Jump to content
Българският форум за музиканти

Китара


kirk-hammett

Recommended Posts

Edge Pro II e флойда и е пръдня от всякъде...НЕ СТРУВААААААААААААА :) Тея флойдове не струват. Ако искаш хубав флойд - купи си някоя китарка за 5 бона и така...

Ами човече, аз имах същия Ибанец (RG320FM Transparent Lavender) и трябва да ти кажа, че веднъж добре настроен Флойда му не разстройваше грам ! Особено като сложиш струни 10-46 и добавиш 4-та пружина всичко си е ток и жица ;)

 

Това, че ти не знаеш как да си setup-неш китарата е лично твой проблем. А и за праговете, че лесно се изтърквали - не съм съгласен. Аз единствено бях леко недоволен от ключовете, този на 3та струна ми беше малко по-проблемен...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 56
  • Created
  • Последен отговор

Top Posters In This Topic

Ами брато ,аз имам Ibanez RG7420 (от старата серия 7-струнни) ,ползвам струни 9-58 (.58 е седмата, шестата е .46) и съм закачил 4 пружини отзад...и от няколко месеца не смея и да си помисля да пипна флойда, защото всичко се ебава. Lo-trs trem смърди отвсякъде ,а най-гадното е ,че ми излиза по на далавера да си купя нова китара, отколкото флойд за седемструнна китара. Праговете също са за сменяне - моят даскал по китара има един Ибанез и му смени прагчетата преди 8 месеца ... сега за нищо не стават (буквално!) ... и адаптерите не ме кефят.

 

Та толкова за Ibanez-a.

Редактирано от trendkiller
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Зависи коя ти е по удобна и какъв звук харесваш. За мен лични RG-то е по добро, а иначе Fender са най добрите за мен. :no:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

иди при Пепи Славов в Джаз магазин и барни един истиски ибанез(синичък) там виси,ако не са го продали още.Поне да знаеш какво е истински ибанез и да имаш база за сравнение.Грифа е страхотен,а тремолото също.Аз съм за ибанез пък и става за всякакви свирни,не само за хард-хеви хави.Успех!!!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

която и от двете да вземеш след време ще разбереш че си си хвърлил парите на вятъра и ще се чудиш как да я продадеш. но това си е само мое мнение.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

която и от двете да вземеш след време ще разбереш че си си хвърлил парите на вятъра и ще се чудиш как да я продадеш. но това си е само мое мнение.

пък и щом парите нямат значение ориентирай се към ГИБСЪН ФЛАИНГ ВИ или Х-ПЛОРЪР

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

която и от двете да вземеш след време ще разбереш че си си хвърлил парите на вятъра и ще се чудиш как да я продадеш. но това си е само мое мнение.

Т'ва ясно. А докато събере 1000$ за свестен инструмент - да си гризе ноктите ли? :) По-добре да се свири на нещо, даже и малко по-добро от това, което имаш в момента. Пък после ъпгрейд :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

която и от двете да вземеш след време ще разбереш че си си хвърлил парите на вятъра и ще се чудиш как да я продадеш. но това си е само мое мнение.

Т'ва ясно. А докато събере 1000$ за свестен инструмент - да си гризе ноктите ли? :rolleyes: По-добре да се свири на нещо, даже и малко по-добро от това, което имаш в момента. Пък после ъпгрейд <_<

може и да се повтарям ама доколкото разбрах парите нямат значение. или...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.