Jump to content
Българският форум за музиканти

Как да си направим платка


Recommended Posts

Ей това за плата ми стана интересно, в сайта беше даден доста по прост начин(с хартиено тиксо) Иначе явно варианти за хартии много, трябва да се експериментира...

 

В тази статия пише, че може и с восъчна хартия, ама си нямам и на идея каква е тая восъчна хартия :yes:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За платки домашно производство в неголеми количества, може да се ползва просто хартия от гланцови списания фомат А4. Става най-добре с хартията, за която Ники е споменал. Иначе гланцовата хартия от книжарниците, както и фолиото, което се отлепва от самозалепващите се листи от книжарницата е твърде лъскаво и не задържа добре тонера. В този случай, той може да остане и върху барабана на принтера, което е неприятно, защото след това ще изцапа поне 5-10 листа.

 

Перманентният маркер не е добър вариант и не прави хубави писти. Става само за леки поправки, и то трябва да повторите няколко пъти.

 

За обезмаслител, коресилинът е достатъчно добър. Разбира се, може и друго да се ползва.

Редактирано от Evtim Djerekarov
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Добре, днес ще ида да потърся такова самозалепващо се фолио по книжарниците. Надявам се да имат, а и цените да не космически за моите любителси цели...

Редактирано от rinti
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Такам, значи днес търсих някакъв вид гланцирана хартия по книжарниците, ама не намерих :cheers2: За щастие намерих в къщи един каледнар, на който гърба му е гланциран, не прекалено, но не е и малко. За нещастие съм идиот и си забравих текстолита в Търново. Утре ще ходя да търся по нашите магазини. Също звъннах на един човек който може да има и той ми каза, че мисли че има и утре като се прибере в Хасково ще потърси. Също ми каза, че те навремето са правили същото нещо с индиго или нещо такова, не запомних :cheers2: Каза ми да пробия дупките за елементите, преди ецването, а в статията беше след. По-опитните, ако могат да ми кажат кога, ще е супер, защото при метода с индигото може да е друго...

 

Поздрави

Редактирано от rinti
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Методите са съвсем различни.В твоя случай пробиваш след ецване!Следвай описанието и ако не стан еот първия път не се отказвай, малко е чалъмлийско :)

Успех!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Блогодаря :) Само дано да се сдобия с текстолит, че в Търново нямам ютия. Всъщност май имахме една малка тука, трябва да я потърся за всеки случай...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Днес си принтирах пистите на листа от календара, ама много малка ми се вижда приблизително е 5 на 3, ама би трябвало да свърши работа. Утре като си прибера и ще пробвам да я пренеса на текстолита, макар че въобще не ми изглежда(това което е принрирано на листа от календара) по различно то това което е на обикновен лист, ама утре ще се види...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Въпросче за принтера: Задължително ли е принтера да е лазерен и ако не каква е разликата с мастилноструен такъв?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Явно хартията се оказа неподходяща :greenangel: Държах ютията и 20 минути и пак нищо... Ако някой с сългасен срещу съответно заплащане, да ми направи поне процеса с пренасянето на тонера, а аз ще се оправя с ецването, да ми пише на Л.С. Става дума за нещо малко.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

майка ми , която е специалистка по ел техника

чертае (рисува) пистите с лак за нокти

при ецване той върши много добра работа

намери от някой и пробвай

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ами, много интересно... Утре доста страмно ще им прозвучи на момичетата: "Ще ми услужиш ли с лака си за нокти" :ph34r: ама карай :D

 

Абе тука нещо ударихме на камък с това ецване. Използваме разтвор(ФеЦл3) който е жълт на цвят. Отначалото почна процеса с отделянето на газа и вече спря и нищо, само трихлорода зеленее и така. Стои 20 минути и нищо не става само зеленее, добавихме малко трихлорид за да засили разтвора и пак нищо. Къде бъркаме с госпожата? Слаба ни е концентрацията или...? Поддържаме и температура около 40-60 градуса...

 

Блогодаря

 

Ами май разтвора ни е слаб, но понеже рисувах пистите с един перманентен маркер, не ми се рискуваше с по-силен. Ама утре ще го направим да е кафяв и пак ще пробваме...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ами грешката е била в нас, въобще не обърнахме внимание че на колбата пише че трихлорида е разтворен в солна киселина. Направихме нов разтвор във вода и за има няма 5 минути разяде медта. Потвръждавам че обиковен перманентен маркер върши работа. По-късно ще има и някоя снимка...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.