дена под купчина от глупости

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

С риск да изпадна в офтопик, много хора ни най малко не се интересуват какво може говорителя, а просто какъв саунд вади ( аз един от тях) и при това предпочитат отворени кабинети, заради по благия им саунд. Така, че семплите са си супер, друг въпрос , че би било също толкова интересно да се чуят същите и със затворен кабинет

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Грийнбека най-много ми хареса :bravo:

 

Хареса ми, че бяха включили seventy 80s, понеже са често срещани сток говорители на по-бюджетни ампчета. Аз лично моите съм мислил да ги сменям, понеже доста хора казват, че са отвратителни, ама явно не са чак толкова отвратителни, просто е въпрос на вкус.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Като мой фаворити се очертаха Винтидж 30, Алинко Голд и Грийнбек на Селесчън.

Джей Би Ел-не, мерси.Селесчън К100 също не ми допадна.

Иначе полезно сравнение, наистина.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

- Поертед

- Клоусд бек

- Опън бек

 

Са три различни вида колони

 

Портед е колона с басрефлекс отвор(и) като тази от клипчето - доста нестандартно за китарна колона.

Правят се опити да се въведе на пазара за китарни колони последните 10 години но както всички знаем китаристите са консервативна прослойка.....

 

Повечето неща в рок музиката за записани с клоусд бек колони .....

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не знам дали сте ги чували (сигурно де),но мен много ме кефят :

 

http://www.scumbackspeakers.com/

 

Ето видео в ютюб:

 

 

Има и видеота с нови говорители в Дизел кабинети много по-мощно и пълно звучащи от популярните В30 на Селешчън :

 

http://www.youtube.com/watch?v=EG2CbhGmmp8

 

Мисля,че е полезно,макар и малко в страни от темата :music336:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Metalhammer мерси, че ни светна.

Още вчера ти се издразних на изказването, но си затраях.

Кутията с бас рефлекс за китара може да е по рядко срещана,

но това не значи, че не става. Задавал ли си въпрос, дали това е така, защото се проектира примерно по-трудно.

Или е решение на проиводителя да добави баси, спрямо изделието, което първо е проектирал, после произвел.

Другото ми питане е - ти имал ли си качествен усилвател, с портид каб?

Или пък е въпрос да блеснеш със знания във форума, придобити как - с четене по интернета и впоследствие

изказване на субективни фантасмагории от позицията на ментор.

Колко известни усилватели лично си притежавал?

Мислиш ли, че опитите ти в ДИ-то са довели до продукт, съответстваш по качество на този, който се опитваш да копираш?

Дали това, че си ДИ специалист(или ентусиаст, не съм аз този, който ще те прецени), те прави достатъчно компетентен, че да дадеш категорично отхвърляне на портид кабинета за китара?

 

 

Да, аз има прекрасен амп с бас рефлекс за китара. Естествено и опън и клосид бек такива.

5 или 6 говорители от сравнението съм ги имал или имам и знам как звучат.

Портид кабинета дори да променя нещо, запазва характера на говорителите, които познавам

и те звучат, така както очаквам. За мен няма никакъв проблем кабинета. Може би аз разбирам по-малко от теб

и предполагам, че ще ме обориш.

Както и да е - за мен този тест заслужава адмирации.

Би трябвало всички да почерпим по бира, човекът, който си е дал този огромен труд.

Представете си, какво е да смениш 15 пъти говорител, да запишеш и после, така да

изчистиш записа, просто е перфектен пича.

Наш Кольо, който прави едни от най-добрите тестове, предполагам и той ще се съгласи, че теста за който говорим

е доста по-профи и от това, което той самият е направил и ни представил досега. (за което много му благодарим, разбира се)

 

Аз лично му праснах максимален брой звезди и си го сложих в папка фаворити на тубата.

 

ПС - Хартман как го хареса този Тон Тюби? :thumbs_up:

(по вкус и цвят..) За JBL май всички сме на мнение да оставят бизнеса с китарните говорители и да си гледат хай-фай-то.

 

Вместо безмислен спор - бих приел един тест като горният.

С клосид, опън и портид бек. Но правилно акустически оразмерени.

С един амп, говорител, китара, китарист и риф. Така, че теста да е легитимен.

Редактирано от TONY
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

^Ами да ти кажа по слух го харесах,:headbang::thumbs_up: В смисъл сравнението между всичките говорители с една и съща настройка на усилвателя и китарата,ми дава причина да си харесам някакви благини в честотите, които ме карат да харесам един или друг говорител.Значи аз писах че най-много ми харесва Винтидж30,но и Тон Тюби ми хареса като честоти,не беше мътен като другите.Грийнбека също звучи готино и Слаш даже го ползва.Абе всичко е въпрос на вкус.Ако свириш нещо по-тежко вероятно ще гониш да има повече ниски,не знам но тези селешчъни са класика и много се изполват в записите и на живо.

Между другото интересно предложение за тест,само не знам кой богат китарист ще наемем за такъв тест :drummer:

Редактирано от Heartman
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Другото ми питане е - ти имал ли си качествен усилвател, с портид каб?

Да имал съм ?!?!?

 

Или пък е въпрос да блеснеш със знания във форума, придобити как - с четене по интернета и впоследствие

изказване на субективни фантасмагории от позицията на ментор.

Опита ми е личен и няма нищо общо с нета !

 

Колко известни усилватели лично си притежавал?

Мислиш ли, че опитите ти в ДИ-то са довели до продукт, съответстваш по качество на този, който се опитваш да копираш?

Дали това, че си ДИ специалист(или ентусиаст, не съм аз този, който ще те прецени), те прави достатъчно компетентен, че да дадеш категорично отхвърляне на портид кабинета за китара?

 

Вече ти предложих да ми докараш най добрия си амп който имаш и да видим аджеба за какво иде реч ... обаче само думичките написани тук останаха....

 

Аз пред теб няма какво да доказвам.

 

Портид кабинета е готин за да имаш ниски когато свириш вкъщи или ако си само с 1х12 да !

За запис обаче не.

 

Басрефлекса е за допълнително вкарване на ниски честоти като се използва задната полувълна - обаче за китара говорителя възпоризвежда достатъчно ниски в клоусд бек - а тогава сме сигурни че записваме само движението напред - задното се поема от кабинета и затворения му обем.

 

МОЛЯ ДА ПРЕСТАНЕШ ДА МИ СЕ Д*РВИШ ВСЕКИ ПЪТ ТУК ОК ?!?!?!?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.